Južná Kórea, 2022, 18 h 49 min (Minutáž: 64–83 min)

Yoshitsune

Jejím největším nepřítelem, sou otočné dveře a o velrybách, delfínech a plejtvácích ví všechno a přestože soudní procesy zvládá levou zádní, tak v osobním životě občas tápe, ztrácí se a neni si jista, jestli má právo na to být zamilována. A nenechte se oklamat onou úvodní líbivou melodií, nádherným vizuálem a nebo tím, že Eun-bin Park (U Jong-u) vypadá jako roztomilá panenka, její příběh neni úplně procházka růžovým sadem. A přestože samotné případy a i hlavní příběh, který se proplétá společně s případy, neni tak temný a brutální, jako u seriálu Spravedlnost pro mladistvé, tak i tak sou zde momenty a díly, na které se dost těžko dívá. Jednak U Jong-u né vždy vyhraje dotyčný proces a né vždy ona a její kolegové zastupují slušné lidi, takže U Jong-u, pak mnohdy přemýšlí nad tím jestli to co dělá je správné, takže i když obhajuje neřáda a pomůže mu vyhrát, tak se pak snaží napravit to co způsobila. A co se týče hlavního příběhu, tak tady se proti ní dějou, dost hnusný věci a ti co jí chtějí ublížit, sou lidi od kterých by to nečekal, takže v tomhle směru to neni pro ni žádný žužu, jednorožci, duha a poníci. Co mně překvapilo, bylo to kdo šel proti U Jong-u, původně sem to čekal od Choi Su-yeon, ze která se však stala její dobrá kámoška. Seriál v tomhle směru, otevřeně a bez nějakých servítek, otevírá téma autismus a jeho stupně vážnosti a zároveň, sou tu témata jako jestli mají autisti právo na lásku, být šťastní, jaká je jejich hodnota ve společnosti a spousta dalších témat, která se na tohle zaměřují. Takže v tomhle směru, mně seriál překvapil, jelikož sem čekal že seriál, bude více uvolněnější a ono to místy má docela dobrý humor, ale i tak je to dost temná podívaná. A jo na druhou sérii, se těším, materiálu je tu více než dost. ()

• Na vizitce právničky Woo (Eun-bin Park) je uveden její kontaktní telefon končící číslicemi 5252. Existuje teorie, že jde o odkaz na velrybu 52, která jako jediná na světě komunikuje a vydává zvuky na frekvenci 52 Hz, zatímco všechny ostatní existující velryby komunikují na frekvenci 15–25 Hz. Velryba 52 tak nemůže komunikovat s žádnou jinou velrybou a jde tudíž o nejosamělejší velrybu na světě. Velrybí příběh má tak symbolickou podobu právě s Woo. (Muffino)