Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

Petbrab

Filmy Sedláčka jsou takové krutě syrové obvykle a nejinak to je i u tohoto filmu. Nečekaně zamotané drama s narážkou na jednu slabost našeho trestního práva. ()

Dobry_clovek

Sedláček není dobrý režisér. Toto je přesně typ komorního filmu kdy nepotřebujete žádné velké peníze na vytvoření atmosféry, jen zručnost a cit pro filmařinu. Obojí tu chybí. Navíc to působí strašně odflákle. I výborní herci přehrávají, špatní herci hrají ještě hůře, místy je to neskutečná nuda. A není ani dobrý scénárista. Dialogy jsou naprosto nevěrohodné, postavy jsou nevěrohodné, vše působí prkenně a nuceně. Lidé v Radiožurnálu se chovají vulgárně jak moderátoři v nějakém přihlouplém soukromém rádiu, IT odborník mluví o technických věcech jako amatér a všechno je to tak překombinované a amatérské, jako kdyby to natočil čerstvý absolvent FAMU. Obsazení pornoherečky do ( byť vedlejší ) role recepční je možná dost přesně ukázka toho, jak vážně režisér svoji filmařinu bere. ()

awerto

Film je plochy, co se hereckych vykonu tyce. Herecke vykony jako z prvni ctene. Rodenovo civilni herectvi to jen umocnilo. Kratinuv nadhled byl fajn a role oslehaneho policisty se skvelou pameti byl fajn, naproti klisoidnimu statnimu zastupci s vetou "hlavne to na me neprasknete"... teto nelogicnosti jsem se i zasmal. Snaha Rodena o zpoved je uveritelna, ale treba z Bockove pri katarzi nic neslo. Mozna chyba rezisera. Linka odhaleni, ze jeji otec nebyl jejim otcem mela byt silnym momentem, ale okamzite se to opustilo a odbilo jednou fotkou. Takze dobry namet, uctyhodna myslenka byla degradovana vykony slabych hercu a plochosti rezie u Ackovych hercu. Skoda. Za namet, snahu o jiny film, i kdyz mistami neuveritelny /radia se opravdu nechaji jen tak lehce zneuzit?/ davam 3 hvezdy. Skoda, ze to nedelal a nehral nekdo jiny. Ta treti hvezda byla za neokoukane tvare. ()

Diaganá

Filmy s Karlem Rodenem jsou vždycky zajímavé. Trošku nereálná mi přišla negativní reakce lidí na člověka, který něco udělal v sebeobraně. Ale jinak zajímavé, žádná nuda, jak občas u českých filmů bývá. ()

Kandapanda

Tak vám nevim... Námět neotřelý, to jo. Ten pocit, že se dívám na něco, co není v české produkci běžné, je taky velmi osvěžující a ze začátku to skutečně napíná jak struna..ale: Pardon, pak už to lehce sklouzlo do frašky místy jak z latinskoamerického mýdla, a to nejen všemi těmi překvapivými pointami a zjištěními o pravém otcovství nebo romantickou nápravou zloducha, ale i formou. Míň filmovější film jsem dlouho neviděla. Všechno nám musel pan Roden odvyprávět, což jistě ocenili producenti, protože není nic levnějšího než někoho posadit do zaparkovaného auta, ať nám tu akční dobovku prostě popovídá. Co se tady budem mydlit s nějakýma divokýma scénama a střídáním lokací... Moc nechápu, proč podle totožného scénáře nenatočili raději rozhlasovou hru (vážně, bez urážky.). Story, která se prakticky odehrává jen pomocí telefonátů  a rádiového vysílání s minimem postav sedí na audio jak ulitá. Vidět u toho ale celou dobu sedící a mluvící postavy je už pak celkem zbytečné... ()