Temná polovica

• Česko Temná polovina (viac)

Keď vážený spisovateľ Thad Beaumont (Timothy Hutton) zistí, že má na mozgu zvyšok svojho nikdy nevyvinutého dvojčaťa, v predstavách si ho oživí a len tak pre radosť a peniaze - pod jeho menom píše a publikuje populárne brakové krimipríbehy. Ale čo keď niekto začne vraždiť presne podľa ich návodu? (oficiálny text distribútora)

Martin741

Mam dost dobre precitaneho Stefana Krala, ktory je v odbornych kruhoch znalmy ako Stephen King. Tentokrat doslo na sfilmovanie jeho knizky The Dark Half, a rezie sa chopil schopny reziser George A. Romero. Chvalim kvalitne strasidelnu atmosferu, dialogy a mne neznamych hercov, ktori sa aspon snazia. Takze za mna 69 % ()

klerik

Hlavným heslom producentov pri kingovi je nechať obal a už len škrtať. Atmosféra šla na prechádzku, herci asi štrajkovali, no aspoň že tie digitálne vtáky ma prekvapili. A je tam aj nejaký zhnité mäsko, čo viac od Romera chcieť... Iba ak zombíkov. PS taky Kubrick dokatoval scenar k OSVIETENIU oveľa viac, ale on je pán režisér a Romero len béčkar, ALE zato kultový, údajne... ()

Pumiiix

V tomto případě jsem rád, že jsem před filmem četl knižní předlohu od S.Kinga, která mi přišla jako celkově lepší než samotný film, Film nemá žádné velké odlety od předlohy, což si cením, Teda B., Goerge Starka i šerifa Alana P. jsem si představoval úplně jinak pří čtení knížky, ale s obsazení mi asi jako jediný trochu vadil právě šerif. George A.Romero je dobrý režisér, ale mohl film trochu oživit, za tu dobu co trvá, má pár hluchých míst. Filmová adaptace mé oblíbené knížky dopadla průměrně, ale i tak sem rád, že jsem tento snímek viděl. 6/10* ()

sidzej

Zatial co ostatni ulietavaju na Romerovych zombicinach, ja mam radsej taketo detektivne thrillery. To ze rejza vie pracovat s krvou a gore viem uz davno, ale prekvapilo ma ze dokaze byt aj vcelku schopnym vypravacom. Alebo za to moze skor Kingova predloha? Tak ako tak, relativne dobry film ktoremu podraza nohy priemerny zaver. 60% ()

Campbell

Tak bohužel nejhorší Romero a jedna z nejnudnějších Kingovek co jsem viděl, fakt jsem se nebetyčně nudil a to jsem se tak těšil protože spojení těhle dvou jmen muselo prostě vyjít. Už od začátku jsem věděl že něco není v pořádku. Je rpavda že operace byla pěkná ale pak se celej film strašně utlumil a přešel do neuvěřitelně nudných keců který mě nebavily, občas nějakej pokus o napětí moc nevyšel. Herci odvedly kvalitní práci a i hudba od Younga byla dobrá leč několikrát Young ukázal že má navíc, ale poslouchat se to dalo v pohodě. Konec byl též dost dobrej ale bohužel film trvá 2 hodiny a já se z toho více jak polovinu nudil, škoda mohlo to dopadnout daleko lépe. ()

• V Německu film vyšel pod názvem "Stark". (Chatterer)