Evropa z výšky

• Veľká Británia Europe from Above
Veľká Británia, (2019–2023), 23 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Podívejme se ze vzduchu na krásy Německa, Itálie, Nizozemí, Polska, Španělska a Velké Británie. Uvidíme historické i zeměpisné milníky, to vše prostřednictvím nejmodernější snímací techniky, která nám umožní během okamžiku měnit roční období či rozproudit statické obrazy novými barvami, nechat během vteřiny zmrznout alpské vodopády apod. Čeká nás živoucí portrét regionů oplývajících tradicemi, krásnou přírodou i technickými zajímavostmi... V druhé sérii zamíříme nad řeckou Akropoli i ke stavbě nejdelšího mostu v Turecku či masivním finským ledoborcům. Z ptačí perspektivy si vychutnáme tradice i inovace, které dávají dnešnímu světu jeho tvář. (National Geographic)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (13)

Nizozemsko (2019) (S01E01)

Nizozemsko a Belgii jsme projeli na kole,byl jsem na Taize setkani v Rotterdamu a obe zeme povazuji prirodne nejosklivejsi na svete. A dokument nezklamal, opravdu jedno velke pole. Nastesti maji obyvatele dost seberefrexe,ze se prestali mnozit a nahradili se africkyma kulturama. Uz pred lety zde byly demosky proti prijimani novych obyvatel s hesly "Holandsko je plne",ale koukam, ze od te doby vymyslely domy na vode. Lany bilych tulipanu jsou o neco hezci nez ty s repkou. ()

Itálie (2019) (S01E02)

Zpocatku same klise - Rim, Benatky, Mesinska uzina, kde jsem jel trajektem na Sicilii dvakrat asi jako vetsina Cechu.Pak turisticky  proflaknuty Vesuv a Etnou. Oziveni prinesla Puglia neboli Apulie, kde prave ted travim tyden nedaleko Bari. Krajina je stale zelena olivovymi haji. V dokumentu se dozvite , ze odtud pochazi polovina italske produkce olivoveho oleje. Kratce je zmineno Toskansko ,kde jsou na jiznich svazich kopcu vinice a na severnich lesiky. A dokument konci vzdy atraktivnimi Dolomity. Z Alp se soustredi jen na vyrobu aut a skolu smyku. ()

Německo (2019) (S01E03)

Obrazove krasne. Nevedel jsem, ze nejvyssi kopec rovinateho Berlina vysoky 120 metru je umely z navezene suti zniceneho Berlina po druhe svetove valce. Bylo na nem odposlouchavaci zarizeni. Na dokumentu je znat,ze Nemecko ma temer dvojnasobnou hustotu obyvatel nez Cesko. ()

Spojené království (2019) (S01E04)

Zaujal me otaceci vytah pro lode. Jinak britska krajina patri mezi nejosklivejsi a nejvybydlenejsi v Evrope vcetne te skotske, kde kvuli mlecnemu hospodarstvi byly vykluceny lesy a stala se s ni mrtva horska poust. ()

Polsko (2019) (S01E06)

Tento dil de velmi povedl. Pekne vybrane lokality v jinak rovinate zemedelske zemi. Zklamalo me vynechani turisticky prekrasnych oblasti, ktere dopucuji: Gorciansky park narodowy pod Krakowem s nejvyssi horou Turbacz vysokou pres 1300 metru, Beskidy nisky a Sadecky, Babiogorsky park narodowy u Oravy, Jasiensky park narodowy u Dukly s opustenymi udolimi s krizi, drevenymi ploty a mistnimi odrudami jablek. Krakow bych vynechal. ()

Francie (2021) (S02E01)

K shlednuti na www.ulozto.cz (stazeni) ()

Finsko (2021) (S02E05)

Krasna priroda, mala hustota osidleni, rozlehle prostory. Uchvatne zabery ze ctyr rocnich obdobi. Finsko mam projete na kole. Dokument spolu s dalsimi z teto serie si muzete stahnout na www.ulozto.cz ()

Turecko (2021) (S02E06)

Souhlasim se slovem na steroidech dechberouci. ()

Norsko (2021) (S03E01)

Ctyri rocni obdobi v prekrasnem Norsku. Zajimavosti jako sabotaz v zavode na vyrobu tezke vody pro vyrobu jaderne bomby za druhe svetove valky o cemz je nekolik dokumentu. ()

Chorvatsko (2021) (S03E02)

Prijemna kombinace prirody a kultury. Chotvatsko ma 8 narodnich parku. Nejsnaze dostupna krasna priroda je letet do Zahrebu a bud vyjet mestskou dopravou do Medvedich hor na severu mesta, nebo pul hodiny busem do oblibeneho vikendoveho letovista zahrebanu, ktere je vychodistem turistickych tras do krasneho lesnateho pohori u hranic se Slovinskem Zumberak. ()

Skotsko (2022) (S04E01)

Skotove si vyrubali lesi kvuli mlecnemu hospodarstvi a ocekaval jsem dokument o horske pousti. Ale krajiny zde bylo minimalne, pozornost byla venovana kulture ()

Dánsko (2022) (S04E02)

Pro vsechny zemedelce, ktere uchvacuje zeme s "nejvetsi plochou poli na svete" a pestovani kvalitni repky olejky. ()

Srbsko (2022) (S04E03)

Prirodni rezervace Zasavica, kde oslove plati za pobyt mlekem vubec nevypada jako rezervace. Prekvapilo me, ze 15% Srbu pracuje v zemedelstvi a farmy zabiraji 50% rozlohy zeme a 20% vyvozu. ()