The Bermuda Triangle

• Mexiko El triángulo diabólico de las Bermudas (viac)

Rodina Evermanových se vydává spolu se svým přítelem, námořníkem, na třítýdenní plavbu plachetnicí na Bermudy. Během cesty je zastihne náhlá bouře, která zničí jejich člun. S pomocí přátelských delfínů se dostávají na břeh nehostinného ostrova, který ani není zanesen na mapách a který obývají domorodci obdaření záhadnými schopnostmi. Nebezpečí vrcholí ve chvíli, kdy se k životu probouzí obrovská sopka. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Krásne strašidelné béčko v technicky áčkovom prevedení. Jedno z mojich prvých filmových stretnutí s nadprirodzeným hororom. Tá bábika mi pred 20timi rokmi dlho nedala spávať, film bol vtedy pre mňa veľmi intenzívnym zážitkom. A aj dnes vie kvalitne vyvolať zimomriavky. Desivá a tajuplná atmosféra sa nesie celým filmom ako hmla a zalieza až do kostí. Herecké výkony sú síce drevené, ale to už nejako k tomuto žánru patrí. Zabudnutý klenot hororu. ()

Karamanlis

Nie je to zlé, ale na môj vkus tomu chýba priamočiarosť. Vždy keď sa udalosti dajú do pohybu alebo niekto umrie, všetko zakryje závoj hmly, nasleduje strih do ďalšej scény a je vymaľované. Popravde, vôbec som nečakal, že do hororu zaoberajúceho sa témou záhadného Bermudského trojuholníka budú zakomponované prvky puppet hororu, aj keď špeciálne efekty, ktoré boli vo filme použité sú na mizernej úrovni, takže diabolská bábika sa okrem občasného prevracania očami (v týchto záberoch je použitá tvár skutočného dieťaťa) nezmôže na nič. ()

Campbell

Tak bohužel. Cardona je pro mě velká neznámá, viděl jsem jeho 6 filmů a všechny byly totálně jiný. Cardona nemá nějak vyhrazený žánr. Jednou natočí žraločí horor, podruhé giallo a teď mysteriozní sci-fi zabývající se Bermůdama. Jeho Cyclone bylo poměrně zdařilé dílo, tak jsem se i těšil na tohle ale po chvíli mě čekalo poměrně zklamání. Postavy jsou totiž pomalu téměř totožné s Cyclone. A jsou děsně nesympatické, další velkou nevýhodou je naprosto zdlouhavý rozjezd který totálně drtí koule. Navíc Cardona opět nezklamal a film udělal téměř 2 hodinový přičemž by se vešel tak maximálně do 80 minut. Nic extra. Ale furt lepší než děsnost jménem Tintorera. ()

Šakalík

Docela zajímavé dílko, které ale hyzdí mizerné herecké výkony a do očí bijící strojené dialogy. Svým příběhem se nejedná o nic novátorského – výletní loď se dostane do míst nechvalně známého bermudského trojúhelníku, kde se pak začnou dít prazvláštní věci, zvláště po tom, co posádka z moře vyloví podivnou panenku. Autorům se ale nedá upřít cit pro drama a technická zručnost, protože třeba záběry podmořského zemětřesení nebo reálně vyhlížející námořní bouře jsou skutečně velmi efektní a na svou dobu překvapivě zdařilé. Jenomže samotný příběh je děsně plytký a hlavně vůbec nikam nesměřuje. Dost nedotažený je i samotný konec, který je snad až příliš jednoduchý a úplně bez pointy. Přesto bych tento film hodnotil docela kladně, přestože o nic zázračného se v žádném případě nejedná. ()

darkrobyk

První obsah je k jinému filmu. Dobrodružný snímek, který se postupně proměňuje v thriller, mysteriózní drama a nakonec horor. Edward (Jon Huston) s manželkou, čtyřmi dětmi, bratrem, jeho ženou a posádkou se vydávají na lodi do prostoru obávaného bermudského trojúhelníku, kde se chtějí potápět. Edward věří, že na dně se nacházejí zbytky potopené říše, snad...Atlantidy? Jasně, ani podle legend by tam být nemohla, to ale vůbec nevadí. Klíčový moment nastane hned v úvodu, kdy nejmladší z dětí, Diana, spatří cosi v moři. Je to prastará panenka a leckterý divák už ví, že s panenkami není radno si zahrávat. Panenka ovládne Dianu, ze které se stane zlověstný spratek předpovídající všem smrt. Nu a pak už jde jedno úmrtí za druhým. Nejlepší scéna je pod vodou mezi obřími sloupy, velmi dobrá je pak bouře. V podstatě od událostí pod vodou se filmem jako rudá nit vine podivné napětí. Mlha, ztráta rádiového spojení, rozbitý motor. Snímku by neuškodilo zkrácení, ale chápu, že se tvůrci snažili vykreslit jednotlivé postavy. Dal bych plný počet, jednu hvězdu však strhávám za zabité žraloky, páč se mi zdá, že o triky nešlo. ()