Agatha Christie's Poirot - Season 10 (2005) (séria)

Detektív Poirot: Záhada Modrého vlaku (S10E01)

(epizóda)
  • Slovensko Záhada Modrého vlaku (viac)

Ruth Kettering disponuje čímsi, čo doslova priťahuje pozornosť nielen najbližších, ale aj pomerne vzdialených príbuzných. Okrem nemalého dedičstva po prípadnej smrti jej milionárskeho otca, vlastní aj jeden z najvzácnejších rubínov na svete. O jej manželovi si jej otec vždy myslel, že je to v skutočnosti darebák rovnako, ako si to jej manžel myslí o jej milencovi. City tu však dávno išli niekam mimo a všetko sa stalo predmetom chladnokrvnej kalkulácie. Ruth sa momentálne nachádza v „modrom vlaku“, ktorý smeruje do Nice. A Ruth v ňom rozhodne nie je sama. Jej manžel, milenec, slúžka a množstvo chamtivých príbuzných, ktorí sa nevedia dočkať prerozdeľovania dedičstva. Situácia sa však radikálne mení vo chvíli, keď je Ruth vo vlaku nájdená bez známok života. Problém však nemá iba Ruth, ale aj jej vrah. Pretože na jeho veľké nešťastie sa do Nice zhodou náhod vybral aj Poirot... (oficiálny text distribútora)

wooloong

Tuhle svou knihu prý Agatha Christie neměla vůbec ráda. Na filmových adaptacích jejích detektivek miluju (kromě skvělého Davida Sucheta) i skvěle navozenou dobovou atmosféru (parní lokomotivy, stylová nádraží, úžasné funkcionalistické a modernistické vily, White Heaven Mansions. Tady si člověk především vlaků a nádraží užil do sytosti. ()

vecnaAmbra

Troška trvalo kým sa to rozbehlo, ale potom ma príbeh držal v typicky Poirotovskom príjemnom napätí celý čas. Tá atmosféra vo vlaku mi sadla. Občas sa ale zamýšľam nad tým ako, resp. na základe čoho Poirot prípad takto vydedukoval? / Rok 2024 pozerám znova a už sa mi to také super nezdá, vo vlaku sa to vlastne odohráva len krátko, mám pocit že je tam kopec nezmyslov ktorým nerozumiem a napriek Poirotovskému šarmu som sa miestami nudila. Znižujem na priemer. ()