Hong-dae Yoon (Seo-joon Park) je profesionální fotbalista pod dohledem kvůli disciplinárnímu trestu poté, co se zapletl do neočekávané události. Neochotně se stává trenérem fotbalového týmu, ale s postupem času si najde ke svým novým kolegům cestu, začne jim věřit a stává se opravdovým vůdcem. So-min Lee (IU) je producentkou, která sní o úspěchu prostřednictvím dokumentu o Hong-daeově týmu. (mikki089)

Aljak

Ani som len netušil, že niečo také ako "bezďácky svetový šampionát" skutočne existuje (áno, naozaj to existuje, už od roku 1999). Námetovo mi to dosť pripomínalo športový film Champions, akurát namiesto mentálne postihnutých sú tu bezdomovci, a miesto basketbalu tu máme futbal. Nebolo to zlé, ale na môj vkus to podliehalo dosť výraznej šablóne. Film sa nám snaží prezentovať, že aj bezdomovci sú rovnocenné osobnosti, ale ja som iného názoru (z viacerých zlých skúseností). Mimochodom, tí hráči na MS (s výnimkou kórejského tímu) mi veru ako nejakí zúbožení bezdomovci nepripadali. Film je fajn, ale na viac ako priemer to rozhodne nevytiahol. ()

SAINTS

Tento príbeh sme už videli stokrát, najmä v športových filmoch, no nie je nudný a drží nás v napätí od začiatku do konca. Nehovorím, že film nemá svoje chyby, no dokáže nás zabaviť aj vďaka hercom vo vedľajších rolách, ktorí tvoria tím pre Homeless Football World Cup. Dream nie je nič vynimočné, ani to nie je geniálne zrežírované, ale je to dostatočne dojemné na to, aby ste mu dali šancu. ()

Felisr

"Berete prášky pravidelně?" "Už na ně nemám peníze, tak točím tohle." .... "Už víme, kdo je náš první soupeř?" "To je jedno. S trochou štěstí ...můžeme prohrát." Přiznávám, že cynická první polovina filmu slušela poněkud více, než vykřesané odhodlání v druhé části. Přesto na mě při sledování filmu nostalgicky dýchl duch mnohem staršího hitu Do naha!, byť tam šlo o úplně jiné výkony. Pobavil i název místního FK Palette - který tuším převzal název od skutečné show hlavní představitelky IU. ()