Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

Steven47

Promlčeno je thrillerem, který chce především upozornit na problematiku související s promlčením trestní odpovědnosti. Film dobře buduje napětí a celou dobu jsem byl zvědavý, jak do sebe vše zapadne, a hlavně jaké bude vyústění. A s tím vlastně souvisí mé dvě největší výtky filmu. Jednak mi přijde, že příběh byl možná až moc překombinovaný a jednak mě moc neuspokojilo finále, které sice nedělá nic špatně, ale zároveň nepůsobí jako pomyslný vrchol. Film zhruba do konce druhé třetiny graduje, ale po velkém zvratu se dá říct, že pomalu došumí až do finále a najednou přijdou titulky. Přesto vzhledem ke stopáži nemá snímek výrazná hluchá místa, líbil se mi střih i fakt, že aktéři se osobně nepotkají a veškerá komunikace probíhá přes telefon. Vlastně kvituji i absenci flashbacků, která dává prostor během vyprávění ukázat reakce aktérů. Herecké výkony jsou fajn, všem vévodí výborný Karel Roden, velmi dobře zahráli i Igor Bareš a Barbora Bočková. Naopak policisté či matka s dcerou mě moc nepřesvědčili. Ačkoliv jsem rád, že zase jednou vznikl český film, který není romantickou komedií, tak tady tomu prostě něco chybělo. 6/10 ()

Padme_Anakin

Příběh muže, který se snaží vyrovnat se svou minulostí, pocitem provinění a výčitkami svědomí, mě zaujal příjemně sevřenou a místy tísnivou atmosférou, Karel Roden v roli Radka výborný, hlavní postava je mýma očima nejednoznačná a dalo by se dlouze polemizovat nad jejím chováním, každopádně já si cením jakékoli snahy o nápravu věcí minulých a omluvu mezi ně automaticky počítám.. Moc se mi líbila Vilma Cibulková s Denisou Barešovou v rolích matky s dcerou, obě jsou tu skvělé.. Pro čeření českých filmových vod mám slabost, k tomu se domnívám, že úkladná vražda by promlčena být neměla.. ()

Lanark

Scénaristicky chytře zvolené a zpracované kontroverzní téma. Doteď mě vlastně nenapadlo, jak velká blbost je promlčecí lhůta u vraždy. Projev a charizma Barbory Bočkové mě nepřestává překvapovat a přitahovat, Barešovi role těžce vychcanýho a všehoschopného úlisného právníka sedla jak prdel na hrnec, ale Karel je stejně všechny strká do kapsy. Ať už jako postava, nebo jako herec. Tohle byla příjemná krimi chuťovka s dost dobře vybalancovaným a gradujícím dějem. Konec možná trochu lehce zadrhl, ale vybudovanou atmosféru to naštěstí už nedokázalo rozhodit. ()

mau

Zajímavý nápad v nenaplněném provedení. Potenciál napínavého krimi se trapně rozplynul v žánrovce podprůměrné televizní úrovně. Barešová i přes malý prostor výborná, Bareš jako vždy nepřesvědčivý, Roden alespoň charizmatický. Plusové body za můj oblíbený Prosek. Okolí parkoviště je ale nerealisticky liduprázdné. ()

salalala

Trochu rozpačitá moralitka, které po technické stránce nelze vyčítat skoro nic. Snímek má potřebnou atmosféru, pokud o něm divák nic neví, tak i zajímavě rozjetou zápletku, která skrývá nějaké tajemství, tempo je hodně solidní a ubíhá dopředu, navíc je to celé příjemně komorní. Je zkrátka znát, že Robert Sedláček absolutně nemá problém pracovat s minimálními prostředky a svůj snímek umístit do tří prostředí, která nejsou nijak opulentní a naopak si udržují nastolenou komornost. Potíž přichází se samotným příběhem, který je sice dobře rozehrán, jenže jeho konstrukt je trochu podivný a asi ne úplně důvěryhodný (těžko věřit tomu, že jakýkoli rozhlas by nechal tak velký prostor člověku, o němž dopředu ví málo a netuší ani, co jim chce vyprávět). S tím pak souvisí i pozvolné odhalování pravdy, která je divácky atraktivní, opět ale platí, že vypravěč toho ví až moc, aniž by bylo zřejmé, jak ke všemu došel, případně od koho se vše dozvěděl. Taktéž postavy dvou policistů jsou spíše takové figurky než plnohodnotné charaktery a jejich linie nikam moc nevede. Příliš uspokojivý není ani závěr, který je nedořečený a od úplné odplaty hlavního hrdiny je docela daleko (výjimkou je tedy naopak doslovný závěrečný titulek). Karel Roden v hlavní roli je velmi dobrý, což se dá říct i o Barboře Bočkové, ostatní už tolik prostoru nemají a o nějakém výkonu už se dá mluvit jen u Denisy Barešové a Vilmy Cibulkové. Promlčeno je ve výsledku příjemnou a nenápadnou jednohubkou, která se snaží o společenský přesah, zapomíná při tom ale na uspokojivé uzavření osudů všech hrdinů. 60 % ()

• Natáčení probíhalo v Malibu v USA a noční Praze. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • Ve filmu Denisa Barešová zmíní, že by mohla pracovat v pekárně. To bylo její původní vysněné povolání, než se stala herečkou. (vyfuk)