Obi-Wan hľadá spojencov, čím priláka pozornosť Impéria a ohrozí životy miestnych obyvateľov. (Disney+)

Grindelwald

"Jsem to, co jsi sám stvořil." Tak tu máme třetí část a musím uznat, že Deborah Chow stále krásně pracuje s příběhem a vkládá do něj veškeré emoce, které by se mohly nabídnout. Hned od začátku je tato část poutavá a zábavná a scény na těžební planetě v první polovině patří k tomu nejlepšímu. Hlavními tahouny jsou samozřejmě Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) a Leia (Vivien Lyra Blair), kteří putují v pustinách a snaží se najít přístav, ze kterého by se dostali pryč. A pak je tu konečně Darth Vader, jehož nenávist k bývalému mistrovi je ohromující a jeho souboj s Obi-Wanem Kenobin mě rozhodně nezklamal. Také musím vyzdvihnout herecký výkon Moses Ingram, která třetí sestru hraje stále velmi dobře. Navíc, Natalie Holt se na rozdíl od předchozích částí trochu snažila s komponováním hudby a soundtrack k těžební planetě je překrásný. Třetí část se mi ve výsledku velmi líbila, ale králem je pořád část druhá. 10/10 ()