Spiknutí proti Americe

• USA The Plot Against America

Šestidílná minisérie Spiknutí proti Americe, natočená na motivy uznávaného stejnojmenného románu spisovatele Philipa Rotha, nabízí alternativní verzi k samotným dějinám Spojených států, a to za druhé světové války. Líčí vývoj událostí z pohledu chudé židovské rodiny z New Jersey, jejíž členové sledují politický vzestup Charlese Lindbergha, slavného letce a populistického rasisty, který se chopí prezidentského úřadu a nasměruje Ameriku k fašismu. Příběh začíná roku 1940, kdy Amerika stojí před prezidentskými volbami. Už po dvě volební období úspěšný demokrat a profesionální politik Franklin Roosevelt je náhle ohrožen politickým outsiderem. Lindbergh se před třinácti lety proslavil svým legendárním přeletem přes Atlantik a mnoho Američanů jej proto považuje za jednoho z největších národních hrdinů. (HBO Europe)

Recenzie používateľa brasek k tomuto seriálu (6)

Epizoda 1 (2020) (E01)

Netradične vyrozprávaný príbeh a v tom bude jeho čaro. Hlavný hrdina Charles A. Lindbergh nemá veľa priestoru, ale vnímame ho cez život židovskej komunity. Celkovo je príbeh dobre prepracovaný, s adekvátnym tempom, rodinné problémy nie sú balastom. Po prvej epizóde si hovorím, že škoda že to má iba šesť dielov. ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Druhý diel ma nadobro presvedčil, že tento seriál je dobre natočený a ponúka pohľad na zaujímavú alternatívu vývoja politickej situácie v USA. ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Mierne sklamanie. Filmári behom minúty nám ukázali životnú situáciu niekoľkých postáv a takéto skákanie hore a dole bez patričného časového priestoru na príbeh sa mi veľmi nepozdáva. Ale inak stále vynikajúco rozprávaný príbeh, len tento diel nebol konsolidovaný. ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Mierne sklamanie. Príbeh sa prakticky nikam neposunul, všetko stagnovalo. Žeby ticho pred búrkou? ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Predposledná epizóda je dejovo skvelá. Všetko smeruje k očakávanému koncu, teda ak v Kentucky bude koncentračný tábor a nie sľubovaná nová práca. ()

Epizoda 6 (2020) (E06)

Famózna časť, dejovo asi najlepšie čo ponúkol seriál. Skončilo to inak ako som predpokladal, ale nie som sklamaný. Historicky existujúce postavy nemohli byť skompromitované týmto fiktívnym príbehom a tvorcovia majú zadné vrátka pre druhú sériu otvorené. ()

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (viac)