Výjimečná právnička U Jong-u

• Južná Kórea Isanghan Byeonhosa Uyeongu (viac)

Geniální právnička U Jong-u právě nastoupila do špičkové právnické firmy, a i když má poruchu autistického spektra, nebojí se žádné výzvy v soudní síni ani v životě. (Netflix)

SmileSun

Příběhy s lidmi s poruchou autistického spektra se občas objeví, ale je jich opravdu pomálu. Pravděpodobně je to zapříčiněno tím, že nejde zrovna o lehký počin jak pro tvůrce, tak pro herce a navíc se nejedná o záležitost, která by měla sledovanost napříč celým spektrem diváků. Autistů ale není zanedbatelný počet a proto je určitě dobré zaměřovat snímky i tímto směrem. Při nejmenším to může trochu přiblížit tuto problematiku divákům, kteří o tom mají malé povědomí. Já jsem si například na základě tohoto seriálu dohledala informace, zda je opravdu i ve skutečném životě možné, že jsou schopni i intimního vztahu. Dosud se mi totiž nejvíce vryly do paměti dvě podoby autistů: Dustin Hoffman ve filmu Rain Man a Oh Jung-Se v seriálu Dotkni se mých ran, kde ani u jednoho žádná intimita nepřicházela v úvahu. Potěšilo mě, že takové případy opravdu existují, i když je jasné, že jejich partneři to nemají lehké a musí se naučit v takovém vztahu žít. To je opravdu dobře zobrazeno v tomto seriálu. Navíc musím ocenit, jakým způsobem to zvládla Park Eun-Bin zahrát. Nejvíc mě ale dostala postava advokáta Čonga – nadřízeného U Jong-U, protože laskavá a hodná podoba herce Kang Ki-jong mně tak zaskočila, že jsem si nedokázala vzpomenout, kde jsem ho viděla hrát a naprosto mě šokovalo, když jsem si uvědomila, že ztvárnil hlavního megaodporného záporáka v seriálu Záhadný lovec – Protiúder, ten obrat o 180 stupňů? Wauuuu 😲👏 ()