Správná posádka

• USA The Right Stuff
USA, 2020, 6 h 16 min (Minutáž: 44–52 min)

Tvorcovia:

Mark Lafferty

Predloha:

Tom Wolfe (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Astronauti a jejich rodiny se okamžitě stanou celebritami v soutěži, která je buď zabije, nebo z nich udělá nesmrtelné ve snaze stát se součástí projektu Mercury. (FunDinDung)

kenkaku

Chápu, že tohle je těžký. Každý jouda s Googlem si může zaspoilerovat celý seriál už od první vteřiny. Takže jediný prostor pro inovace je v tom nezdokumentovaném - vztazích na pozadí. Pokud se jim ale seriál věnuje 80-90% času, je to problém. Pak to celé vypadá jako telenovela co parazituje na atraktivním tématu. Co funguje je aťosféra a provedení. Bohužel na tom opravdu atraktivitu seriálu stavět nejde. Takže za mě ubohé 2 hvězdy. Možná by slušela jen jedna. ()

iXtr3m3

Slabučké tri hviezdy, nakoľko sme dostali len slušne natočenú dobovú dramatickú mikrotelenovelu, kde astronauti resp. ich výcvik a príprava boli len maličkým percentom z celej stopáže. Keby to bolo ako prvá a posledná časť, tak paráda, ale takto slabučke a aj tie tri hviezdy dávam zo súcitu a zároveň uznania danej témy, pretože pred cca týždňom som dopozeral From Earth to the Moon a napriek rozdielu 22 rokov medzi sebou je to perfektná dokudramatická obsahovo extrémne rozsiahla niekoľkoročná epocha cesty na Mesiac. V podstate The Right Stuff by zabralo len jednu miniepizódku. ()

M.i.k.e

mám rád podobný druh seriálů a i od Right Stuff sem si zpočátku celkem dost sliboval.Bohužel výsledek je spíš slabší průměr.Technicky tomu sice není moc co vytknout a jde o na oko pěkné retro,ovšem dějově to dost kulhá.Celý seriál se totiž motá primárně okolo samotných astronautů a jejich family issues a to zas taková zábava nenÍ.Určitě ne na ploše osmi dílů...60% ()

scroochy

Řemeslně fajn, ale dějově ne moc zajímavé a poněkud natahované. Je to tak trochu telenovela o vztazích a rivalitách mezi astronauty a zároveň jejich problémech doma, zatímco technickému aspektu celé věci se to nevěnuje skoro vůbec. Ve výsledku neurážlivý průměr, ale na tohle téma existují lepší počiny. ()

• V seriáli sa neobjavuje postava Chucka Yeagera aj napriek tomu, že bol prominentnou postavou v knižnej predlohe a aj vo filme podľa nej z roku 1983. (Real Tom Hardy)
  • Natáčanie seriálu prebiehalo v štáte Florida, predovšetkým v mestách Tampa a Orlando. (Real Tom Hardy)