Sezame, otevři se

USA, 1969, 60 min

Kamera:

Charlie Sarroff

Účinkujú:

Jim Henson, Frank Oz, Fran Brill, Alan Arkin, Charlotte Rae, Bob McGrath, Eugene Byrd, Leonard Jackson, Emilio Delgado, Roscoe Orman, Mr. T, Casey Kasem (viac)

První řada oblíbeného vzdělávacího seriálu pro děti, který už dávno znají děti nejen na amerických kontinentech, ale i v Evropě. Na rozdíl od jiných animovaných seriálů, které děti pouze baví, tento je přímo zaměřen na program, který by se dal nazvat "škola hrou" v tom nejlepším smyslu toho slova. Animaci střídají především loutkové, ale i živé výstupy. Děti (ty nejmenší především, ale jinak všechny, které baví si hrát) budou opět provázet chlupaté, střapaté nebo jenom plyšové postavičky Ernieho, Berta, Žabáka Kvaka, Bohouše, Elma, Keksíka a Počtáře se všemi svými radostmi i stesky, písničkami a všelijakými zážitky. Mezitím se také podíváme po světě, ale i po domě, povíme si, co je hora a co jezero, co je nahoře a dole, jaké jsou části těla, co je počítač, co znamená kapající kohoutek, kdo je kamarád a spoustu dalších věcí. Při tom všem se ale budeme hlavně bavit.

Seriál se v současné době promítá ve více než 160 zemích světa, každý rok je obnovován a aktualizován, mnozí, kteří se na své postavičky dívali jako děti, už vyrostli. Seriál je však evergreenem televizních stanic po celém světě. I my se k němu vracíme a to tak, že na první řadu by měly plynule navázat řady druhá a třetí. (oficiálny text distribútora)

MarekT

Z pohledu dospělého spíše průměrné dílko, ovšem musím přidat jednu hvězdu navrch za to, že tenhle typ pořadu se asi nikomu nepovedlo zpracovat lépe a dá se tak narozdíl od výplachových Teletubbies doporučit cílové skupině. ()

Noviik

Jak já nenáviděl to jejich opakování čísel a občas i písmen. Ježiši, to byla hrůza. Ale jakmile se na scéně objevili ty uchylný postavičky, tak jsem ožil. A úvodní znělka byla taktéž skvělá :) ()

A.L.E.S.

Jediný, co se mi tady líbilo, byl snad Keksík..., tolika způsoby jsem sušenky fakt ještě nejedl, takže tři hvězdičky jen pro něj. ()

Lachtaan

V rámci bizarních plyšových loutek zdaleka asi největší světový fenomén, který se naštěstí v našich končinách tolik neprosadil a nejen v dětských očích, ale i dle zdejších hodnocení v myslích starších diváků patří mezi polozapomenuté, byť nezapomenutelné ranní show pro děti. ()

galba

Pokaždé, když zazněla v TV znělka tohoto pořadu, byla to jako výzva pro přepnutí, opravdu strašné, je mi líto dětí, co na to musejí koukat, nebo ještě hůř: těch co se jim to líbí, mě to již jako malému kluku přišlo strašně hloupé.. ()

Aven

Vzhledem k tomu, že je to vzdělávací seriál pro děti, tak to nutně musí být (aspoň v určitých fázích) dementní. Ale muppeti a jejich scénky jsou zvládnuté moc dobře a zasmát se jím může i dospělý člověk. Čtvrtá hvězdička je za skorokultovní Mahna mahna (pro neznalce: http://www.youtube.com/watch?v=7JZY0F79ZoI). ()

Krasus odpad!

Tuhle rádoby show pro malé jsem z duše nenáviděl,teď se na to sice koukám s odstupem,ale přece,nechutně plyšové postavičky a stupidní až triviální hry na téma vzdělání dítěte mi prostě nepřipadá jako normální pořad. ()

jilda

Mě se to nikdy nezdálo nic moc.Souhlasím s Djkoma, proti našim animovaným pohádkám je to hodně slabé a postavičky nesympatické. ()

laserr

Pořad pro děti, který má smysl a těm dětem opravdu něco dá. PS: Vzkaz pro všechny ty, co tu píší, jak to nesnášeli už jako děti - Uvědomte si, že ten seriál je pro děti do 3 let! Na takovou dobu člověk ještě nemá vzpomínky... ()