Evropa z výšky

• Veľká Británia Europe from Above
Veľká Británia, (2019–2023), 23 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Podívejme se ze vzduchu na krásy Německa, Itálie, Nizozemí, Polska, Španělska a Velké Británie. Uvidíme historické i zeměpisné milníky, to vše prostřednictvím nejmodernější snímací techniky, která nám umožní během okamžiku měnit roční období či rozproudit statické obrazy novými barvami, nechat během vteřiny zmrznout alpské vodopády apod. Čeká nás živoucí portrét regionů oplývajících tradicemi, krásnou přírodou i technickými zajímavostmi... V druhé sérii zamíříme nad řeckou Akropoli i ke stavbě nejdelšího mostu v Turecku či masivním finským ledoborcům. Z ptačí perspektivy si vychutnáme tradice i inovace, které dávají dnešnímu světu jeho tvář. (National Geographic)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (6)

Nizozemsko (2019) (S01E01)

Ty silvestrovské vatry z palet mě docela překvapily. ()

Itálie (2019) (S01E02)

Provařená místa, trochu něco k italskému olivovému oleji, trochu smyky s Lambem v Alpách. Ale z té výšky se na to kouká hezky a Itálie je moje srdcovka. ()

Polsko (2019) (S01E06)

Polsko jakoby nám poslední roky dost stavebně utíká a nejsou to jenom dálnice. Polsko je velmi hezky zachyceno i v jedné sérii českého seriálu Bedekr z dílny ČT. ()

Řecko (2021) (S02E02)

Vč. ostrovů by to bylo na víc dílů, tohle je jen ochutnávka toho, co je na hlavně pevnině a na Peloponésu, památky, korintský průplav, hory, pravoslavné kláštery, sady broskví atd. ()

Finsko (2021) (S02E05)

Finsko, to jsou hlavně lesy, jezera a ostrovy. Zima tu trvá 7 měsíců a léto tak 2, možná ani ne. Kdyby tam nebyla taková kosa, klidně bych tam žil. ()

Turecko (2021) (S02E06)

Z Kapadokie přes Istanbul, přes meruňkové sady, nový most přes Dardanely, pole plná položených koberců až na Pamukkale. Co chybělo? Ankara. ()