Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

Forty-

Taký ten film, pri ktorom zažijete WTF moment. Prvé dve miestnosti ma až tak nebavili, ale potom bolo jasné čo tomu filmu dodajú Rodriguez s Tarantinom ... Film, na ktorý sa nedá len tak zabudnúť :-) ()

RajAthen

Co naplat, místy nelze než se zuby nehty bránit nudě. Navíc jsou jednotlivé příspěvky dost nevyrovnané. První je trapně o ničem, v druhém se až nehezky přehrává (což tak nějak platí pro hlavního představitele obecně), v posledním je zase plno samoúčelných dialogů o ničem... Pouze 3. část, které kraluje s chutí Antonio Banderas, je zábavná podívaná a celý ten film snad stál za to za scénu, kdy se otec vrací domů a s mohutným žuchnutím svalí na zem svou... ()

josieaddms

Poslední dva pokoje jsou perfektní. Rodriguez dal do svého příběhu všechno, co k jeho filmům patří. Myslím že dokonale vystihl pocit dětí, když rodiče nejsou doma, a taky pocit toho kdo je má (z donucení) na starost. Rodriguez je režisér který mě dokáže přesvědčit že jeho filmy, ačkoli se často jedná o situace dost nepravděpodobné, že se skutečně dějí. Tarantino je zase klasicky Tarantinovský. Což potěší jeho fanoušky, musím říct že poslední pokoj mě dokázal rozesmát. A za to jsem ráda. Jinak Tim Roth byl naprosto k sežrání, ten by si zasloužil sám o sobě pět hvězdiček. Co mě osobně nepřesvědčilo, byli první dva pokoje. Na prvním je notně znát že je od režisérky. Druhý mě připadal skoro až zbytečný. Ale celkově je to film u které když přivřete oči, tak budete myslím i dost spokojení. ()

Claude Speed

Nečekal jsem, že to vzhledem ke zdejšímu hodnocení bude tak dobré, ale jsem velice mile překvapen. Výborně pojatý film čtyř režisérů, kteří natočili opravdu zdařilé čtyři epizody. První povídka sice docela viditelně klopýtá, ale je tu ještě něco horšího. Je to Tarantinova povídka, která byla (až na její konec) nudná. Ale velký podíl na vynikající kvalitě filmu má Tim Roth jako vážně srandovní pykolík. Zbylé dvě povídky jsou na jedničku (Rodrigurzova na jedničku s hvězdičkou). 80%. ()

Yellyman

Ukázkový případ vzestupné tendence. První pokoj... WTF? Hovadina! Nebýt překrásné Evy, nemělo by absolutně cenu se na to dívat. Druhý pokoj má však již šmrnc a třetí se čtvrtým jsou naprosto skvělé! ()

Pathrose

Kdyby první povídka nebyla tak špatná, tak bych se nebál dát 5 hvězdiček. Druhá už je trochu lepší, ale vrchol samozřejmě přijde ve třetí Rodriguezově a čtvrté Tarantinově povídce. Škoda, ale určitě stojí za to vidět. ()

Shaleman

Zřejmě jsem celý projekt nepochopil. Na to se prostě nedá kloudně koukat. A nefunguje to ani jako zvuková kulisa při vaření či vysedávání na záchodě. Celá ta přehnanost a přeplácanost byla nejspíše záměrem pro zvýšení zábavnosti a potlesku na slavnostní premiéře, ale v tomto balení je škodlivá jako pitvořící Tim Roth, který mi vyloženě lezl na nervy po celou dobu - a to ho mám tak rád. První povídka o čarodějnicích je vyloženě stupidní a pointa v nedohlednu. Se záměrem nadhledu natočily barevnou šeď s párkem hezkých prsou. Druhá povídka je o něco lepší, ale zabíjí ji snaha tvůrců o přehnaný nadhled (dementnější jsem snad ještě ani neviděl) a směšnou psychologii i když u záchodového uvíznutí v okénku a následnému rozhovoru s opilcem jsem se potěšeně usmál. Třetí příběh začíná charismatickým Banderasem, který nakonec potvrdí mé obavy a odchází ze scény a já koukám jen na nezajímavé děti a opět homofóbního Rotha. Na tohle čekám 40minut? Ne, není důvod dále pokračovat... ()

danny_21

Velká škoda že první dva režiséři zřejmě nepochopili o čem ten čytřpovídkový film má vlastně být, protože kdyby se podařilo aleapoň přiblížit se stylem a kvalitou třetí a čtvrté povídce, mohlo být hodnocení daleko vyšší. Za výborně pitvořícího se Tima Roth a už zmíněné povídky RR a QT dávám 65 %. ()

mira.l

Přišlo mi to takový divný, čekal jsem, že by se na konci mohly děje a postavy z jednotlivých povídek nějak prolnout, že by to celé dostalo nějaký smysl, leč nestalo se. ()

markotter

Tomuhle filmu jsem dal v době jeho vzniku nepochopitelné 2 hvězdy. Když jsem si ho pustil teď, nechápal jsem, jak jsem to mohl udělat. Tim Roth byl naprosto špičkový a všechny povídky měly grády, i když každá jinak. Bez Rotha za čtyři, takhle ale za 5! ()

Selixinho

Tim Roth to v hlavě nemá v pořádku...Jeho role je maximálně vyšinutá a zároveň parádní. Po přečtení veškerých recenzí jsem se samozřejmě těšil na poslední dvě historky, jejichž tvůrci - Robert Rodriguez a Quentin Tarantino, propůjčili své jedinečné znalosti a zkušenosti. Robert mě ani moc neoslnil ale ten Tarantino! Lituji, že se celý film nezabíral pouze ním samotným a vlastně celou situací v horním apartmá. Klidně bych dokázal nadšeně těch 98 minut hltat jeho dialogy. Skutečně nechápu, co autoři prvních dvou povídek chtěli říct a rozhodně bych se bez nich obešel. A proto, film jako celek moc nezafungoval a jeho průměrné hodnocení nám musí stačit. ()

Inozuka

Viděl jsem po druhé a je to definitivní. Mě tenhle film nebere... Jak již mnohokrát řečeno, za něco stojí pouze Rodrigues a Tarantino, zbytek je nudná vycpávka. Fajn je i spoutaná Jennifer Beals, ale to je tak všechno. Jo a ač mám Tima Rotha rád, tady mě neskutečně štval. ()

fallanga

První povídka je řádně divná a nedává vůbec smysl. Nahé čarodějky, podivné rituály, skotačící Tim Roth, a velice groteskní dialogy z toho dělají něco co se nedá pochopit a vlastně je to totálně o ničem, nemá to žádnou pointu, vymyká se to zbytku filmu. Ale! Je to natolik divné a natolik specifické, že to funguje jako skvělý úvod do filmu, protože to nasadí velice ztřeštěný precedens. Druhá povídka je jenom o tolik méně šílená o co je méně nadpřirozená, ale celá ta situace je pořád naprosto absurdní a to samé se dá říci o povídce třetí. Vrcholem filmu je pak závěrečný Tarantino, který na ploše nějakých dvaceti minut dokazuje proč je jeden z nejlepších režisérů této doby. Celkově se o tomto filmu obtížně něco píše, je to ztřeštěná kompilace příběhů, které provází pouze mentálně postižený Tim Roth. Ale výhoda těchto experimentálních filmů je ta, že po dvaceti minutách zjistíte, jestli je to naprostá sračka a máte to vypnout, nebo zda je to jenom trochu sračka, která ovšem stojí za dokoukání. 4 pokoje jsou ta druhá kategorie. Je to vlastně úplně o hovně. Ale zabaví to. ()

Allegro.g.

Tohoto filmu se musím hodně zastat. Jistě, Rodriguezova část je nejlepší, jistě, Tarantino je mírně podprůměrně svůj. Ale hned první povídka je také vynikajcí - ta směska čarodějnic je kouzelná. "Hypísácká" Lili Taylor je pak přímo neodolatelná. Celek je díky Rothovi kompaktní. Filmařská lahůdka. ()

KillerZeli

Timu Rothovi ta role příliš nesedla. První příběh se mnoho nepovedl. O čem byl ten druhý jsem si vzpoměl až po dlouhém přemýšlení. 3. - od Rodrigueze byla dost dobrá, ale Quentin se nezapře, jeho povídka a jeho zahrání byl naprosto úžasné. On je prostě skvělej... kdyby nebylo jeho umění, an bych se na ten film nedíval ()