Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

redsparrow

Na tom, že tenhle film tak propadl, má největší zásluhu především distributor se svým stupidním textem lákajícím na nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Nejedná se totiž o horor. I tak mi ale postupem času začiná připadat všechno to ohánění se povinnými klišé, které musí ten který žánr splňovat, už taky jako docela slušné klišé, možná to největší a nejhloupější. Tenhle film nemá skoro žádná a ta která nakousne, tak vzápětí chytře rozcupje. Když v prvních dvaceti minutách proběhne drastický scénáristický twist, bylo mi ihned jasné, že tuhle originalitu režisérovi moc fanoušků hororů neodpustí. Největší slabinou filmu totiž je, že není určen jim ani žádnému jinému upjatému milovníkovi pořadačů a žánrových kartoték. Jinými slovy, na horor málo stupidní, na thriller moc dlouhé, na detektivku moc ujeté. A že je to hodně dobře zrežírované, má to inteligentní scénář, atmosféru a neokoukané, zato perfektní herce — to už vlastně pak málokoho zajímá. A nakonec, asi by člověk chtěl už moc, si alespoň po shlédnutí o námětu něco zjistit ale neodpustím si: jedná se o filmové zpracování indie grafické novely The Empty Man od Cullena Bunna, která má navíc tři díly a tady se všechno muselo (i když hodně osekané) vecpat do jednoho filmu, proto ta dlouhá stopáž. Jsem přesvědčený, že kdyby z toho udělal Netflix seriál, všichni z toho uchcávají. Za mě nadupaná multižánrová podívaná a překvapení. ()

ezop1012

Jedna hviezdička za kameru a úvod v zasnežených horách. Scenár je mix a vykrádačka všetkých možných filmov, avšak nelogicky pospajanich, taká zlátanina. ()

Dark_Hark

S čím začať ? Film ma 2 hodiny 16 minút, čož je neznesiteľné a pre ľudí, čo od filmu neodbehujú aj hrozné. Film ma slabý začiatok a určitú vec som nepochopil, keďže empty man sa objaví až v 3. dní a u toho človeka na začiatku to toľko ani nebolo. V 1 dni bol už mimo. Ďalej, úvod do filmu, nápis filmu " Empty man " sa objavil po strašne dlhej scéne 26 minút !! Čož je naprosto hrozné a chvílu som si hovoril, že ten film snaď ani nemé strihačov a rovno tam dali že čo natočili twl. Priznávam sa, film som dokúkal do 1:40:23. Nezvládol som to ani dokúkať do konca. Tento horror nemá moc potenciál. Ale páči sa mi jedná vec, že sa nehrajú s tupými efektami ako to bolo v horrore IT, ale hrajú s atmosférou. To jedno im musím uznať. Zhrnutie: - 26 minutový úvod do filmu - dĺžka filmu + hranie s atmosférou - niektoré veci tam nejdu pochopiť, ako ten úvod + páči sa mi mytológia, i keď táto postava je fiktívna, ale mám rád zapojenie kresťanských vecí. Tomuto filmu dokážem bohužial dať len 2 hviezdičky. Potenciál to malo pekný, ale je to na štýl horroru KRUH; kazeta a ideš na vec ... ()

DyingAngel

Pochmúrna, temná záležitosť s perfektne vybudovanou atmosférou. Na počudovanie som sa vôbec nenudila a úzkostné pocity sa u mňa stupňovali pomaly už od samého začiatku. Ako tak nad tým premýšľam, tak skvelo vystavaný dej v rámci hororu som už dlho nevidela. A ten záver... niečo dokonalé hodné Lovecraftovho majstrovstva. ()

Sittka

Film byl neuvěřitelně zdlouhavý a dodívat se mi ho podařilo jen se silným sebezapřením. Kdyby byl o polovinu kratší, vůbec nic by se nestalo. Začátek ještě budiž, i když už mi bylo hned jasné, že film nebude žádná pecka a že už vůbec nebude takový, jaký jsem ho podle ukázek čekala. Čím déle trval, tím byl nudnější a blbější. Hlavní hrdina nemastný, neslaný, bylo mi úplně ukradené, co se s ním stane a ty únavné, dlouhé, nicneříkající sektářské kecy byly na mašli. Přesto jsem se rozhodla dát Empty Manovi jednu hvězdu, a to za dvě scény, které aspoň trochu zaváněly napětím. ()

Idear

Začátek byl tajemný a líbil se mi. Tím to dobré bohužel skončilo. Vyšetřování zmatené, nudné a moc smysl nedávalo. Většina filmu byla zmatená, krapet hloupá a naivní, závěr pak uhozený a snad tam byl lehký pokus o nějaké vysvětlení naprosto nepodstatné zápletky ? Škoda, že se film nedržel toho začátku, protože pak už to byla jen škoda času : ( ()

Chekman

Za mě naprosto luxusní záležitost, které hodně pomáhá ta dlouhá stopáž. Dost lidí tu píše že jde o minus a tempo je hodně pomalé a film nudí.Asi záleží co od filmu očekáváte, já věděl že nejde o další z teen hororů s podobným námětem a tak můžu říct, že jsem se nenudil ani na okamžik a po dlouhé době se mi nějaký horor opravdu líbil. Skvělý herci, výborná hudba, správně mrazivý prolog a např. Scéna z lesa a ten mindf*uck na závěr. Určitě si musím dát další projekci abych zjistil jak se stát prázdným 😂 ()

Globus_Jirka odpad!

Po velice pěkném začátku, který sliboval skvělý film, přišel totální propadák. Skoro dvě hodiny trápení a čekání na "něco", co nepřišlo. Nejsem si jistý, jestli po úvodní vysokohorské části, producent vyměnil scénář, filmový tým anebo jim zvýšil příděl drog, ale celkově to vyznělo jako dva filmy sestřižené dohromady. ()

XSonnyk5

Mám rád horory, mám rád tajemno, mám rád detektivní příběhy. V Prázdnotě jsou všechny tyto tři aspekty spojeny a přesto si odnáší jen tři hvězdy, protože ani jeden z nich nedokázala povýšit někam, kde by skutečně excelovala. Přitom start je tak nadějný, atmosféra skvělá... a pak naprosto přeražená dost nepřiměřenou stopáží a tajemnem nahrazovaným čistou zmateností. Pro fanoušky žánru jistě má význam se na tento snímek podívat, protože obzvlášť začátek a konec tomu všemu dávají smysl, škoda jen, že prostor mezi tím je vyplněn zmatenou natahovanou vatou, která místo budování atmosféry všechno spíš pohřbívá. ()

lineker

Wau. Velké překvapení. Čekal jsem dlouhoprstou příšeru strašící teenagery z ospalého amerického městečka a nakonec se z toho vyklubal psychotický propletenec jdoucí až na samou podstatu lidského vnímání. Není to žádné krvavé peklo, ale hodně nepříjemný film, který dokáže být i slušně děsivý. Navíc miluji filmy s velkými proč a něco ve svém podvědomí, které je třeba nechat po projekci ještě dozrát. Škoda, že takových filmů nevzniká více. ()

Merotren

Jeden z nejnápaditějších cosmic hororů poslední doby, který už teď začíná mít kultovní status? Pravděpodobně. Už jen to 20 minutové intro značí, že tohle bude něco odlišného, než na co jsme zvyklí. Ani nevím, jak bych to hodnotil, jen vím, že jsem si to užil, něco to ve mě zanechalo, dlouho jsem o nějakém hororu takhle nepřemýšlel. ?/10 ()

Duffman 97

Film je opravdu hodně podhodnocený a neprávem. The Empty Man je atmosférický kriminální horor s překvapivým rozuzlením. Je jenom dobře že nejde o další bubákovinu na jeden zátah ála V Zajetí Démonů. ()

Keledaia

Prvni polovina supr, Slender man vibe, fakt bezva teenage horror, ale potom se to zacalo ubirat nekam uplne mimo, a je to strasna skoda. Jakmile to zacalo se society a sracky, tak to slo uplne do hajzlu. Prvni pulka 5, druha pulka nudna zplacanina 1, takze celkove 3. Btw detektiv i vsechny postavy na zacatku supr. ()

Kelinej

Hodně nevyrovnaný film. Kombinace žánrů nutí diváka být pozorný, jenže díky tomu si může všímat spousty míst, v nichž snímek moc pohromadě nedrží. A zase moje noční můra: hlavní hrdina, který se chová namachrovaně, cynicky, přehlíživě, a to i ve chvílích, kdy musí tušit, že něco není v pořádku. Rozuzlení je ale nastaveno tak, že na tom vlastně nesejde. Palec nahoru za Youngovu skvělou hudbu. Hodnocení dávám jen prozatímní, jde o film, na nějž je lepší se podívat vícekrát. ()

Blutwurst

Takovej oddechovej horor, žádný děsy, námět docela zajímavej a koukatelnej, klasicky vykradenej vetřelec na závěr, ale neurazilo... herecký výkony jsou dobrý, uvěřitelný. Ňadra nespatřena:-). ()