Blbej den

Příběhy na hraně, často až za hranou zákona. Denně jsou naše životy obklopeny nejen láskou a tolerancí, ale čím dál tím častěji i násilím a nespravedlností ve všech jejich podobách. Svět se zrychlil a rozpoznat správné a nesprávné, zlo a dobro je stále obtížnější. A tak v jeden okamžik přichází pro hlavní hrdiny našich příběhů opravdu „blbej den“. Na pozadí devíti krátkých příběhů o zlodějích, lupičích, taxikářích, xenofobních pitomcích, fotbalových rowdies, únosci dítěte, svérázném kuchaři či o nevěrné ženě a její náhodné známosti, Vám představíme akční zápletky s dějovým zvratem a pointou k zamyšlení. Protože - rozpoznat dobro od zla, pravdu od lži je v dnešní zrychlené době čím dál tím těžší. Aby byl pohled komplexní, každý díl je doprovázen komentářem odborníků na sebeobranu, soudní lékařství a trestní právo. (Televize Seznam)

RigorMortis

Zaujímavý projekt. Pár ukážok bojových umení / športov v akcii, rozhovory s aktérmi a analýza situácie očami právnika, lekára a inštruktora sebaobrany. Je rozdiel medzi tréningom bojového umenia / športu v telocvični a jeho využitím v situácii reálneho ohrozenia. Ak ho už človek využije, tak adekvátne situácii (ak ma niekto chce okradnúť, neodtrhnem mu ruku a nezlomím väzy). Nutná obrana a krajná núdza nie sú len slová z právnických skrípt. Herecké výkony a repliky ale miestami pôsobili fakt bizarne. ()

• V seriálu se prostřídalo cca 70 kaskadérů či fighterů. (ČSFD)
  • Každý díl má svého jiného hlavního hrdinu – mistra určitého bojového umění či sportu. (ČSFD)
  • Každý díl je zaměřen na jiné bojové umění či sport – MMA, Karate, KravMaga, Capoeira, Kickbox, KungFu, Thajský box a Aikido. (ČSFD)