Pobřeží moskytů

• USA The Mosquito Coast
USA, (2021–2023), 13 h 19 min (Minutáž: 39–57 min)

Tvorcovia:

Neil Cross, Tom Bissell

Predloha:

Paul Theroux (kniha)

Hudba:

Antonio Pinto

Allie Fox – brilantní vynálezce a tvrdohlavý idealista – se se svou rodinou vypraví na nebezpečnou cestu Mexikem, aby utekli vládě Spojených států a našli bezpečí. (Apple TV+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (19)

Pobřeží moskytů (2021)

Předesílám, s filmem Pobřeží moskytů to má společné jen název a jména postav. Jinak prakticky nic. 1.Série: * Seriál je jedna velká bublina o ničem ve které se ani za 7 epizod nedozvíte motiv chování postav. To že casting je tragédie (víc nekoukatelné herce vybrat opravdu nešlo) a postavy se chovají jako banda idiotů (a předhání se kdo je větší retard) není bohužel ani zdaleka to nejhorší. Nejhorší je scénář. Nechápu jak tohle a zmíněný film může mít stejnou předlohu. 2.Série: * Podle vzhledu postav byly evidentně první dvě epizody (a třetí po úvodní titulky) ještě natočeny s minulou řadou. Děj i celkem logicky zapadá k tomu co se dělo na konci minulé řady (konečně vysvětluje “proč”) a paradoxně jde o nejlepší epizody celé série. Pak nastane zlom a vrátí se komplet všechny neduhy co pamatuju z #1. Matka je psycho, kluk bezmyšlenkový dement, holka pubertální nána, otec militantní despota. A to se plácá pořad dokola (kecy-nuda-demence) po zbytek řady. Naštěstí tentokrát proběhl jakýsi pseudo konec = máme naději, že utrpení je konec. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Série 1 (2021) (S01)

Předesílám, s filmem Pobřeží moskytů to má společné jen název a jména postav. Jinak prakticky nic. Seriál je jedna velká bublina o ničem ve které se ani za 7 epizod nedozvíte motiv chování postav. To že casting je tragédie (víc nekoukatelné herce vybrat opravdu nešlo) a postavy se chovají jako banda idiotů (a předhání se kdo je větší retard) není bohužel ani zdaleka to nejhorší. Nejhorší je scénář. Nechápu jak tohle a zmíněný film může mít stejnou předlohu. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Útěk (2021) (S01E01)

Začátek vypadá slibně. Chtělo by to jen více informací do začátku a méně debilit (jako že zrovna dcerunka má telefon na super tajnou babičku). ()

Foxovi a převaděči (2021) (S01E02)

Začínají se koupit debilní rozhodnutí a odpovědi nikde. Tohle nevypadá dobře. ()

Každý ví, že tohle je nikde (2021) (S01E03) odpad!

Super nesmysly a imbecility se hromadí (jasně… hledejte vodu u deset let starých mrtvol). Scéna s hadem (co si asi sám zapálil svíčku) byl asi největší LOL moment epizody. ()

Autobusová zastávka (2021) (S01E04)

Seriál mě začíná seriózně srát. Matka se tváří neustále jako vyvoraná a dost zásadně pochybuji o vhodnosti castingu. Logika toho co se děje nula a stále nevím nic o tom co jsou zač a proč utíkají. ()

Elvis, Ježíš, Coca-Cola (2021) (S01E05)

Mexické dětičky jsou lepší než GPS. Hitman je ukázkový simpaťák (ten vytáhl hodnocení z odpadu). Zbytek prostě nemá žádnou logiku. Díky tomu, že motiv se dávkuje po kapkách (a stejně mu moc nevěřím), je mi prakticky jedno co se jim děje a dokonce jsem se přistihl, že hitmanovi fandím (alespoň ty dvě nezletilé dutiny by vyřešit mohl). ()

Calaca (2021) (S01E06) odpad!

Z oranžových čepic se vyklubal solidně nafouknutá bublina, děťátka se chovají jako retardi a opět jsem se nic nedozvěděl (motiv útěku nikde). ()

Laminované sklo (2021) (S01E07) odpad!

Retardovaný konec bez konce, který ani nebyl schopen dát jednu základní odpověď, a to “proč”?? ()

Napáchané škody (2022) (S02E01)

Najednou to jde… CELÁ epizoda je flashback “co se stalo před 13ti lety”. Jako kdyby tohle nešlo pustit dávno. I kdyby po kouscích. Dává konečně smysl proč se pinda pořad tváří jako když ji nadloube (byla totiž vždycky pinda a je to primárně její vina). A o to víc by prostě měla jen tiše šoupat nohama a nedělat vlny (jako př minule). Nicméně dávám alespoň nějaké body za to, že scénáristé čtou mé recenze a napravily tu chybu s obřím tajemnem okamžitě jak to šlo. ()

Nejméně ohrožený druh (2022) (S02E02)

Věci se podělají - a většinou na ráz. Na to se nedá nic říct. Co mě ale vytáčelo (podpořeno alergií na postavy a pachutí z předchozí řady), že epizoda ztrácí čas zbytečným žvaněním o ničem a nesoustředí  stopáž na řešení toho co se podělalo. Začínám tušit, proč má řada tentokrát o 3 epizody víc. ()

Řeč o počasí (2022) (S02E03)

No kohopak tu máme? JoJo z Agentů SHIELDu :). Konečně milá tvář. O první LOL moment se postarala pipka hned po titulcích. Jako fakt tam někde našla odbarvovač? První co mě napadlo, je že doposavad se pracovalo se stopáží z loňska (vloni došli peníze na post-produkci?) a až tohle je nové. První řada by tak dávala mnohem věší a ucelenější smysl. Každopádně. Od konce úvodních titulků nastala brutální nuda. Všichni se jen tak plácají po osadě a žvaní. Matka zase non-stop blbě čumí a “něco” pletichaří bez jasného náznaku co se děje. A na závěr ta idiocie s lodí… zase se vracíme do starých koleji. ()

Vyčerpání (2022) (S02E04) odpad!

Už je to zase tady. Matka se chová naprosto psycho. Pipka uvažuje jako vydlabaná a co předvedl ten mamlas s pytláky…!? a to neuběhlo ani 15minut a epizoda mě srala na všech frontách. Jediné pozitivum je, že fotka povede k tomu, že se vrátí na scénu “čistič”. Scénář je natolik průhledný, že se na to dá dokonce vsadit. ()

Pozitivní výhledy (2022) (S02E05) odpad!

Jak jinak - fotka už žije vlastním životem. Tahle famílie mentálů je opravdu zázrak (rozhovory dvojice matka a ropucha jsou vyčerpávající :D). Také je úsměvné jak se rodinka poflakuje po vesnici a nedělá nic - na začátku makali jak mourovatý. Co mě ale rozčiluje je další hra na tajemství. Tentokrát formou “něco má udělat”. Nevíme co (jako kdyby to jakkoliv měnilo podstatu “toho co má udělat” nebo snahu se tomu (případně) vyhnout. No a na závěr klasická idiocie. Oni vědí, že si mají pospíšit. Oni vědí, že je nemají chytit, ale přesto vše v klidu. ()

Tacos z kozí hlavy (2022) (S02E06)

Ta LOL scéna v džungli (po všech stránkách). Jak může někdo napsat tak blbou scénu nepochopím.  No nic. Rozhovory členů rodinky jsou neskutečné perly. Jedno psycho vedle druhého. Prakticky nejcennější (obsahově) a hybatelem děje jsou scény s JoJo. ()

Upálení Jidáše (2022) (S02E07) odpad!

Neskutečně nudné (a zbytečné) konverzace členů rodiny střídají pomaloučký posun děje, který se vyžívá v tom věci natahovat, aniž by cokoliv řekl (jen víme že na konci neznáme cesty ať už jakékoliv postavy je “něco”). Informace na konce ale nikdy nejsou nic co by nebylo jasné už z minulosti. Pak samozřejmě povinná humorná vsuvka: kupujeme mobil. S ohledem na výdrž baterie, schopnost ho nabíjet v pralese a samozřejmě pokrytí GSM (proto předminule volala satelitním telefonem ;)). A určitě měl uvnitř předplacenku… ()

Mrtvé totemy (2022) (S02E08)

Další série zbytečných rozhovorů, opět někdo někam jde (nevíme kam) a ve výsledku je to ztráta času. Někdo jiný někam jde a polovinu času žvaní (místo posunutí děje KAMKOLIV). Prostě nuda pokračuje. Dále samozřejmě, že s mobilem volá do NSA (dovolá se nehrozí, že by ji mohli najít (údaje o BTS přes kterou se připojila se ukládají automaticky jakmile zapne telefon = minimálně oblast, kde jsou je provařená). Hvězdička za farmu, zbytek je demence. ()

Padělatelé (2022) (S02E09)

Tak tomu říkám “majstrštyk”. Řada končí za dvě epizody a scénář nenápadně nic jiného než rozmělnit dějově linky ještě více. Takže většinu času sledujeme pipku na svém výletě za volností (jako by to někoho zajímalo). Děj to nikam neposouvá a je to extrémně nudné (hlavně dlouhé zpomalené záběry na tekoucí vodu). Kluk se chová opět jako debil (tradice), matka něco kuje (a blbě čumí = tradice) a jediné co stojí za pozornost je dění okolo otce. To je ale příliš málo na to abych se bavil. ()

Chvalozpěv (2023) (S02E10)

Vážně neskutečný. Když už se konečně děj dobelhá k hrozbě, tak ji scénář prokládá kecama rodinky, kde (jak jinak) exceluje psycho-matka a jedí debilní názory. Děj bolestně dlouhou směřoval k “Pobřeží moskytů” a přesto stále ty psycho-křeče a zbytečné debaty. Dík tomu byla polovina epizody pryč a NIC nebylo vyřešeno. NIC se nestalo. To hovno stále viselo nad větrákem. Pak samozřejmě (jak jinak) díky další demenci kluka se dají věci skokem do pohybu. No a když konečně to hovno větrákem proletí, zůstává už jen minuta do konce. Ukončeno? Zdánlivě ano. Prostor nafouknout bublinu? Samozřejmě. ()