O lúpežníkovi Rumcajsovi

• Slovensko Dobrodružstvá lúpežníka Rumpľa (viac)
Animovaný / Rozprávka
Československo, (1967–1984), 4 h 33 min (Minutáž: 7 min)

Rumcajs, Manka a Cipísek žijú v lese, kde ich čaká množstvo dobrodružstiev a starostí. Jičínske panstvo chce lúpežníka a jeho rodinu z lesa vyhnať. Rumcajs má však poctivé srdce, a keď je najhoršie, priskočí mu na pomoc Manka alebo lúpežníkov syn Cipísek. (TV JOJ)

Nick321 odpad!

V době kdy se vraždilo na československých hranicích jenom za pokus o odchod do lepších zemí a kdy se zavíralo do těžkého žaláře jen za politické vtipy, si komunistický režim vytvořil kreslenou postavičku Rumcajse, hrdiny z lidu, který vypadá jak Tálibánec, ale nenechte se mýlit vzhledem, pořád je to loajální soudruh, oděný částečně do rudé. Ten má za nepřítele panstvo z jičínského zámku, která má pochopitelně germánský přízvuk, aby bylo dětem už od nejútlejšího dětství vštěpováno, že každý kdo mluví německy je chce nevyhnutelně sežrat zaživa nebo alespoň šoupnout za katr. Tento bodrý chlapík vždy nějakým povedeným kouskem potupí cizáckou vrchnost. Nevím jestli by v někdejším režimu nebyl popotahován jako potenciální podvratný živel, v base končívali i loajální soudruzi. ()

AnniqueCh

Musím se přiznat že tenhle večerníček podle knižní předlohy pana Václava Čtvrtka a i všechny ostatní večerníčky podle něj mně nikdy moc nezajímali, a není to jen kvůli naivnímu ději (Děti mají na naivitu právo) je to protože mi celá animace přišla nevýrazná. Ani můj ne moc oblíbený Rákosníček mně tak nenudil, Jiřině Bohdalové nebo Aťce Janouškové nebo Františku Filipovskému  se v dabování večerníčků nikdo nevyrovná. ()

Brepti

Líbezný český večerníček o Mance, Rumcajsovi a Cipískovi ale také třeba o dochtivém knížepánovi s kněžnou, jelenu šestatřicaterákovi a zabijáckém obru Rabijákovi, měl jsem tenhle pohádkový seriál vždy rád a mám rád dodnes. ()