Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa laepus k tomuto seriálu (71)

Agatha Christie's Poirot (1989)

Vynikající seriál skládající se ze dvou zcela odlišných polovin - první polovina, ta starší, má tři věci, které nemá ta druhá polovina, ta novější - a to: 1. Vtip, 2. Hastingse, 3. Hudbu... Nové díly jsou sice delší, s propracovanějšími charaktery postav, s temnějším a vážnějším vyzněním, ale přece jen vždy budu zastáncem těch starších dílů - ony tři důvody jsem napsal již před chvílí... Vždyť i Agathiny knížky jsou psány s velkým nadhledem a smyslem pro humor - v mnoha dílech už Agatha parodovala žánr detektivky jako takový a často i sebe samu. I když uznávám, že ty novější díly jsou mnohem filmovější a napínavější. No to už by mohlo stačit :) Tak, konečně dodíván každý díl minimálně dvakrát a každý ohodnocen a okomentován. Některé díly jsem viděl desetkrát a těším se, že je ještě desetkrát určitě uvidím. Prostě vynikající seriál! ()

Dobrodružstvo kuchárky z Claphamu (1989) (S01E01)

Jako vstupní díl dobrá volba - převleky, vražda, loupež + Poirot v lakýrkách na louce mezi ovečkama ()

Dvadsaťštyri drozdov (1989) (S01E04)

Díky poslední kriketové scéně jeden z nejlepších dílů. ()

Byt na treťom poschodí (1989) (S01E05)

Poirot žádnou rýmu nemá, slečno Lemonová. Jak známo, pohrdám i těmi nejzávažnějšími chorobami :) ()

Rodský trojuholník (1989) (S01E06)

Relativně slabší díl bez Hastingse... čtvrtou hvězdu jsem ale dal za krásně turecky zpracovaný hudební motiv ()

Problém na mori (1989) (S01E07)

zajímavý díl bez Jappa a slečny Lemonové se zajímavým rozuzlením a vyřešením případu ()

Neuveriteľná krádež (1989) (S01E08)

automobilová honička, Hastings bydlí s Jappem v hotelu, šmrncovní Carmen du Sautoy a Poirot utahující si ze slečny Lemonové - stačí ()

Krížový kráľ (1989) (S01E09)

Filmové prostředí 30. let s klasickými hereckými neduhy a přehráváním a roztomilý poslední záběr jsou důvodem čtvrté hvězdy v tomto jinak slabším a komornějším případu. ()

Detektív Poirot: Sen (1989) (S01E10)

Rozhodně jeden z nejvtipnějších dílů s bezchybnou závěrečnou scénou - proto ten plný počet hvězd oproti obligátním čtyřem ()

Detektív Poirot: Dom na myse (1990) (S02E01)

Vůbec první z "dlouhých" dílů, který se velmi povedl a zápletka je opravdu zajímavá a výsledek nečekaný. Při dlouhé stopáži pak má divák sám šanci odhadovat, jak se to vlastně stalo a nečeká jen na Poirotovo vyřešení. ()

Detektív Poirot: Dáma so závojom (1990) (S02E02)

Pro mě dost možná nejlepší díl vůbec! Plno vtipu, zajímavá zápletka, wimbledon a zmínka o Fredu Perrym, Poirot jako chycený lupič v policejní cele, londýnské Natural History Museum... Tenhle díl mám opravdu nejraději. ()

Stratená baňa (1990) (S02E03)

Zajímavý příběh s nádechem exotiky a spoustou humoru - Japp řídící sledovací akci, Hastings investující a radící a Poirot hrající a studující Monopoly ()

Cornwolská záhada (1990) (S02E04)

Nad plným počtem není v tomto případě radno váhat - vtipkující Poirot v nejlepší formě, zlepšení stavu Hastingsových šedých buněk a jedna z nejvtipnějších závěrečných scén - jsem zcela spokojen. ()

Zmiznutie pána Davenheima (1990) (S02E05)

Kouzlící Poirot s dobrovolným zákazem opustit svůj byt a navíc ještě s papouškem... a Hastings v prostředí závodních automobilů - skvělá zábava. ()

Dvojitý hriech (1990) (S02E06)

Maximální hodnocení dávám za více než vysokou míru vtipu, za vyšetřujícího (ale neustále chybujícího) Hastingse a za půvabné prostředí Lake District. ()

Dobrodružstvo lacného bytu (1990) (S02E07)

Parádní díl - vyšetřující slečna Lemonová, američtí gangsteři, překrásná (přiznaná) filmová stylizace New Yorku 30. let, vloupávající se Poirot atd. ()

Detektív Poirot: Únos premiéra (1990) (S02E08)

Samotný příběh nijak převratný, ale pod čtyři hvězdy nejdu už z toho důvodu, že začátek a konec u krejčího jsou prostě fantastické. No a k tomu způsob vyšetřování, kdy se Poirot prochází po přístavu a hledá hotel... ()

Detektív Poirot: Dobrodružstvo Hviezdy západu (1990) (S02E09)

Příjemný díl plný kvalitní okolní omáčky - Poirot a jeho kotlety, Hastings vyšeřovatel, Poirot filmový fanoušek a jedna z nejpříjemnějších závěrečných scén vůbec. ()