Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

Lichty

Andersová a Rockwell jsou žabaři a nebýt Rodriguezovy perfektní trojky, skončily by Čtyři Pokoje v hladinách silné podprůměrnosti. Tarantinova poslední povídka je hodně zahleděna do sebe a pravděpodobně se u ní herci dobře bavili, ale do éteru moc nevyzněla... I tak to ovšem Robert dokázal zachránit z jedné na slušné tři hvězdičky. PS: Českou verzi zdobí naprosto ohyzdný dabing. ()

Ravenus

Film, který jsem půjčil jenom díky tomu, že jsem fanda Q. Tarantina. Jeho povídka je samozřemě až na konci, abyste museli vidět tři předchozí, ketré jsou naprosto nudné. A Tim Roth hraje pro mě absolutně hrozně a ty jeho grimasy mi opravdu vadily. The Missing Ingredient: odpad, The Wrong Man *, The Misbehavers **, The Man From Holywood ****. ()

koulen

Ani si nemyslím jako spousta jiných zde, že první dvě povídky jsou k zblití nebo špatné, jsou prostě akorát jiné.Rozdrigueze a Tarantina všichni dobře už znají, jejich vypravěčský styl a tak.Ti první dva režiséři však známí tolik nejsou a proto jejich povídky a jejich styl humoru je jiný=pro někoho špatný.Pravdou je že Tarantinova a Rodriguezova část jsou mnohem zábavnější, ale předvidatelné, což ty první dvě zase nejsou a proto jsou zase zajímavější.Celý film je vynikající skladbou čtyř vynikajících režisérů, kteří si vytýčili hotel jako skvělé místo na vyprávění sylvestrovského příběhu, jednoho z pokojů, právě ve svém režijním stylu.Tarantino sází na scénář, potažmo dialogy a dlouhé záběry,Rodriguez na atmosféru a zbylí dva režiséři jsou myslím příjemným překvapením, kteří dokáží držet laťku stejně vysoko.Pro mě osobně je teda ale Rodriguezova povídka nejlepší, nejvtipnější a trochu tu i toho Quentina zastiňuje.Spíš by mě zajímalo pojetí tohoto filmu pouze v režii Roberta Rodrigueze a nebo jenom Quentina Tarantina, ale i tak proti tomuto snímku nic nemám, považuji to za kultovní klasiku a jeden z nejlepších filmů v žánru komedie vůbec, poněvadž černého humoru není nikdy dost a všichni čtyři pánové, podepsaní pod tímto snímkem, jsou v tomto žánru evidentně jako ryby ve vodě. ()

Šňůra

Je to sice nadupáno hvězdami a to i v poměrně velmi malých rolích, např. taková Salma Hayek tam vystupuje jen v roli tanečnice na televizní obrazovce, ale nebýt posledních dvou povídek, asi by to za mnoho nestálo. Ovšem právě ty dvě závěrečné, pod režijním vedením Rodrigueze a Tarantina jsou skvostné. Nepříliš šťastné asi bylo i obsazení Tima Rotha do hlavní role pikolíka Teda, původně zamýšlený Steve Buscemi by patrně byl mnohem zajímavější. ()

Tiiso

Jako celek to působilo na mě průměrným filmem. Povídky od Rodrigeze a od Tarantina patří k těm lepším. A Tim Roth je místy až moc postižen nervovými tiky. ()

WScully

Škooda prvního příběhu. Další tři jsou úplně skvělé - především Tarantino se skvěle prezentoval svou poslední povídkou o buržoustech, na kterou jsem se těšil, nezklamala, naopak!!! Rodriguez odvedl vynikající práci ve své povídce Malí neposedové, kde za krátký čas vygraduje černou komedii až do černočernokomediálnokomediálna. I příběh o psychomaniakálním manželovi má v sobě napětí a vtip. Bohužel první povídka je odpad, zbylé tři to však více než vylepšují. Vše spojuje tragikomická postava pikolíka alias Tima Rotha, který hraje excelentně. Kromě první povídky se mi film líbil maximálně. ()

Chuppa

Jak již zde zaznělo první dva příběhy od Anderse a Rockwella jsou výrazně slabší než oba dva poslední od Rodrigueze a Tarantina. Kdyby ti dva poslední jmenovaní natočili celý film hodnocení by šlo určiě nahoru. Za nejlepší scénu považuji odseknutí malíčku v poslední minutě filmu, to mě fakt dostalo :-) ()

hero_bk

První dvě povídky jsou nudný jako čekání na vlak, když vytrhají koleje. Rodriguézova povídka je precizní a možná stálo za to tenhle námět zfilmovat na celovečerák. Tarantino to slušně uzavřel, i když na jeho standard to byl slabší kousek. A ten pikolík ale neuvěřitelně přehrával. ()

.killer.

První dvě povídky ničím nepřekvapí a hlavně nejsou natolik zajímavé, ani vtipné, jako zbylé dvě (pod taktovkou Rodrigueze a Tarantina). A jen tak mimochodem - Banderas je fakt ďábel :-) ()

rottik-cb

Úvodní nápadité titulky mě potěšily. Stejně jako účast Rodrigueze a Tarantina, dvou mých oblíbených režisérů. Kdyby film natočili sami, udělali by lépe, protože o režisérských kvalitách A. Anders a A. Rockwella se dá s úspěchem pochybovat… Ale popořadě. The Missing Ingredient (Anders): Nevinný příběh o jednom sabatu a spolknutém spermatu. Z čarodějnic se mi nejvíc líbila Lili Taylor, kterou si už ani v žádné běžné roli neumím představit… The Wrong Man (Rockwell): Podle mě asi nejslabší část, ovšem musím uznat, Jennifer Beals je fakt kus baby. The Misbehavers (Rodriguez): Šarmantní povídka o dětech podobně roztomilých, jako byly ty z Addamsovy rodiny. „Co děti, nezlobili vás?“ The Man from Hollywood (Tarantino): Tarantino si tu střihl jak roli režiséra, tak hlavní postavy. Na této části je jasně poznat jeho obsese filmy a jejich perfektní znalost. Je ale vidět, že jak pro něj, tak pro Rodrigueze jde o film z jejich rané tvorby. Porce násilí a typické úchylnosti je totiž o dost menší, jako by si diváky testovali. Výsledkem ale je, že pro neznalé bude film pořád divný, a pro znalé zase moc normální :) Nakonec musím pochválit Tima Rotha v roli pikolíka, procházejícího celým filmem. Ze začátku mi přišel mírně retardovaný a vůbec se mi nelíbil, ale pak jsem si ho zamilovala. Čtyři pokoje jsou pohodová podívaná. Nesnažte se chápat a jen se dívejte :) Mezi 3 a 4*. ()

baltik

Úlet, zajímavé, jednoduše bez Tarantina by to byl průměr ale on to vyzdvihuje mírně nad tuto hranici. Sice horší 4 hvězdy ale jak hodnotit 4 filmy jako jeden?.... ()

Adrai

Čtyři různé povídky s jedním spojujícím členem. Čarodějnická seance se zajímavým obsazením ale mírně průměrnou pointou. Druhou povídku jsem nějak úplně nepochopil. Třetí povídka má proti tomu grády od začátku do konce a hodnocení stojí především na ní. No a čtvrtá povídka - to je deset minut napínání aby pak bylo za třicet vteřin po všem ... konec ale za to čekání stojí. Ani ne tak pointou jako spíš tím ztvárněním ... odchod Tima Rotha středem je geniální :) ()

goodnic

Druhé dva příběhy prostě nemohou zahnat vzpomínky na nudné první dva. Dalším neduhem je příšerně otravný hotelový sluha. Brrr. ()

Knor

Bude to určitě bavit pokud jste na ujetější věci a máte na ně taky ten správný nadhled. U mě vede jednoznačně příběh s neposlušných děťátkama, pak Tarantinova sázková povídka, slet krásných čarodejnic a ,,špatný muž'' je nejslabší. Co mě opravdu hodně štvalo, byl Tim Roth jak sebou furt házel, škubal a přiblble se tvářil....mohl být přece jen trochu přirozenější. Takže taková komedie plná černého humoru, která ale asi nesedne moc lidem. ()

Hanzo47

Tarantino a jeho pokoj to je důvod proč film vidět, protože tak perfektně propracované dialogy se nevidí každý den. Co někdo jiný připravuje měsíce Quentin dokáže na počkání. Jinak průměrný film, ale ten konec za to stojí. Na to vsadím malíček ! ()

Stanix

Velmi chabý pokus pánů režisérů a scénáristů, který byl určitě myšlen dobře, leč bohužel... První dva příběhy se pohybují v těžkém nezájmu pobavit diváka, 3. a 4. je na tom již podstatně lépe. Jako nejvydařenější se mi jeví příběh o nezbednících, který má díky Banderasově "Desperado" stylu a skvělým hereckým dítkům obstojný komediální potenciál. Jednotlivé parciální příběhy měl stmelit do "kompaktní filmové hmoty" výkon Tima "Pumpkina" Rotha, což se příliš nepovedlo díky kvalitativním dějovým diferencím. Je to tak trochu škoda, vzhledem k tomu, že Roth do toho dal duši a zahrál sqele. Tento snímek opravdu není "sbírkový" a jestliže jsem Čtyři pokoje viděl již po čtvrté, po páté už jej asi neuvidím. ()

Kozy9

Na začiatok musím pochváliť autorov za nápad vytvorenia štyroch príbehov definujúcich ich umelecké nadanie a filmové zručnosti. Po druhe musí povedať, že absurdný a komický výstup Rotha bol geniálny a dlhú dobu som nevidel nič také profesionálne a prepracované ako jeho vystúpenie. Čo sa týka samotných príbehov tak ich kvalita bola nepríjemne kolísavá. Zatiaľ čo prvý pôsobil ako lepšia časť Charmed (a to nezachránila ani úbohá Madonna či Ramada z Hot Shots), druhý bol úbohý. Bolo z neho cítiť, že niekto sa snaží spraviť bežný dialóg či absurdnú situáciu zábavnú iba s pomocou geniálne napísaných replík, no toto je parketa Tarantína a neexistuje veľa ľudí, čo by to dokázali, čo sa aj odzrkadlilo na kvalite druhého príbehu pôsobiaceho ako nelogická zlátanina. Našťastie to trápenie celé zachraňoval už spomínaný geniálny Tim. Tretí príbeh bol azda najlepší. Možno to bolo Banderasom, alebo nadmieru vtipnou pointou, či proste excelentne zahranými detskými výkonmi, tak či onak Rodriguez to zvládol na jednotku s hviezdičkou a zanechal vo mne úsmev. Zlatý klinec programu bol posledný príbeh v podaní legendy Tarantina, ktorý si pre istotu aj zahral v ňom. Zatiaľ čo prvé tri boli mierne fantasy, štvrtý príbeh pôsobil reálne, Tarantínovsky brutálne a svižne. Bolo to dokonalé zakončenie rozpísanej poviedky. Zhrnutím, izby boli inovatívne, Tim Roth odohral jednu z jeho životných rolí a príbehy dopadli nasledovne: prvý ***, druhý **, tretí ***** a piaty ***** . Celkovo 85%. ()