Po tom, čo malým mestečkom Miles County otriasla séria vrážd, ktorú mal na vine klaun menom Art, sa komunita snaží zabudnúť na tohto vraha. S príchodom Halloweenu sa však hororoví nadšenci začínajú prezliekať do jeho kostýmov a on sa stane miestnou legendou. A to nie je všetko. Art začne čoskoro v mestečku opäť úradovať a obetí bude tento rok ešte viac. (Marceloo)

Accuphose

Nemůžu si pomoct, ve filmu je cítit láska k žánru... a poznat spoustu péče, se kterou to vzniklo. V mysli jsem se ponořil o 45 let zpět, konkrétně do roku 1978. Myslím si, že tu máme hrdého pokračovatele Halloweenu pro 21. století. Čím víc tu občas chybí napětí, tím to nahrazuje dvojnásob syrovostí a brutalitou. Ještě bych viděl jednu paralelu s lidskou stonožkou, jednička nic moc, ale bez ní by nebyla super dvojka. Za mě zaslouženě absolutorium. Po dlouhý době horor, kde se s ničím moc neserou. ()

dalver

Slasher čo má dve hodiny a 20 minút, kristaboha. Po prvej polovici začne trochu nudiť. Netrpezlivé očakávanie očakávaného finále prinesie dosť krvavo zohavených postáv. Gore výborné, triky výborné. Za tých pár korún čo film stál sa na to gore fakt dobre pozerá. Ale stále je to len slasher, ktorý dodržuje pravidlá žánru (a párkrát zamrká na klasiky žánru - najmä na Halloween) ku koncu dostane štipku otravnej mysterióznosti. Vizuál a hudba sú čisté 80. roky. Hudobne silne cítiť synthwave, čo sa výborne dopĺňa. Škoda len tej dĺžky. Leone asi mal potrebu naplno ukázať čo všetko vie a dokáže (scenár, réžia, strih, mix hudby, triky a efekty). ()

Egito

Na jednu stranu musím říct, že byl film o trošku slabší než ten první, hlavně poloneviditelná holka. Každopádně se mi líbily zabíjecí scény kde každá vražda byla unikátní a žádná se nijak neopakovala, mám pouze výhradu k jedné a to té první kámošky hlavní postavy, po tom co ji skalpoval hlavu a nalil na její lebku bělidlo a následně ji ještě žrát na posteli ve chvíli kdy přijde její matka do pokoje už by nebyla schopna nic říct, tohle se nedalo přežít, ale asi u toho nesmím tak přemýšlet. Na druhou stranu se mi hrozně líbila scéna v prádelně, vůbec jsem to nečekala a pobavilo mě to, člověk se u horroru i dokonce zasměje a není to takový ten "trapný smích". Bohužel i tento film měl nedostatky díky kterým má ode mě pouze 3 hvězdy, hlavně díky ději který byl prakticky nijaký a scéně s zářícím mečem a samozrejmě menší de*ilitou postav. ()

van Lumineux

Cením kvalitní soundtrack, Lauren LaVera, klaunův výkon a vzezření. Také jsou fajn momenty jakéhosi černého humoru, který spočívá v klaunově / mimově gestikulaci. Hodí se to spíše jako challenge nebo test otrlosti, protože kromě nechutnosti to vlastně není zas tak zajímavé. Těžko hodnotit takový grindhouse, ale určitě je tam dost nezáživné vaty a roztahaných, mdlých pasáží, které ukazují na nezvládnutí materiálu. Přehypované. ()

CarryMahonny

Začnu asi hned tím že to vlastně celé mohlo být tak o hodinu kratší a nevadilo by mi kdyby z filmu zmizely dlouhé, natahované a nedůležité scény. Tento fakt však vůbec neubírá na zábavnosti druhého pokračování klaunovy kavárny plné nechutných věcí. Dále bych asi vytkl finální fantasy vložku, nezajímavost a přeplácanost příběhu a stupidní chování postav ( které mi však k slasherům sedí a vlastně bych si ani nedokázal představit postavy, co by hlavu používaly i k jiným účelům, než jen aby jim nenapršelo do krku). Pryč s kritikou! Protože Terrifier 2 je prostě super. Proč ? Gore které je tu podané praktickými efekty je prostě bravurní a dokážu odpustit i pár scén kde byly figuríny dost prokouknutelné. Takhle suprově to digitální efekty prostě neutvoří. Znáte ty reklamní, lákající články, kde píšou, že lidé utíkají z kin a zvrací? Myslím si že se tu najdou scény u kterých by nezkušený divák možná ani nestihl utéct. Prostě skvělé! A scéna v posteli? Ta je vyloženě top of the strop. Kromě gore je pro mě osobně celým tahounem zábavnosti a jisté děsivosti samotné mimika klauna. Tenhle klaun nesmí mluvit a doufám že ani v budoucích potenciálních pokračováních nebude, rázem by ztratil efekt a byl by to prostě jen obyčejný vraždící maniak. To jak se klaun tváří ( např, scéna kde si zkouší brýle) to je opravdu děsivé a zároveň vtipné, klobouk dolů maskérům a ztvárniteli klauna. Musím také pochválit  hlavní herečku. Oproti jedničce je tu znát rozhodně větší rozpočet a snaha (ne tak povedená) o hlubší příběh. Zasloužené 4 hvězdy. ()

Feacher

Z poměrně "reálné" jedničky se stala velice podezřelá dvojka, v níž se některé věci dají logicky vysvětlit jen hromadou psychických poruch 90 % všech postav. Líbil se mi posun od konceptu "všechny zavřeme na 70 % filmu do jednoho baráku" k "pomalu si najdu všechny co chci ve městě". Některé věci jsou ale trochu podivné a občas úplně nezapadají. Jinak ale kvalitní herecky, koncept spoře oděné "hlavní" hrdinky taktéž zůstal zachován a jako večerní zábava možná lehce delší, ale jinak dobré! 4*! ()

ReMusiCZ

Prvnímu dílu jsem vytknul slabší scénář postav, jinak to bylo ucházející béčko. Sledovat dvojku bylo ovšem naprosto psychický utrpení a ještě k tomu to rozmázli na dvouhodinovku - proč?! Strasně, strašně mě to nelogický a nepřirozený chování postav vzhledem k jejich situaci sralo. Stejně tak, když se někoho rozmašíruje a vykuchá pomalu na skelet a on přitom pořád žije... Co to je za kravinu, když to nemá být sci-fi a ani komedie? Art má díky odfláklým scénářům nevyužitý potenciál a slávu. ()

Tobacco

No nevím jestli to je všemi těmi horory co už jsem viděl nebo jsem divný ale dokázal bych se u toho v klidu najíst. Nikomu jsem jejich zděšení teda nevěřil. Nejvíc mě na tom bavil ten jeho výsměch když někoho zabil. Na jedno zhlédnutí to ušlo ale moc dlouhý poslední půl hodinu jsem si říkal ať už někdo z nich teda chcípne a můžu jít spát :D. ()

JenTR

Je to skutečně drsné až drastické, ale problém s tímhle horrorem je ten, že ten padouch je nesmrtelný. Cokoliv se mu stane, v pohodě přežije, zase vstane a ani nefňukne bolestí. Narvou mu tyč skrz hlavu až do žaludku - to nevadí, prostřelí břicho brokovnicí - cajk, zapíchnou hřebíky do hlavy, zmlátí ostrým řetezem - brnkačka, jedeme dál. Takže na konci už jsem si říkal, že i když příjde o hlavu, stejně bude žít. A vlastně žil? Může mi to někdo vysvětlit? Ten závěr si budu muset vygooglit, jestli to vůbec byl člověk. A co ta zombie holka? Je tu příliš mnoho otázek a málo vysvětlení. A podobně nesmrtelní jsou i některé oběti, svlékne je z kůže, zlomí nohy, sežere část těla zaživa a oni jsou pořád při vědomí. I ta holka co vydržela a jak pak obživla díky hobitímu meči...škoda těchto nereálných nesmyslností, jinak by to bylo celkem dobré. Druhá velká chyba je, že se tady vraždí o stošest a nikdo si ničeho nevšimne. Všichni vědí, že klaun v obleku vraždil a on zabijí znovu a neschovává se, veřejně chodí po ulicích! :D V době CCTV kamer všude, lidí atd., tady neuvidíte policajta, zvědavou babku, nikoho. Chlap ve výstředním kostýmu, neběhá, dělá si co chce a zabíjí za bílého dne. A pak ta pouť, zcela přístupná, atrakce zapojeny v zásuvce, nikde hlídač, plot, kamera, alarm....ach jo, ukažte mi takové místo a letím tam hned. ()

gggggg

Tak po vynikajúcej jednotke bol tento film pre mňa sklamanie. Dvojka mala priniesť vysvetlenia, snažiť sa dať nejaký racionálny dej a motív a to vôbec nevyšlo. Tak ako sa mi páčila prvá polovica filmu, tak hrozná bola tá druhá. Na začiatku tvorcovia naznačujú, že vysvetlia charakter Arta, čo je, kde sa tu vzal, čo robí a nevysvetlili skoro nič. A to málo čo vysvetlili, stálo za prd. Ale vraždičky som si vychutnal, humor tiež, len logická časť filmu tu chýba. ()

KarlN

Ještě horší a zbytečnější než jednička, příběh nula, masky a děj dvě nuly. Co jsem vlastně vůbec nepochopil, proč před tím sušinkou všichni automaticky utíkají? Totální nuda. ()

PuppetMistr

Tak to byl totální masakr. Kam se hrabe Saw. Sice mi ty brutality přijdou hodně přehnaný. Ale tohle je snad nejlepší horor roku 2022 i s prvním dílem. ()