Home Before Dark

Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, (2020–2023), 22 h 33 min (Minutáž: 41–57 min)

Hudba:

Nathan Lanier

Jim Sturgess, Brooklynn Prince, Abby Miller, Kylie Rogers, Michael Weston, Joelle Carter, Aziza Scott, Louis Herthum, Adrian Hough, Jibrail Nantambu (viac)

Detektivní příběh inspirovaný skutečnou devítiletou reportérkou. Dívka se se svou rodinou přistěhuje do městečka, které její otec kdysi opustil. Při hledání pravdy se dostane ke starému případu, který nebyl nikdy vyřešen. (Apple TV+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (14)

Home Before Dark (2020)

1.řada: ***** Dokonalé po všech stránkách. Prakticky neexistuje epizoda, kdy by se děj neposunul rapidně dopředu. Díky obsazení (dokonalé, snad až na ropuchu Iz) a vyvážení napětí, humoru a chytrosti scénáře (ano, drobné naivní přešlapy se najdou, ale koho to zajímá) dělá ze seriálu dokonalou podívanou. Klady seriálu jsou tak velké, že v porovnání s jinými seriálovými “klenoty” dnešni doby (Defending Jacob, Clarice) je tohle úplně jiná dimenze. 2.řada: *** Druhá řada by se s trochou nadsázky dala považovat za rozcajdané finále řady první. Události z první řady totiž prostupují i celou řadou druhou a první řadu definitivně uzavírají (viz slova Hilde). Pak se řadou prolíná jedna otravná ekologická agitka a hluboká sonda do života všech vedlejších postav (hlubší než by si jeden přál). Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Season 1 (2020) (S01)

Dokonalé po všech stránkách. Prakticky neexistuje epizoda, kdy by se děj neposunul rapidně dopředu. Díky obsazení (dokonalé, snad až na ropuchu Iz) a vyvážení napětí, humoru a chytrosti scénáře (ano, drobné naivní přešlapy se najdou, ale koho to zajímá) dělá ze seriálu dokonalou podívanou. Klady seriálu jsou tak velké, že v porovnání s jinými seriálovými “klenoty” dnešni doby (Defending JacobClarice) je tohle úplně jiná dimenze. ()

Pátrání (2020) (S01E07)

Naprosto zbytečná epizoda, co děj ani pátrání nikam neposune. ()

Season 2 (2021) (S02)

Nevzdám to (2021) (S02E01)

Naprosto perfektní navázání. Děj sice pokračuje po roce, ale pokračujeme plynule k novému případu. Minulá řada končila takovým polootevřeným závěrem a je moc fajn, že tento fakt se neignoruje a zároveň se na něm kompletněnestaví nová zápletka. Za mě vše dle očekávání. ()

Věřím ti (2021) (S02E02)

Buď začínám být na tu ropuchu (Izzy) alergický, nebo její linka (zcela mimo hlavní téma “Wott Management”) dostává čím dál víc prostoru. A přitom je zcela zbytečná a otravná (girl’s vodka party byla vrchol nevkusu). Také začínám čuchat, že se zápletka vyvine v další trapnou ekologickou agitku. A to je po laťce nastavené první řadou vysloveně ubohost. ()

Boj s jeho duchem (2021) (S02E03)

Chvilku jsem zvažoval, jestli nedat podprůměr. Drtivou většinu času se řeší “charakterové twisty”. Ano, celkem 4 postavy otočily své chování o 180 stupňů a tak není divu, že 30 minut stopáže se řeší věci nijak nesouvisející s hlavní zápletkou. Navíc epizoda obsahuje 3 fňukací scény (jednu brutálně otravnou díky  ropuše Izzy) a to je jedna na každých cca 12 minut děje. Hnus. Jestli nebude mít změna chování postav zásadní vliv na děj (půjde tedy jen o trapnou vatu, zpětně hodnocení stáhnou na dvě. ()

Temné pokoje (2021) (S02E04)

Ropucha po škole, ropucha toká po telefonu, ropucha má rande… jako sakra proč? Přínos k ději NULA! 10 minut v hajzlu… Celkem dost mě taky štve ta hloupost scénáře (chápu, že jsou to děti, ale všechny retardovaný snad nejsou ne?) a skutečně významný přesun pozornosti k životě vedlejších postav. Bohužel zcela zbytečné… Naštěstí děj se pohnul. Doufám, že se to take začne nějak propojovat. Máme na krku polovinu. ()

Černá skříňka (2021) (S02E05)

Konečně se pátrání posunulo. Opět ale musíme snášet řešení životních tragédií protivné ropuchy - a nejen té bohužel (nečekaně opět zcela irelevantní k dějové lince) a přijde mi, že Hilde začíná retardovatět (co sakra čekala, že se stane když minule našli jejich batohy?). ()

Co tam je (2021) (S02E06)

Díl doslova nadupaný informacemi. Bohužel nejen informacemi, ale i debilitami. Jako “lesbian drama”!? To bylo dost přes závit. Další megafail je mapa. V detailu je vidět měřítko, kdy ostrov má mít max 300 metrů na délku…. Vůbec to co ukazuje mapa a realita jsou topograficky diametrálně odlišné věci. Ach jo. Dál. Hilde najde super stopu (a kdyby jen jednu) jako dělenou pročlánek a udělá si jedinou fotku? Ne. Kauza dron a chování dětí okolo něj je taky vrchol idiocie.Prostě čím zajímavější díl, tím otravnější kopance scénáře. Tohle si seriál opravdu nezaslouží. ()

Jenom pták (2021) (S02E07)

Tak tahle epizoda mě doslova vytočila. Minule dokonce doslova padlo “není tu žádná cedule, že sem nesmíme” a najednou jsou z toho následky? A ta Frankova fotka? WTF? Vždyť ani situace, kdy by ta fotka mohla vzniknout nenastala! Samozřejmě ropucha-lesbian-story pokračuje a každá minuta trávená touhle trapárnou je doslova utrpení. Jediné co bylo milé, byla rekonstrukce restaurace. ()

Ten špatný (2021) (S02E08)

I přes další blbinu biblických rozměrů (kterou ale asi většina lidí přehlédne) se děj docela zajímavě posunul. Jediné co mě opravdu mrzí, je to příliš velké procento času, kdy se řeší osobní věci. Navíc díky náhlým zvířatům o 180 stupňů je jasné, jak moc velké procento toho co se stalo v předchozích dílech , byla jen vata na oko bez trvalých následků. ()

Nejdůležitější život (2021) (S02E09)

Epizoda se prakticky polovinu času “reje v hovně” (jako fakt bylo potřeba se věnovat věcem okolo pohřbu tolik času?) a tu druhou si hraje na sluníčkáře (jasně… z ropuchy je přes noc aktivistka). Vzhledem k tomu, že jde o předposlední epizodu, obávám se že závěr bude propadák. ()

Kouřící zbraň (2021) (S02E10)

S trochou nadsázky lze říct, že závěr druhé řady je i takovým prodlouženým závěrem řady první. Prakticky nic víc se říct ani nedá. ()