Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa rey17 k tomuto seriálu (7)

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Hlavně jsem byl znechucen novým dabingem Poirota od Kostky. Nic osobního, ale dabing mi přišel nudný, nijaký... ()

Detektív Poirot: Päť podozrivých (2003) (S09E01)

New layout Poiorota se mi příliš nelíbil. Roztěkaná kamera a "živé barvy" pro Poirota absolutně netypické a řekl bych až ohavné a mimo to si režisér podstatně usnadňuje práci. Poirot má dokonce nepatrně jiný knírek a v tomto díle mu příliš nevěnuje pozornost, stejně tak není Poirot zobrazen např. jak se od někud "kutálí nebo šmatle". V tomto díle se mi líbilo několik málo věcí: když opominu roztěkanou kameru v některých scénách, tak celková poetičnost obrazového vyjádření v kombinaci s kvalitním hudebním doprovodem a dobrými herckými výkony. Samotný příběh je velmi smutný, avšak se mi zdá, že tato retrospektivní detektivka je možná jednou z nejslabších vůbec co do obsahu. (Co se však autorce nedá upřít je milé schéma - sestra se obětuje pro druhou na druhou stranu zločin z lásky). Přes všechny výhrady je to stále nadprůměrná detektivka, která si dle mého názoru zaslouží něco kolem 65%. ()

Detektív Poirot: Dolina (2004) (S09E04)

Pro mne 68%, podprůměrný Poirot. Zajímavé komentáře: HateBreeder, Natabar, KryplXxX ()

Detektív Poirot: Tragédia v troch dejstvách (2010) (S12E01)

Děj plynul tak nějak sám bez mé účasti. Už jsem viděl lepší díly Hercula, které byly napínavější - proto o hvězdu míň (než je **** standard) ()

Veľká štvorka (2013) (S13E02)

U Poirota je řemeslné zpracování samozřejmostí. Hodnotí se tedy jen příběh a tento byl jeden z nejslabší ze všech... Kdyby to nebyl Poirot, řekl bych, slátanina... ()