Učiteľka skúma zložitosť a dôsledky predátorského vzťahu medzi mladou učiteľkou a jej študentom. Krásna a tajomná Claire je najnovšou učiteľkou na strednej škole Westerbrook High School v Texase. Claire je nespokojná v manželstve so svojou láskou z vysokej školy. Život sa jej však zmení, keď ju Eric, očarujúci americký stredoškolák, ktorý chodí na jej hodiny angličtiny, požiada o pomoc s prípravou na test SAT. Populárny a spoločenský Eric je kapitánom futbalového tímu a je takmer neoddeliteľný od svojich najlepších priateľov. Všetko sa na prvý pohľad zdá byť dokonalé, no Eric je nútený manévrovať medzi školskými povinnosťami, prihláškou na vysokú školu a brigádou, a to všetko popri starostlivosti o svojich dvoch mladších bratov. Keď Claire a Eric začnú spolu tráviť viac času, prekročia hranice a začína sa nevinná hra na zvádzanie. Pre nich, ich priateľov a rodinu je však nemožné ignorovať trvalé následky, ktoré sú dôsledkom Claireiných rozhodnutí. (Disney+)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (11)

Učitelka (2020)

„Ztratil jsem roky, Claire!“ Karty jsou jasně rozdané, stěžejní je, jak to tvůrci uchopí. Divák tak doufá, že to nebude rozbředlé a až příliš čitelné. Viditelné rozdíly mezi studiem na střední nebo vysoké škole u nás a ve Spojených státech jsou v osobnějším či rovnocennějším vztahu s učiteli. U nás jsou podmíněné autoritou profesora, za oceánem kladou důraz spíše na otevřenost a vstřícnost vůči studentům. Ovšem pokud se určitá hranice překročí, absolutně neexistuje „pochopení“ okolí. Po absolventském večírku už nebude nic jako dřív. Fotka v prádle, cucflek na krku. Testy na vysokou školu se blíží, student Eric a mladá učitelka ze střední školy v městečku v Texasu Claire by měli přidat víc doučovacích hodin. S „jasnými“ pravidly. Otázkou je, kdo je bude víc porušovat. Tenhle projekt sází na herecké výkony, na důsledky zakázaného vztahu a na pitvání se v následných krocích ústředních postav. Radovánky se v polovině série zlomí a vnímáme narůstající úzkost a bezvýchodnost situace. A pak přijde několik časových skoků, kterak je on osedlaný pověstí, která se sama rychle šíří. Pro jedny je legenda, pro druhé oběť sexuálního zneužívání. A u ní to trestem zdaleka nekončí. Vyloučená rodiči i mnohými nejbližšími nálepku jen tak nesundá. Nick Robinson je docela talent, Kate Mara (nemůžu si pomoct, ale místy mi připomíná Julii Roberts) dosud ve filmech vesměs sbírala spíš drobky, naopak dokonale sedla do chladného a sebevědomého seriálu Domek z karet, kde zaujala rolí ambiciózní novinářky. Stejně jako tady. ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

Sotva půlhodinové epizody, ta první neurazí ani nenadchne. Karty jsou jasně rozdané, tajně doufám, že to nebude rozbředlé a až příliš čitelné. Kate Mara (nemůžu si pomoct, ale místy mi připomíná Julii Roberts) ve filmech vesměs sbírá jen drobky, naopak dokonale sedla do chladného a sebevědomého seriálu Domek z karet, kde zaujala rolí ambiciózní novinářky. ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

„Vím, že po vás chci moc, ale nebyla by nějaká možnost, že byste jí zavolal a ona by mě vyzvedla?“ Strážník Wilson kývnul a jeho sestra Claire se hlouběji dostává do potíží, protože doma to úplně neklape. Pochopitelně není žádným tajemstvím, kam to směřuje. Otázkou zůstává, jak to tvůrci uchopí. Zatím je to takové uzívané a bez tahu na bránu. ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Claire do sebe nehodlá píchat hormony a její manželství dostává další drobné a nenápadné trhliny. Doučování platí, stejně jako školní absolventská tancovačka. Tak dobře, s přivřením obou očí a vypitím hodně sladké limonády můžeme v některých scénách cítit sexuální napětí. Žádnou extra zajímavou zápletku ale nelze očekávat. Tenhle projekt sází na herecké výkony a na důsledky zakázaného vztahu. ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Viditelné rozdíly mezi studiem na střední nebo vysoké škole u nás a ve Spojených státech jsou v osobnějším či rovnocennějším vztahu s učiteli. U nás jsou podmíněné autoritou profesora, za oceánem kladou důraz spíše na otevřenost a vstřícnost vůči studentům. Ovšem pokud se určitá hranice překročí, absolutně neexistuje „pochopení“ okolí. Po absolventském večírku už nebude nic jako dřív. Fotka v prádle, cucflek na krku. Testy na vysokou školu se blíží, Eric a Claire by měli přidat víc doučovacích hodin. S „jasnými“ pravidly. Otázkou je, kdo je bude víc porušovat. Tenhle projekt sází na herecké výkony, na důsledky zakázaného vztahu a na pitvání se v krocích ústředních postav. ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Zkoumání komplikací a důsledků vztahu mezi mladou učitelkou na střední škole v Texasu a jejím sedmnáctiletým studentem pokračuje. Výsledek je už ze strany tvůrců jistějším a důvěrnějším ponorem do mysli dvou duší. Při víkendovém úprku zapomněli na všechno kolem. Pryč od všech, pryč od všeho. Jenže Claire září štěstím před kolegyní z práce až moc. „Jasná“ pravidla dostanou pořádnou facku. Doznání nemusí sednout každému, ale já ho akceptoval. ()

Epizoda 6 (2020) (E06)

V předchozích dílech jsem si říkal, že tomu chybí nějaká více zapamatovatelná scéna, a že se dá dopředu snadno odhadovat, co bude následovat. Jenže v polovině série se to celé tak nějak zlomilo a vnímáme narůstající úzkost a bezvýchodnost situace. Obviňování sama sebe, pláč v peřinách. A nakonec bezcílný úprk, když už to všechno prasklo. Po vývoji vztahu, přes překročení hranic, po zoufalství ve svízelné situaci. Kate Mara a Nick Robinson jsou velmi dobří. ()

Epizoda 7 (2020) (E07)

Nick Robinson je coby Eric po celou dobu velmi soustředěný. Důsledky zakázané romance si nejprve shrneme z jeho strany. Mladík, sic plný hormonů, přesto se na Claire nedíval jako na kořist, která mu zaručí mezi spolužáky doživotní „slávu“, ale jako na spřízněnou duši. Sílu vnímám i v dočasném zamlčování detailů, situací, které souvisejí s časovými skoky. Právě Eric je totiž už na vysoké škole, snaží se vstoupit do univerzitního bratrstva Omega Kappa Beta, přitom je osedlaný pověstí, která se sama rychle šíří. Pro jedny (pánové) je legenda, pro druhé (dívky) oběť sexuálního zneužívání. ()

Epizoda 8 (2020) (E08)

„Takže ses jen nudila?“ A teď doba po propuštění z půlročního vězení pohledem Claire. Odsezením trestu to zdaleka nekončí. U bráchy doma to žádné velké vítání nebude, růžové to nebude ani při shánění práce. Tuhle nálepku holt jen tak nesundá. A Eric? Ten bez ní není schopen ničeho. Nebylo to o nerovném postavení hlavních postav v rovině učitel – žák, nebylo to ani jen o ukojení či zábavě. Tihle dva se skutečně zamilovali, ač si nyní snaží namluvit něco jiného. ()

Epizoda 9 (2020) (E09)

Rande naslepo se zvrtne, což nám ukáže další Clairinu „stinnou“ stránku. Jen si nejsem jistý, zda to do celého vyprávění zapadá. Stačí jedno kliknutí na internetu a všechno se hned zhroutí. Pomoc potřebuje evidentně i Eric, který jen horko těžko pokračuje ve svém životě a v dalších potencionálních vztazích. Další z dílů pro diváka vnímavého a schopného empatie. Kate Mara (nemůžu si pomoct, ale místy mi připomíná Julii Roberts) a Nick Robinson jsou velmi dobří. ()

Epizoda 10 (2020) (E10)

„Ztratil jsem roky, Claire!“ Kdo za to všechno mohl? Kdo udělal první krok? A kdo to celé inicioval? On osedlaný pověstí, kdy pro jedny je legenda, pro druhé oběť sexuálního zneužívání. Ona sexuální predátor, vyloučená rodiči i mnohými nejbližšími. Holt v Americe, kdy každý druhý u sebe nosí zbraň a nebojí se ji použít, leccos vnímají jinak. Největší časový skok, návrat domů, na narozeniny otce v případě Claire, na školní sraz v případě Erica. Já takový závěr vlastně docela beru. ()