Devatenáctiletý Adam (Josef Trojan) je pacientem protialkoholní léčebny. Ocitá se tak na místě, které si většina lidí spojuje s už staršími, profesionálními opilci. Jenže realita je jiná. Alkoholově závislými se stávají čím dál častěji i velmi mladí lidé. Stačí k tomu málo. Adam měl život před sebou. Zbývalo mu jen dodělat maturitu, poslat přihlášku na vejšku. Ale to nespěchalo, byly to hlavně správné časy na pořádnou pařbu s partou, na rande s holkou nebo na pivko či něco ostřejšího s kámošem. Adam byl přesvědčený, že má všechno pod kontrolou. Pití vnímal jako účinný lék proti nudě, připadal si po něm mnohem odvázanější a vtipnější. A jeho rodiče? Ti byli v pohodě a díky bohu si ho moc nevšímali. Jenomže pak se to podělalo a přišel nevyhnutelný průšvih. Adam se nedobrovolně dostal do léčebny. Zde přísnému odvykacímu režimu zpočátku vzdoruje, setkává se s dalšími pacienty a s jejich životy poznamenanými alkoholovou závislostí. Negativní postoj k léčbě a v podstatě i k vlastnímu životu Adamovi vydrží do chvíle, než se sblíží s empatickým terapeutem. Nehostinné prostředí léčebny se pro Adama mění v útočiště a postupně se stává místem sebereflexe nedávné události, která nenávratně změnila jeho život. (CinemArt)

Nick321 odpad!

Nudné a nevěrohodné. V Šarlatánovi si u mě mladý Trojan polepšil, tady devatenáctiletého pařmena zahrál docela amatérsky. ()

vinducha

Nic nového pod sluncem. Nikdy jsem nepochopil , proč do sebe někdo leje ty špiritusy a to pivka a dobrého vína vychlemstnu za ten rok pěkných pár desítek litrů. Jinak Pepa je teda v ksichtu celá máma , což pro chlapa zas až taková výhoda není.. ()

Dixxie

Film se mě dotkl především tématem, které zpracovává, protože sama mám s alkoholismem negativní zkušenost. Oceňuji, že se až tak nesnaží proti alkoholu bojovat nebo dělat osvětu, jak je pití špatné, ale spíše zachycuje dost intenzivní pohled na mladého člověka, který bojuje s alkoholem a sebou samým. Celý film mě moc překvapil i dojal a věřím, že i dalším alkoholikům/abstinentům dokáže dodat naději, že vždy existuje cesta. ()

andydufrsn

První co mě upoutalo byl výkon Josefa Trojana, je vidět, že otcovské geny pokračují! Jinak podtitul filmu tedy že cesta na dno flašky a života je krátká mluví úplně za vše. Líbila se mi ta sebereflexe hlavního hrdiny, byť k ní tedy vede dlouhá a nesnadná cesta, bylo prima, že se film už nezaobíral tím soudem. Prostě za mě prima! ()

wvwrayman

Ač je Trojan skvělej a herectví má evidentně v genech, není jeho postava uvěřitelná, myšleno scénáristicky. Takže dvě hvězdy Pepovi a špatní holubi se nevracejí... ()

adzedan13

Škoda, téma zajímavé a mohl z toho být dobrý film. Bohužel se v něm ale nic moc nestalo a všechno se zdálo takové neukončené. Střihy mezi současností a minulostí mi nevadily, ale není tam žádná zápletka a příběh vůbec nikam negraduje. ()

Korpy22

Krásný námět, který se odehrává v prostředí alkoholické léčebny. My máme možnost sledovat osud jednoho mladého kluka, který stal závislý na alkoholu. Tohle je příběh, který česká kina ještě v minulosti nezasáhl. Máme pocit, že alkoholismus je věc starých a že mladé to přejde. Opak je bohužel někdy pravdou. Přestože námět je velmi dobrý, scénář a celkové provedení občas pokulhává. Je zde spoustu kýčových scén a věcí, které jdou po povrchu. Film se nezabývá psychikou daného člověk a místo toho nám vykresluje jakousi karikaturu osoby, která má bych alkoholik. Rozhodně tomu nepřidává ani herecký výkon Josefa Trojana, který v tomto filmu bohužel nepatří k těm hvězdným. Text mu nesedí do pusy a ve většině scén vypadá velmi uměle. I přesto se stojí na tento film podívat, člověk ale nesmí očekávat kinematografický zázrak. ()

Sazenic

Krátká stopáž filmu vyhovuje. Vše se stihne popsat,průser,touha k alkoholu,náprava k dobrému. Za mě z české kinematografie fajn film o docela ožehavém tématu. Spousta z nás by se u tohoto filmu mohla zamyslet sama nad sebou. ()

alienable

Byla jsem strašně zvědavá, jak dokáže sedmnáctiletej teenager zahrát závislost na chlastu. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - snahu to zahrát. Víc mi ale vadilo všechno ostatní. Neohrabaná kamera, nesmyslnej a zkratkovitej děj, nepřesvědčivý výkony, divná režie. I tak klobouk dolů před mladým Trojanem, o něm určitě ještě hodně uslyšíme. A taky stopáž byla sympatická. ()