Výjimečná právnička U Jong-u

• Južná Kórea Isanghan Byeonhosa Uyeongu (viac)

Geniální právnička U Jong-u právě nastoupila do špičkové právnické firmy, a i když má poruchu autistického spektra, nebojí se žádné výzvy v soudní síni ani v životě. (Netflix)

Recenzie používateľa Elio k tomuto seriálu (4)

Tohle je Pengsu (2022) (S01E03)

Podobná vážná témata okořeněná trochou komedie seriálu opravdu sluší. Téma diskriminace, předsudků a toho, že co vidíme v médiích, může být přece jen o dost jinak, než se zdá, jsou zde uchopená velmi citlivě. ()

Chaos a pořádek (2022) (S01E05)

Silný díl o tom, že někdy v zápalu "boje" překračujeme své morální zásady, i když jsme si doposud mysleli, že je vždy dodržíme, ať se stane cokoliv. Za mě velmi aktuální a dojemné. ()

Pestrý pištec (2022) (S01E09)

Jak píše Koral17, tento díl je prozatím jeden z nejlepších. Trefně poukazuje na moderní problém, kdy rodiče tlačí své děti do přehnaného učení a skvělých školních výsledků na úkor hraní a prožívání bezstarostného dětství, což je předpokládám problém zvláště v asijských zemích. Moc oceňuji sympatický výkon Koo Gyo-hwana, který mě chvílemi i doháněl k slzám. Moc povedené! ()

Držení za ruce počká (2022) (S01E10)

Mám moc ráda podobné příběhy s nevyjasněnou myšlenkou, které vlastně celé posouzení toho, co je a co není správné, nechávají na divákovi. Z příběhu vlastně nevíme, kde je celá pravda, a i údajně potvrzená výpověď by se mohla ukázat jako lživá/vedená matkou oběti, kolem které se celý konflikt točí. Takže, kde je pravda? A kde je podle vás hranice mezi tím, co je a co není láska u nevinných osob, které mohou být snadno manipulovatelné okolím? Jde o neskutečně zajímavý díl s nevyjasněným konfliktem a já osobně takové příběhy, které diváka nutí přemýšlet a přehodnocovat vlastní postoje, považuji za neskutečně cenné. Extraordinary attorney se jednoduše vážných a problematických témat nebojí a já jsem moc vděčná, že se tento seriál odhodlal vyjít na světlo televizních obrazovek. ()