Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (7)

Agent (2019)

Spy má úžasné hodnocení (84%), já z něj tak nadšený nejsem. V první řadě mě o svém hereckém umění nepřesvědčil Sascha. Udržet vážný výraz od něj vyžaduje nadlidské úsilí. Už nikdy ho taky nepotřebuju vidět v milostné scéně. Pět dílů nebylo nic moc a jen za šestý se nas tím odmítám rozplývat. Ten se ale povedl, o tom žádná. Mám za to, že autoři maximálních hodnocení se jím nechali příliš ovlivnit. ()

Imigrant (2019) (E01)

Agent má tu smůlu, že jsem právě dokoukal absolutně dokonalýho Mindhuntera. A udržet tuhle laťku, to by se rovnalo malýmu zázraku. Prvním dílem se to rozhodně nepovedlo. Věřím nicméně, že mě to lepší v případě tohoto seriálu teprve čeká. Bohužel největší slabinou je pro mě zatím Sascha. Svaly sice nabral, hereckej rejstřík ale od dob Borata nerozšířil. Já mu to prostě nevěřím. Furt tam cítím toho čertíka, co by chtěl zlobit i tehdy, když se od něj vyžaduje jiná grimasa. ()

Co je nového, Buenos Aires? (2019) (E02)

Tohle by se podle mě Elimu nelíbilo. Špatných hereckých výkonů je tu tolik, že to jednoznačně přičítám špatnému režijnímu vedení. Příkladně první scéna s argentinskou spojkou na mě působila jako absolutní fraška. To, jak chytá holka metr padesát bidlo Cohena pod krkem, to už ani nepůsobilo komicky, to už byla čirá tragédie. V prvním díle ho učili rozpoznat sledovačku v davu. Tady ho sleduje jedno auto na liduprázdné ulici a ničeho si nevšimne. Děs běs, fakt. ()

Sám v Damašku (2019) (E03)

Výrazně lepší díl, než oba předchozí. Proces infiltrace uvěřitelný, možná blízký tehdejší realitě. Sentimentální pasáže s Nadjou jsou nadbytečné, raději bych chtěl vědět, jakou podobu měl kontakt mezi oběma manželi. Takhle to vypadá, že vůbec žádný nebyl, to ale podle mě není pravda. ()

Zvláštní páry (2019) (E04)

Kvalita seriálu roste úměrně Kohenovu zvyšujícímu se sebevědomí. Tak mě napadá- kde se berou herci arabského původu, kteří si střihnou roličku v seriálu opěvujícím izraelského hrdinu? ()

Ryba musí plavat (2019) (E05)

Je to slušný, ale rozhodně ne vynikající. Asi největší slabinou je tady pro mě Sascha Baron Cohen. Je to šikovnej chlapec, mám ho moc rád, ale dramatickej herec? Já ho tak nejsem schopen vnímat. ()

Doma (2019) (E06)

Pochopitelně nejsilnější díl seriálu. Záměrně nepíšu nejlepší, protože to bylo nabité emocemi a zejména ty určovaly celkové vyznění. Je smutné si představit, že stát Izrael poslal v zájmu celku na smrt člověka, který toho pro něj tolik udělal. Na druhou stranu mu tím zajistil nesmrtelnost. Eli se Syřanům neposmíval a ani seriál je nevykreslil jako bandu tupců. I to hodnotím kladně. ()

PF 2020

PF 2020