Matka příroda nepřestane nikdy udivovat svými zázraky. Jako stvořitelka všeho může okouzlit nesmírnou krásou i způsobit neuvěřitelné utrpení, pokud je narušena její přirozená rovnováha. Hluboko v lesích se stalo nemyslitelné. Nedbalé využití umělých hnojiv zmrzačilo kdysi pokojnou divočinu. Tisíce malinkatých klíšťat byly zmutovány na žravé zabijáky velikosti mužské pěsti. Celá armáda krvelačného hmyzu je nyní na pochodu. Zachutnala jim krev a lidské maso. Vyhledávají živé oběti, které se stávají líhní pro jejich embrya, živící se v první fázi vývoje lidskou tkání. Husí kůži nahání, představíme-li si, co čeká na partu mladých lidí z města. Jejich prázdniny se změní v krutý boj o přežití, když jsou dostiženi strašlivým organismem, který se stále rozrůstá...rozrůstá...a rozrůstá... (Bonton Home Video)

Hadža

Pokud vam nevadi klasicky namet se zmutovanim jakekoliv haveti,tak se bude bavit celkem slusne.Je to opravdu ukazkovy zastupce sveho zanru se vsemi vecmi ,ktere k tomu patri.Klistata pusobi dosti krvelacne,jejich lihnuti v patricne davce slizu je odpudive a jejich kralovna dosahuje i patricne velikosti!jen s tou jejich zvysenou horlavosti,mi to prislo trosku pritazene. ()

K.I.N.G.

Přesně před týdnem jsem viděl film se zmutovanými slimáky a teď aby se člověk bál opět vytáhnout paty z domu. Režisér druhého pokračování slavného Hellraisera Tony Randel zvládl v tomto šťavnatém natural horroru velmi dobře budovat jak napětí, tak i atmosféru a za jeho lehounce nadprůměrný snímek mu patří ***. ()

cariada

Béčko od kterého jsem nic nečekal, ale o to víc jsem byl příjemně překvapený. Jak zábavné to bylo. Parta problémových dětí jede někam do lesa na víkend, aby se vzpomatovali. jenže je napadnou zmutovaný a přerostlý klíštata (říkal jsem si ,že klíště je samo o sobě hodně malinké, tak že bude muset být trochu větší, aby jsme ho vůbec viděli). K tomu jsou v lese chlápci co pěstují travku a příliš hnojí. SPOILER-Je jasné kdo přežije, na můj vkus jich je až moc, přesto klíštata, jsou velice dobře provedena. U tohodle se budete dobře bavit. ()

SOLOM.

Ani nevím, proč jsem se tomuto „zvířecímu“ hororu tak dlouho vyhýbal, ale zřejmě mé váhání ovlivnilo nepříliš lichotivé ohlasy. Dnes jsem se to však rozhodl napravit a ani moc nelituju. Zas až takový průser to nebyl. Je sice pravdou, že bych to spíše zařadil do hororové komedie, protože jsem se tu spíš dost nasmál, než aby mne svírala hrůza či děs, ale i tak se tu dá nalézt několik povedených scének. Navíc ani zmutovaná klíšťata nevypadala nejhůře (samozřejmě žádná extra podívaná to nebyla), ale neokoukaný nápad se cenní dvojnásob. Jen se scénárista mohl trochu více odvázat a „sejmout“ více postav. Některé tu byli totiž jen dopočtu. No a právě nezajímavé charakteristiky jednotlivých osob byly asi tím nejslabším článkem. Jediný kdo si mou pozornost opravdu zasloužil, byl Seth Green. I tak si ovšem myslím, že nejde o ztrátu času. 50% ()

destroy83

Libové devádesátkové béčko od režiséra kultovního bijáku Hellraiser II. Zde na místo vražedné kostky dostane divák steroidy napuštěná klíšťata. Lepší terapii si partička teenagerů z Los Angeles hledající duševní rovnováhu v rámci sociálního programu nemohla vskutku přát. Asi moc neprozradím, když uvedu, že všichni to samozřejmě nepřežijou. I když se jedná o béčko jako z praku, tak je příběh zdařile vystavěný, postavy jsou uvěřitelné a efekty parádní. Pro příznivce dobových hororů je tohle jednohubka, pro ostatní nejspíš ztráta času. ()