Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (séria)

Žltý kosatec (S05E03)

(epizóda)
všetky plagáty
TV spot

Poirot si spomína na prípad vraždy Iris Russellovej. Polícia prípad uzavrela ako samovraždu, no Poirot má i po rokoch nepríjemný pocit z neobjasneného prípadu. V Londýne otvárajú novú francúzsku reštauráciu a Poirot v deň jej otvorenia dostane žltý kosatec. Rovnaký, aký bol na stole, keď zomrela Iris Russellová. Jej manžel usporiadal spomienkovú večeru, pretože je presvedčený, že jeden z pozvaných zabil jeho manželku. Poirot si na ten istý večer rezervuje v reštaurácii stôl. Práve preto, aby zabránil ďalšej vražde... (oficiálny text distribútora)

LencaN

S05E03 - Chvástání se není zrovna hezké... no ale vraha jsem odhalila jakmile vraždu provedl a závěrečný trik byl taky očividný :) Ale pokud si někdo nevšiml hned na začátku, tak to bylo hezky zamotané a mohl vraždit v podstatě kdokoliv. Proto v tomto dílu víc než v mnohých jiných hraje větší roli ostražitost a logika obsazuje až místo druhé. Byl to velice záživný díl, Poirot byl v Argentině zajat a deportován, takže nemohl vyřešit vraždu a dostává se k tomu až po dvou letech, kdy se mu v poštovní schránce objeví žlutý iris - květina, která byla symbolem tehdejšího vražedného večera. ()

kritik12

Epizóda ma miestami nadchla a miestami sklamala. Pol epizódy je len rozprávanie minulosti a to mi tam moc nepasuje. Za to som neprišiel hneď na vraha, no pár minút pred vyvrcholením musel byť jasný aj blbému. Tiež pozitívne beriem ako Herculemu zachitilw britská kuchyňa ()