Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Spike86 k tomuto seriálu (4)

Záhadná vražda v Styles (1990) (S03E01)

Klasický Poirot - skvělá atmosféra britského panství, skvělý David Suchet a klasické závěrečné rozřešení, kdy si pozve všechny do jedné místnosti a začne "rozmotávat". S Agathou Christie je to furt to samé dokola, opět nelogické rozmotání záhady, domýšlení věcí, které nemůže Poirot vědět atd, navíc je to celkem dost zamotané. Prostě opět mám pocit křišťálové koule. :) 78% ()

Detektív Poirot: Vraždy podľa abecedy (1992) (S04E01)

Velmi dobrá Poirotovka. Zde je zápletka konečně trochu originální, zajímavá a oprostěná od klasických klišé příběhů s Poirotem Agathy Christie. Vrah je velmi rafinovaný a zachováno je napětí a výborná atmosféra po celou dobu příběhu, i když částečně opadne na chvíli, kdy je poměrně okatě ukazován údajný vrah, což je ale pouhé zdání a rafinovaný tah scénáře. Je zde na Poirotovky docela rozmanité, rozlehlejší prostředí a hlavně se tentokrát u mě nedostavilo zklamání v konečné rozmotávací fázi případu a všechno do sebe logicky zapadlo a bylo viditelně jasné. Je to dobře natočené a zpracované a výsledný dojem je tak dobrý, o to víc, že jde "pouze" o TV film s omezenějším rozpočtem. 86% ()

Detektív Poirot: Tragédia v troch dejstvách (2010) (S12E01)

Scénář tohoto Poirota je trochu slabší. Nepříliš rozmanité prostředí, moc zamotaná zápletka, kterou detektiv rozmotá jako kdyby měl křišťálovou kouli. 65% ()

Halloweensky večierok (2010) (S12E02)

Opět skvělý Suchet, ale opět mi to přišlo trochu rozvláčnější a pomalejší, ale vyvrcholení potom bylo velmi dobré. Ovšem zase se nemůžu zbavit pocitu, že detektiv má křišťálovou kouli :) 77% ()