Mexické fazole plněné uzeným a škvarky s kysaným zelím a osmaženou cibulkou

(amatérsky film)
všetky plagáty

Skautské sci-fi, kde se na výpravě ze záhadných důvodů ztratí kuchař. Družina skautů zjistí, že zmizel díky zázračnému jídlu ze záhadné kuchařky, a odvažují se pozřít ono zázračné jídlo a vydávají se ho hledat. (Cvrceg)

honajz

Mírně, ale skutečně jen mírně nadhodnotím, bo moje oblíbené Boskovice (škoda, že se nevyužil i hrad a židovská čtvrť), na klucích je vidět, že je tvorba bavila a přenesli ten optimismus a pohodu i na mne, jeden má dokonce placku Odieho z Garfielda, a ač to má opět mizerný zvuk, na české poměry a poměry amatérského filmu je přesto lepší než leckterý profi zvuk. A líbila se mi i kamera (vyprávění při svíčce, mexická vrata). Příběh je sice prostinký (ale šlo z něj udělat daleko delší film, pokud by se víc rozjel i příběh o ztraceném faráři), ale ona je to prostě taková zábavná věcička, že nějaký chybějící víc propracovanější děj tomu rád odpustím. Btw, dobré jsou i bubliny nebo mezititulky typu Cenzurováno. No a já se teď akorát budu doma bát vařit Indii. ()

bratr.Milan

No, uznejte sami, na film takového jména jsem se musel podívat. A můžu vám říct, že takto má vypadat dobrý amatérský film. Skauti, na neherce, hrají přirozeně a pravdivě. Prostě mladí kluci. Roztřesená kamera a špatné ostření nerušilo. Tam kde by delší pasáže nudily, jsou zrychlovačky. Dozvíte se, co je na takové skautské schůzce nejdůležitější. Nápovědu máte už v názvu filmu. Nechybí ani děsivá historka a zvrat. Nenechte se mýlit, toto je film plný kouzelných ingrediencí, mezi nimiž je velmi důležitá kůže z Varana. A dozvíte se, jak silný je skautský slib, více než láska ke krásné ženě. Film je natočen na faře v Boskovicích a ve zdejším westernovém městečku. Klucí! Dávám vám plný počet. Skvělá práce! ()