Claire a Eric sa zdanlivo posunuli vo svojich životoch ďalej, no náhodné stretnutie vynesie na svetlo novú pravdu. (Disney+)

castor

„Ztratil jsem roky, Claire!“ Kdo za to všechno mohl? Kdo udělal první krok? A kdo to celé inicioval? On osedlaný pověstí, kdy pro jedny je legenda, pro druhé oběť sexuálního zneužívání. Ona sexuální predátor, vyloučená rodiči i mnohými nejbližšími. Holt v Americe, kdy každý druhý u sebe nosí zbraň a nebojí se ji použít, leccos vnímají jinak. Největší časový skok, návrat domů, na narozeniny otce v případě Claire, na školní sraz v případě Erica. Já takový závěr vlastně docela beru. ()

fabecc1222

Od minulého dílu se skočilo několik let dopředu. Postupně se nabízí extrémně velké množství otázek (Kdo je manžel Claire?Kde se poznali?...) Odpovědi moc nečekejte, občas si budete připadat, jako byste vynechali tak 5 dílů, kde se mohla stát spousta věcí, ale to se prostě nedozvíte. Samotný příběh Erica a Claire se tak pořádně protíná a uzavírá až v závěrečné scéně. Je vidět, jak s odstupem času, kdy se tedy během šesti let vůbec nepotkali posunuli dopředu, a dokázali se vyrovnat s tím, co se mezi nimi dělo. V podstatě chápu i ten Ericův pohled na věc, když teď vidí stejně staré příbuzné, kteří jsou ve věku, ve kterém byl on na začátku série. ()

RichB972

Závěrečné setkání bylo nevyhnutelné. Možná trochu naivně jsem čekal, že by mezi nimi opět mohlo k něčemu dojít. A naopak jsem rád, že se tak nestalo - neboť konec stojí za zamyšlení, zda taková zkušenost může opravdu až tak silně člověka poznamenat. Jednoznačně souhlasím s 'Ericem', že 'Claire' byla iniciátor, ale zároveň je pro mě ona tou hlavní obětí, které to zničilo život. Nedokážu ale jako oběť vidět i 'Erica', čímž neříkám že jí nemůže být, jen se do té situace nejsem schopný vcítit. Ale díky za takové nečekaně výborné zakončení. 80%   Disney+, 4k HDR, původní znění s titulky ()