Madonna: What It Feels Like For a Girl

USA, 2001, 4 min

Réžia:

Guy Ritchie

Madonna

Videoklip Madonny ke stejnojmenné písni režírovaný jejím manželem Guyem Ritchiem. V klipu je použit remix původní skladby od „trance“ skupiny Above & Beyond. Madonna se zde představuje jako drsňačka, která loupí, ohrožuje veřejnost a tropí si žerty z policie. To vše za asistence své babičky, kterou vzala na vyjížďku. (J.Connor)

Malarkey

Řekl bych, že zrovna tento klip je dost povedenou záležitostí, když se o něm mluví ještě dlouhou dobu po tom, co se objeví na hudebních stanicích. I když fakt je, že hodně na tom přidává právě verze od Paul Oakenfolda, která na akčnosti a agresivnosti hodně přidělává a dělá tak z Madonny strašně zlou a nebezpečnou nápadnici, se kterou není radno si zahrávat. Když jsem ale tenhle klip poprvé viděl, byl jsem překvapen, že i tak akční, filmový a dobře natočený klip dokáže vzniknout, jen aby podpořil hudbu, a k tomu ještě tu Madonny. --- 70 % --- ()

Matty

Guy Ritchie paralelně s kraťasem Hire: The Star (a před Trosečníky) odhalil pravou tvář své manželky. Je to zákeřná mrcha, která okrádá nic netušící občany, provokuje policajty a opakovaně způsobuje menší infarkty nebohé stařence. Tento jalový videoklip k uspávacímu popíku bych tipoval na slabšího režiséra, ale možná, že Guy takovým režisérem po Podfu(c)ku skutečně je. Bohužel. Tiché "děkuji" za ten finální čelní náraz do sloupu. Lahoda. ()

Dudek

Dokumentární? No nevím, kde se to tu vzalo, ale mě se tehnhle videoklip jako dokumentární snímek opravdu nezdá. No nic, pojďme k hodnocení. Nějak jsem nemohl věřit vlastním očím, tohle že natočil Guy Ritchie, autor úžasného Lock, Stock and Two Smoking Barrels? Nejsem sice žádný jeho znalec a to co s ním ta holka provádí nevede k ničemu dobrému. Tím ovšem nechci tento videoklip nijak kritizovat, narozdíl od písničky není nijak špatný, právě naopak, má docela šmrnc, přesto jsem viděl už několik lepších. ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +Madonna, její hudba, zpracování klipu -Madonna, její hudba/// Hodnotit tento klip je náročnější. Jedna část je hudba, potažmo její interpret a druhá část je režie samotného klipu. Pokud tedy není Madonna vaše krevní skupina, tak tady asi nepochodíte. Narozdíl od některých však tuto zpěvačku můžu poslouchat, některé její klipy se mi líbí a hlavně jí nemůžu upřít její provokující styl. Takže shrnuto, klip slušný, provokující, ale viděl jsem i lepší. Hudba jako vždy výborná. Možná škoda, že zde chybý sekvence zpívající Madonny, ale to zase najdeme v jiném klipu./// Celkem 76%/// ()

JohnFarst

Práve som to videl na VH1 a zdalo sa mi to celkom zujímavé. Aspoň to nieje taká sračka ako 4 mins to save the world. Ten klip je krásny v Guyovom rukopise. Odmislieť si nechutnú hudbu a pozeráme sa na koláž pekných neonoirových záberov na LA s Madonnou v jej najlepšej roli. Posledný záber je fakt dobrý. ()

• Ke konci klipu se číslo 669 na motelových dveřích změní po jejich zabouchnutí na ďábelské číslo 666, které označuje ďábelskou trojici (Ďábel, Antikrist, falešný prorok). Fobie z čísla 666 se odborně nazývá hexakosioihexekontahexafobie. (noelcoward73)