Full Circle with Michael Palin

Scenár:

Michael Palin

Michael Palin

woody

Tentokrát Michael Palin projede takřka všechny země kolem Pacifiku.Začne v Rusku, pokračuje přes Japonsko do Číny - ojedinělá šance západního televizního štábu dostat se do vnitrozemí největší komunstické země světa.Poté do Austrálie a přes Jižní a Severní Ameriku zpátky na atol Diomedes odkud vycestoval.Cesta mu trvala více jak 250 dní.Obdivuhodný výkon.Pokud si seriál nestáhnete(pochybuji, že by se k nám dostal) nezoufejte, je u nás k dostání knižní vydání jeho deníku.Všem v provnání s tou výpravnou obrázkovou publikací co vyšla v okolním světě je to slabota.Lepší však něco než nic... ()

ScarPoul

Určite jeden z vrcholov celej dokumentárno cestopisnej tvorby a rozhodne( zatiaľ) najlepšia Palinová séria. Full Circle, alebo inak Pacific Rim je v jeho podaní súborom rozhovor s tak zaujímavými ľuďmi a príbehmi, že máte chuť zbaliť si všetko čo máte a vydať sa na cestu do tých miest. Chytanie ťavy, netradičné pochúťky východného aj západného sveta, sila jednoduchých osudov, kopec mysticizmu a šamanizmu, úsmevy a typický anglický suchý humor na jednej z najkrajších ciest vôbec. Výborné sú aj bonusy dopĺňajúce pozadie a Michealové postoje k ceste. Japonsko a bubny Taiko u mňa rozhodne vládnu. ()

Anethia

Jeden z nejlepších dokumentů, co jsem kdy viděla. Michael se chová krásně přirozeně, je spontánní a velmi vtipný. Full Circle jednoznačně stojí za shlédnutí. ()

Pavlisxx

Nejvelkolepější cestopis, jaký jsem kdy viděl, a vrchol Palinova putování. Desetidílný seriál dokumentující cestu kolem Pacifiku skutečně nemá obdoby. Navštívíme spoustu netradičních a "neprofláknutých" míst a i ta známější uvidíme z trošku netradiční perspektivy. Michael Palin je vynikající a hlavně zábavný průvodce. Některé jeho hlášky a vylomeniny (zpěv s armádním pěveckým sborem v Rusku, odchyt velbloudů v Austrálii, popíjení nápoje s velmi speciální ingrediencí v Amazonii, ....) pobaví i při několikátém shlédnutí. Škoda jen, že tvůrci přeskočili putování po zemích Střední Ameriky a také závěr v USA, Kanadě a Aljašce je už dost uspěchaný. To je ale po tak dlouhé cestě už celkem pochopitelné. ()