sochoking

Druhá sezona má, podľa mňa, dosť naivný scenár a je jasne vidieť, že je zameraná viac smerom k detskému publiku, pretože v normálnom filme by rodina Lisko bola už dávno pochovaná. Spolu s hudobným podfarbením a bez výraznej krimi vsuvky sa mi občas javila ako rodinná fantasy rozprávka. Navyše opäť nechýba LGBT indokrinácia (Izzy a Emma) a zbytočné zaoberanie sa tínedžerskou láskou vzťahu Iz a Ethana, ktorí absolútne nevedia hrať. Našťastie predposledná epizodka krásne rozvírila vo mne hladinu adrenalýnu ku koncu a finále druhej sezony zakončila i pomerne silno emočne, čím si u mňa vyslúžila nakoniec tretiu hviezdičku. ()

M.i.k.e

první série měla mezery,ale jako celek byla fajn.Druhá sice využívá podobné postupy,ale díky poměrně ohranému tématu zlé korporace znečišťující životní prostředí je slabší a místy je to celkem nuda.Najde se sice pár slušných a překvapivých momentů,ale jinak jde o ústup ze slávy minimálně za jednu hvězdu...60% ()

kenkaku

Druhá řada by se s trochou nadsázky dala považovat za rozcajdané finále řady první. Události z první řady totiž prostupují i celou řadou druhou a první řadu definitivně uzavírají (viz slova Hilde). Pak se řadou prolíná jedna otravná ekologická agitka a hluboká sonda do života všech vedlejších postav (hlubší než by si jeden přál). Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Malarkey

Druhá série Home Before Dark je pořád poměrně příjemná záležitost, i když už nenabízí ten wow efekt, který měla série první. Vše vlastně zůstalo při staru, jenom ten námět se tady v deseti epizodách moc neposune, byť se nakonec uzavře celý ten příběh ze série první. To byl vlastně ale ten největší důvod, proč jsem tuto sérii chtěl dokoukat. Mladá novinářka, která mě v první sérii tak bavila, mi zde ale až nechutně připomínala s tou svojí eko agitkou Grétu, takže si myslím, že další sérii bych nesnesl a přirovnání první série se Stranger Things bylo trošku uspěchané. ()