Frank Lloyd Wright: muž, který postavil Ameriku

• Česko Frank Lloyd Wright - mistr organické architektury (viac)
Veľká Británia, 2017, 59 min (Special Edition: 28 min)

Fascinující životní příběh a novátorské dílo věhlasného amerického průkopníka organické architektury Franka Lloyda Wrighta očima jeho obdivovatele, velšského architekta Jonathana Adamse... Během nesmírně činorodé kariéry, která trvala dlouhých sedm dekád, postavil Frank Lloyd Wright více než 500 budov, včetně svých nejznámějších realizací, z nichž osm dnes figuruje na seznamu Světového dědictví UNESCO. Britský dokument nabízí jedinečnou možnost podívat se zblízka na skvosty Wrightova architektonického umu chronologicky, tak jak je Wright postupně projektoval: Wrightův vlastní dům v Oak Park, Unity Temple, Robie House, Taliesin, Ennis House, vilu Falling Water, sídlo firmy Johnson Wax, Taliesin West a Guggenheimovo muzeum v New Yorku. Zároveň odkrývá i architektův osobní život a velšský původ – faktory, které zřejmě ovlivnily vývoj jeho osobitého architektonického stylu. (Česká televize)

Marze

Dokument jsem viděl na projekci v centru Prahy a díla architekta se mi líbila. Prohlídka jeho domů je přímo vzrušující. K tomu jsem se o něm něco dozvěděl a viděl pár záběru krajin Minnesoty apod. . ()

papilon395

Stejně jako průvodce dokumentem, i já jsem osobně navštívila Guggenheimovo muzeum a vilu Fallingwater, ukrytou v lesích cca 100 km od Pittsburghu. Můžu potvrdit fascinující pocit, který tyto nadčasové stavby vyvolávají. A každý dokument o jejich autorovi utvrdí diváka v přesvědčení, že se jednalo o geniálního člověka. Krásně zpracováno. ()

Chudobka

Úžasné stavby. Guggenheimovo muzeum v New Yorku, to je můj dlouholetý sen. A Falling Water mi naprosto vyrazil dech. Něco tak krásného jsem snad nikdy neviděla. ()

Anianna

Dokument o fantastickém díle jednoho z nejvýznamnějších architektů 20. století provází stylově oděný Jonathan Adams. Skvělý film. ()