Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

MadCaddy

'The rifle is the first weapon you learn how to use, because it lets you keep your distance from the client. The closer you get to being a pro, the closer you can get to the client. The knife, for example, is the last thing you learn.' ()

Galliano

Absolútne dokonalá práca tímu okolo Luca Bessona je badat na každom detaile snímku, nehovoriac o skvelých výkonoch Jeana Rena a Garyho Oldmana až po brilantnú a očarujúcu mladú Mathildu. ()

stiewe

Už ve svých velmi mladých letech v sobě měla Natalie Portman veliké kouzlo, které s postupem času pouze graduje. Pro mě bylo potěšení bláznivá role Garyho Oldmana, kterýho mám velmi v oblibě a Jean Reno? ten nesklamal jako snad nikdy. Celkově mě film potěšil a ukázal mi další z mistrovství Luca Bessona. ()

emjey

Herecký koncert Jeana Rena, Natalie Portman a Garyho Oldmana. Obzvláště Natalie přes svůj nízký věk doslova válí! Jediné co mi na snímku nesedlo, byl paradoxně Leon. Je vykreslen jako lidská troska. Při normální chůzi div nekulhá, ale v akci se pohybuje neuvěřitelně. Čím to? ()

Rodin

Od první do poslední minuty jsem to žral a nestačil polykat. Jean Reno je naprosto dokonalý ve všem, dokonce i v blbinách typu Purpurových řek, ale tady byl nepřekonatelný. Za scénář bych dal těch hvězdiček i pět a půl. ()

lost_viking

U Leona nemůžu jinak než maximální hodnocení, a klidně bych dal ještě vyšší. A sice proto, že má pro mě jakési osobní kouzlo, je strhující. Vždycky, když mám melancholickou náladu, film si pustím a ani takové opakování pranic neubere na jeho úchvatnosti, zřejmě díky jeho emocionální vypjatosti, zvláštní vizuální kráse a sžití se s postavami. Výkony Natalie Portman coby doma zanedbávané suverénní "osmnáctky", Jeana Rena coby klasického "čističe" a květiny, co si nestěžuje, mezi kterými postupně vzniká nesmírně silné pouto, jsou odzbrojující. Když k tomu připočítám psychopatického Garyho Oldmana a Serrův soundtrack, co sedne jako prdel na hrnec (vybavuje se mi hlavně příprava na odstřelování oranžového muže), skvěle zpracovanou hloubku postav, Director's Cut, ring trick... prostě na tom filmu se mi jednoduše líbí všechno. Pro mě jednoznačně nejlepší Besson a vzhledem k počtu zhlédnutí, který určitě ještě naroste (a myslete si co chcete :) ), nejlepší film. A teď mě omluvte, jdu si dát sklenici mléka. ()

Pan_Bacik

Počas sledovanie celého filmu bol badateľný konflikt medzi detskou prostotou a „dospeláckou“ striktnosťou. Táto zmes protipólov vytvorila dve naozaj nezabudnuteľné postavy. Ich vzťah a celkové vykreslenie ich charakterov je vskutku originálne a na akčný film aj dosť odvážne. Film zanechal príjemný pocit ešte dlho po dopozeraní. Určite k tomu prispel aj soundtrack, ktorý sa k tomuto filmu viac ako podaril. No najväčšiu zásluhu má trio Reno, Portmanová a Oldman. Ich výkony sú brilantné( Natalie Portman vtedy mala len 13 rokov!). Režisér Luc Besson natočil skôr drámu ako seriózny akčný film a vyšlo mu to na výbornú. Navyše skombinoval prvky francúzskej školy (krimi, komédia) a americkej akčnosti. Kamera a atmosféra takisto výborná. Trochu prehnané finále ale to vôbec nenaruší pozíciu filmu čoby jeden z najlepších akčňákov 90-tich rokov ()

hero_bk

Můj 500. film jsem si vybral vážně dobře... Originální a akcí nabité, tempo se v podstatě vůbec nezastaví. I přes některé předvídatelné okamžiky hodnotím plným počtem. ()

BadWolf

Tohle je stejný typ filmu jako Shawshank, Zelená míle, Přelet nad kukaččím hnízdem atd. Ano nejsou to špatné filmu, ale neprožívám u toho takovou extázi jako ostatní. Mě ten pocit dokonalosti vždycky něco zkazí. Tak třeba tady mi to kazil ten podivný vztah mezi tou malou holkou a Leonem. Nevím, asi to nechápu. Dále mě jednoznačně odradilo od plného hodnocení ta závěrečná armáda policajtů. To bylo trochu moc. Je mi líto, prostě pointa celého filmu mě nijak nepřekvapila (stejně tak jako u výše zmíněných filmů). ()

smajly

Přesto, se se mi Leon líbil, s některými chvalozpěvy zdejších komentářů se ztotožnit nemůžu. Ze všeho nejvíce vynikly herecké výkony Jeana Reno a N. Portman. Co mi vadilo, byl lehce čitelný příběh, protože již poměrně brzo je divákovi jisté, jak to všechno asi dopadne. Záporná postava, jak byla pojata v tomto filmu, byla dost přestřelená a až přehnaně zlá. Taky mohl scénárista příběh rozvinout i v jiných rovinách nebo alespoň trochu dokreslit prostředí, ve kterém se příběh odehrává, protože se až křečovitě zajímá o duo hlavních hrdinů a ostatní je hodně mlhavé. A na závěr něco pozitivního - Natalie Portman se u mě tímto filmem zařadila mezi oblíbené herečky, protože na 13ti letou holku byl její výkon opravdu úchvatný. Pro mě 75%. ()

Zombiepod

Úchvatný a celkom všedný námet obohatený obrovským množstvom originálnych a neotrepaných detailov. Leon je jednoducho Bessonovým najlepším filmom, a zároveň Renovou najlepšou úlohou, akú som mal možnosť vidieť. Kvalitní herci, zaujímavá a pútavá práca s kamerou riadená vynikajúcou réžiou a dokonalým hudobným doprovodom. Klenot filmového plátna. ()

Dampfer

Snímek pomalého tempa, párkrát říznutý ačními scénami, vyprávějíci v ospalém odéru příběh mladé dívky s nahnutým životem a negramotného zabijáka, popravdě, dosti dojemná podívaná. Ve filmu uvažujete, komu vlastně chcete fandit, jestli se to tak dá říci, ale Leon nakonec zvítězí. Navíc snažte se nemít rádi postavu, která na jedné straně s devítkou povraždí bandu zabijáků a na druhé neumí číst, pije mléko a háže nechápavé kukuče. Nemůžu tady použít můj klasický výpis kladůa záporů, prostě to nejde. I když mám několik výtek, Leon je vynikající smutné drama, které má své osobité lehké kouzlo a po shlédnutí na něj jen tak nezapomenete. (dodat, že Natalie už tenkrát hrála skvěle) ()

Izz

Nostalgicky plynoucí sonda do duše tichého zabijáka,kterému jednoho dne vstoupí do života malá holka a ukáže mu,že v životě může mít i jiné priority než vraždy,mléko a fíkus... Naprosto jednoznačný vrchol Bessonových režijní schopností,stejně tak nejikoničtější francouzský film vůbec a důkaz,že Jean Reno je neskutečně cool a Gary Oldman si záporáka dokáže vychutnat jako nikdo jiný.Virtuózní film,který se člověku snad ani nemůže okoukat.A doufám,že na remake,reboot,sequel,prequel nebo něco podobného nikdy nedojde! ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)