Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Carlossss

Tak nám Luc Besson konečně předvedl, že umí točit skvělé filmy. Jean Reno jako charakterní zabiják ve své životní roli a Natalie Portman ukazuje, že už tenkrát v ní cosi dřímalo. To vše tvoří spolu s neotřelým příběhem jeden kompaktní celek, který je víc než vynikající. Moje TOP v akčních dramatech...i ve filmech vůbec. ()

SonG

Hned po shlédnutí jsem si dal sklenici mléka:-)Troufám si tvrdit, že role nájemného vraha je tou nejlepší, jakou kdy Jean Reno zahrál, a společně s Natalii Portman vytvořili nezapomenutelnou dvojku v nezapomenutelném filmu. ()

jhr

Ten to film patří k jedněm z mých asi nejoblíbenějších. Natálie Portman i Jean Reno odvádějí skvělí výkon a celkově se dá mluvit o prakticky dokonalém filmu. Scénář i režie jsou jednoznačně brilantní, a když k tomu přidám silný příběh a podařenou akci tak tu máme film, na který se prostě nezapomíná. ()

Diamant

Výraz "milostný príbeh" v oficiálnom texte distribútora je zavádzajúci. Skôr ide o príbeh lásky, aká je medzi otcom a dcérou, aj keď 12-ročná Mathilda si predstavuje Leona aj ako svojho milenca, či priateľa. ()

easaque

pár zajímavých scén nezachraní hloupý a předvídatelný příběh. Docela zklamání, když už to téměř všichni vychvalují do nebes ()

BoredSeal

Koho by nezahřál u srdce film o profi zabijákovi, který si zničí život hledáním svých citů a duše v pedofilním románku? Cože? Po svižném začátku přichází opojný masakr, kde se představí Gary Oldman ve svých nejlepších letech v roli psycho záporáka... a pak následuje nuda k posrání, protože Jean Reno otevřel Portmanové dveře. Během dvou minut se dočkáme dementní dětské scénky s maňáskem prasátka a už to může být jen horší... a taky je. Svobodní muži s myšlenkou na pěstounství dívek v pubertě se jistě při shlédnutí tohoto filmu poučí a raději stráví zbytek svého života v náruči prostitutek a vysloužilých pornohereček. Světlé chvilky ve zbytku filmu jsou pochopitelně návraty Oldmana a dočkáme se i trochu té akce na závěr, leč velmi dementní logiky postavené tak, aby všechno klaplo a opět jediná filmová postava, co se chová nějak logicky, je Oldman. Navíc je to film s asi nejvíc trpící rostlinou, co jsem kdy viděl (s vyjímkou hořících stromů a lesů v různých filmech o výletech Ramba nebo americké armády do Vietnamu, samozřejmě). Nešťastná rostlina Aglaonema ze subtropického pásma je ve filmu neustále přenášena a cpána na přímé sluneční paprsky, což je pro ní a pro pěstitele znalce tortura prvotního kalibru. Nakonec jí ještě pitomá Portmanová zasadí do běžné venkovní půdy před školu, aby rostlinná reinkarnace Leona ve stylu Gaimanovy Black Orchid netrvala více než max. tři týdny a do toho hraje symbol unylého erekčně ochablého popu Sting. Ano, tak nesnesitelný film to po první půlhodině je. ()

Miseet

Debutová Natalie a už tehdy naprosto skvělá. Nechápu to, ale ona vypadá pořád stejně... Jean Reno už bude pro mě navždy jenom Leon, jelikož mu ta role slušela a nedokážu si tam ani představit nikoho jiného. Gary může zůstat bez komentáře, jelikož to je prostě hvězda a zahraje všechno. Celý film jsem sledovala buď s tupým usměvem, nebo se slzami v očích. Dokonalost! ()

honajz2

Kdyby mi kdokoli ještě dneska ráno řekl, že dám nějakému filmu od Luca Bessona plný počet hvězdiček, tak bych se mu buď vysmál a nebo (kdyby znal můj názor na filmy, které jsem od něj už viděl) ho poslal někam s tím, že tohle se nikdy stát nemůže. A světe div se - stalo. Tady mi vadilo snad jen těch pár scén s lehce pedofilním nádechem, ale holka tu naštěstí nesouložila, ani se nesvlíkala a dokonce ani nelíbala, takže nemám problém to nějak tolerovat. Jinak mě to ale hodně bavilo - už ze začátku je jasné, že se to nebere smrtelně vážně a tak to opravdu hodnotím jako akčňák, než jako seriózní film. A na svůj žánr to je skutečně dokonalé. Má to skvělé akční scény, zajímavé postavy, dobrý příběh, taky podmanivou atmosféru, působí to dostatečně stylově... No prostě všechno, co to mělo mít + sem tam i nějakou zdařilou humornou scénu. A když to tak skvěle funguje a když bych si to mile rád někdy zopakoval, opravdu nevidím důvod nedat plný počet. Za mě překvapivě velká spokojenost a Besson mě po několika letech hodně mile překvapil. Slabých 5* ()

Morloth

V málokterém filmu se Vám stane, že všechny postavy hrají jak z partesu a vy prostě nemáte co vytknout. Málokterý film byl piplaný až k tak velké dokonalosti. U málokterého filmu máte pocit, že hudba nebyla psána pro film, ale spolu s filmem vznikala přímo na place. Málokterý film dokáže vytřískat poetiku z něčeho v podstatě nechutného. Málokterý film je Leon! ()

Jango_Fett

Celkem zajímavý film, především herecké výkony jsou dobré. Začínající Natálie Portman se opravdu snaží a nepřehrává a Jean Reno je jako vždy v pohodě. ()

lekr

Nadčasové, úchvatné, dojemné, věčné! Filmový klenot, kterým Luc Besson překonal sám sebe a jaký zároveň nikdy nepřekonal. Jeden z mých nejsilnějších diváckých zážitků, který v mých očích definoval pojem kinematografie a zanechal v mém diváckém srdci nesmyvatelnou stopu! ()

Martin741

Leon je perfektny film z kuchyne rezisera Luc Bessona o ... ale vsak vsetci vieme, tak naco o tom zas a znovu vypisovat? Uz uvodna asi polhodina ma uplne vtiahla do filmu, islo totiz o vybornu akcnu scenu. Potom sa tempo filmu trochu zvolnilo, pribudlo rozhovorov, ktore sice neboli vyslovene spatne, ale nudili ma. Aspon ze zaverecna asi polhodina Leona je opat akcny masaker, tak ako sa slusi a patri na Luca Bessona. Z hereckych vykonov vyzdvihujem hlavne Jeana Rena a mladucku Natalie Portman, ktora uz v tomto filme ukazala, ze je herecky talent. 95 % ()

Wiikii

Zrovna jsem se dodíval a nevím co napsat, jediné co mě teď napadá je WAAUU !!! Vše bylo dokonalé a malá Natali Portman už v tu dobu byla něco extra, a když se k tomu přidá Jean Reno jako uzavřený profesionální zabiják tak to nemá chybu... Prostě vše je dokonalé a tak mé HODNOCENÍ: 97% (5*) ()

rakovnik

Oficiální text distributora vystihl parádně můj názor na film. Minimalistické herectví Jeana Reno jako nájemného zabijáka v kontrastu s nadšením dítěte a se silným příběhem je opravdu skvělá podívaná. I Francouzi umí výborné filmy a to nejen komedie. Ten smutný skoro konec mě neskutečně potěšil. ()

Marqta

Asi hlavně díky vysokému hodnocení tady a taky obsazení filmu, jsem měla pravděpodobně zbytečně vysoká očekávání. Tím vůbec neříkám, že jsem se nudila, nebo že by mi něco přišlo vyloženě špatně, jen jsem asi bohužel čekala trochu víc. Nicméně obsazení bylo skvělé po všech stránkách. Hodnocení někde mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami.----"Revenge is not good. Once you're done. Believe me."----"You need some time to grow up a little." "I finished growing up, Léon. I just get older." "For me it's the opposite. I'm old enough. I need time to grow up."---- ()

Jonash87

Gary a jeho grimasy, on je prostě boží! Natalie krásná a působivá už jako dítě. A Jeana sice moc nemusím, ale tohle zahrál skvěle. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)