Mladí hrdinové seriálu - Honza Rambouse a Klára Veselá - jsou vášnivými čtenáři hororů. Zajímá je vše, co přesahuje hranice našeho běžného vnímání a touží se s něčím takovým setkat ve svém životě.Jednou jsou svědky toho, jak obrovští psi zaútočí na prchajícího muže. Klára s Honzou ho ošetří a v jeho domě najdou deník.Dozví se z něj, že onen podivný člověk je vědec démonolog a v deníku popisuje svůj celoživotní boj s temnými silami. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Peytl k tomuto seriálu (1)

Přízraky mezi námi (2000)

Ne, nesmějte se mi, nejsem až tak infantilní, že se zaobírám tvorbou, pro kterou nejsem na první i třetí pohled cílovou skupinou. Nicméně takhle jednou přežrán po obědě, zatím co normální lidé klepou nejty v kolbence, mi rentiéři odpočíváme a stalo se , seděl jsem, viděl jsem, nedýchal jsem....áááách. Jde o klasický hororový projekt České televize, ve kterém (z nějakého záhadného důvodu) figurují celkem zvučná herecká jména. Nevím, zda za tyto donekonečna opakované pokusy o ztrapnění se dostávají dostatečnou gáži, ale vyšlo by nastejno, pokud by si na hlavu položili lejno od dobře rostlého nejlepšího přítele člověka a postavili se na deset minut v řadě pod koně na Venclplacu a zapěli krásnou píseň, Rusko,Rusko, veliká jsi země, ty víš hovno, co se děje ve mně. Už název díla pregnantně vystihuje jeho hlubokomyslný a těžko uchopitelný obsah a myšlenkový přesah. Pominu-li herecké výrony omladiny, čert je vem, pak zmiňovaní staří vlkodlaci a čarodějnice přehrávají jak ochotníci z Horní Dolní. Vypíchl bych zejména básníka, vodníka a kudrnáče, Pavla Kříže, který ač nechutný od Macechy Přírody, zde překonal sám sebe a díky jeho brilantnímu a bravurnímu hereckému excelování , si tak u mě vysloužil Řád zasloužilého Kokota, který si zatím želbohu nevyzvedl a to i přesto, že jeho nedílnou součástí je ampule arsénu s přesným návodem, kamsi ho má držitel ŘzK vrazit. Tak bych mohl zkratkovitě pokračovat asi ve dvaadvaceti smutných případech. Varování ministerstva svatého Peytla, při sledování tohoto materiálu hrozí,díky studu za tvůrce a aktéry, nenapravitelná a zdrcující impotence a to i (věřte nevěřte) u žen. Inu mezi nebem a zemí je spousta nepoznaného a zahrávat si s tím není vždy pro blaho lidstva. ()