Proč ženy zabíjí

• USA Why Women Kill
USA, (2019–2021), 16 h 31 min (Minutáž: 43–56 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alicia Coppola, Philip Anthony-Rodriguez, Bobby Nish, David Banks, Alexandra Daddario, Robert Craighead (viac)

V tomto temném komediálním dramatu vystupují tři ženy z různých dekád, které žijí ve stejném době a zažívají manželské neshody. Žena v domácnosti v 60. letech, dáma v 80. letech a právnička v roce 2019. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (12)

Proč ženy zabíjí (2019)

Chvíli trvá, než se k nim propracujeme, ale ve finále tu máme tři milostné trojúhelníky, které se odehrávají v 60. a 80. letech a v roce 2019, a které jsou dostatečně komplikované, aby udržely diváka ve střehu. Aby taky ne, když se scénáristovi v krizi promenáduje po baráku Alexandra Daddario v plavkách, když Ginnifer Goodwin oznámí manželovi, že si koupila pistoli nebo když světácká dámička Lucy Liu podlehne náctiletému zajíčkovi. Jeden dům, tři dámy, tři časová období a tři důvody k vraždě. Všechny tři do sídla přišly s cílem, že z něj udělají šťastný domov a zaženou určité nepříjemnosti z nedávné minulosti. Dobové prostředí je povedené, postupně se to hezky proplétá, tvůrci nás solidně vedou k otázce, která dává název sérii. Vítězný tým se nemění, respektive tvůrce Marc Cherry, který stojí za „podobně laděnými“ Zoufalými manželkami či hispánskými služkami Devious Maids, znovu nabízí zajímavé postavy, šťavnaté momenty i nenáročný (svérázný) humor. A brzy samozřejmě zvraty. Nic vážného, nic ambiciózního. Ale mnohdy to stačí. Místy to vypadá, jako by se seriálový matador prohrabal vyřazenými scénáři a různými situačními nápady, ale pořád to své kvality má. Znovu to je mile naivní, přestřelené a jízlivé. S dialogy a situacemi, které baví. Za PRVNÍ sérii jasné čtyři hvězdy. ()

Série 1 (2019) (S01)

„Myslíte, že jsem šlapka? Prokrista, mám na sobě šaty od Yves Saint Laurenta!“ – „Neřekl jsem, že neúspěšná.“ Chvíli trvá, než se k nim propracujeme, ale ve finále tu máme tři milostné trojúhelníky, které se odehrávají v 60. a 80. letech a v roce 2019, a které jsou dostatečně komplikované, aby udržely diváka ve střehu. Aby taky ne, když se scénáristovi v krizi promenáduje po baráku Alexandra Daddario v plavkách, když Ginnifer Goodwin oznámí manželovi, že si koupila pistoli nebo když světácká dámička Lucy Liu podlehne náctiletému zajíčkovi. Jeden dům, tři dámy, tři časová období a tři důvody k vraždě. Všechny tři do sídla přišly s cílem, že z něj udělají šťastný domov a zaženou určité nepříjemnosti z nedávné minulosti. Dobové prostředí je povedené, postupně se to hezky proplétá, tvůrci nás solidně vedou k otázce, která dává název sérii. Vítězný tým se nemění, respektive tvůrce Marc Cherry, který stojí za „podobně laděnými“ Zoufalými manželkami či hispánskými služkami Devious Maids, znovu nabízí zajímavé postavy, šťavnaté momenty i nenáročný (svérázný) humor. A brzy samozřejmě zvraty. Nic vážného, nic ambiciózního. Ale mnohdy to stačí. Místy to vypadá, jako by se seriálový matador prohrabal vyřazenými scénáři a různými situačními nápady, ale pořád to své kvality má. Znovu to je mile naivní, přestřelené a jízlivé. S dialogy a situacemi, které baví. ()

Murder Means Never Having to Say You're Sorry (2019) (S01E01)

Já být scénárista a v baráku by se mi promenádovala Alexandra Daddario, tak a/ razantně změním žánr (18+), b/ nenapíšu ani čárku. Bisexuální manželka Taylor totiž poruší pravidlo a do domu přivede velice atraktivní přítelkyni v nouzi. A v otevřeném manželství to evidentně začne skřípat. Stejný dům a zhruba o 35 let dříve. Svým suverénním vystupováním maskuje potřetí vdaná Simone svoji nejistotu pramenící z předchozích rozvodů. A ani tentokrát to nevypadá nejrůžověji. A konečně 60. léta a Beth Ann, žena v domácnosti, která sice skvěle umí sekanou, ale o tom, co se děje v jejím manželství, ví „celé“ okolí dřív než ona sama. ()

I'd Like to Kill Ya, But I Just Washed My Hair (2019) (S01E02)

Beth Ann, Simone a Taylor. Jeden dům a tři různé dekády, ve kterých se jejich životy odehrávají a ve kterých postupně poznáváme tři důvody k vraždě. Ono sídlo je v Pasadeně, všechny tři do něj přišly s cílem, že z něj udělají šťastný domov a zaženou určité nepříjemnosti z nedávné minulosti. Manžel Beth Ann prý zemřel, než stihl „vysvětlit“, proč svou drahou podvádí. Manželova milenka (a její nová kámoška) si myslí, že ho nudila. Simone si dá první akci v cateringové dodávce, Taylor s manželem skončí ve sprše – ve třech. Úroveň tří příběhů je zatím poměrně vyrovnaná, dohromady tvoří nesourodý, ale zábavný trojlístek. Každý bude asi preferovat něco jiného, a to je jenom dobře. ()

I Killed Everyone He Did, But Backwards and In High Heels (2019) (S01E03)

Beth Ann zajistí, aby měl manžel po celý večer pracovní povinnosti, Taylor štve velký dům, který si nemůže dovolit, protože její drahý dva roky neprodal scénář. Navíc se obává, že Jade pláchne s jiným párem. A světácká dámička Simone zajíčkovi Tommymu dokonale podlehla. Vítězný tým se nemění, respektive tvůrce Marc Cherry, který stojí za „podobně laděnými“ Zoufalými manželkami či hispánskými služkami Devious Maids, znovu nabízí zajímavé postavy, šťavnaté momenty i nenáročný (svérázný) humor. A brzy samozřejmě zvraty. Nic vážného, nic ambiciózního. ()

You Had Me at Homicide (2019) (S01E04)

„Dáte si ještě něco?“ – „Bože, ne. Jídlo tady je hrozné.“ – „A on je pro vás moc mladý, když už jsme u nevyžádaných názorů!“ Dál sledujeme tři milostné trojúhelníky, které se odehrávají v 60. a 80. letech a v roce 2019, nejsou nijak intenzivními studiemi postav, ale jsou dostatečně komplikované, aby udržely diváka ve střehu. Jade má trable s bývalým partnerem, Simonina dcera s nevěrným snoubencem a Beth Ann s marihuanovým dezertem. Celé to začíná poměrně fajn úvodní sekvencí inspirovanou komiksem, v níž se ženy „umně“ zbavují svých manželů. Zároveň zůstává černý humor, styl vyprávění a trio žen, jež cosi dožene až k vraždě. Uvidíme, kdo všechno dům v Pasadeně opustí v pytli na mrtvoly. ()

There's No Crying in Murder (2019) (S01E05)

Zoufalé manželky jsou čím dál víc cítit, viz třeba taková situace s falešným obviněním policisty z prostituce („Myslíte, že jsem šlapka? Prokrista, mám na sobě šaty od Yves Saint Laurenta!“ – „Neřekl jsem, že neúspěšná.“). To stejné je pak u nachytání s Tommym, kdy Simone musí zachránit její nevěrný manžel Karl. Ačkoliv April znala pravidla, do manžela Beth Ann se zamilovala. Eli dostal skrze dopsání scénáře nůž na krk. A zázračné pilulky. Nepopírám, že to místy vypadá, jako by se Marc Cherry prohrabal vyřazenými scénáři a různými situačními nápady, ale pořád to své kvality má. Znovu je to mile naivní, přestřelené a jízlivé. S dialogy, které baví. ()

Practically Lethal in Every Way (2019) (S01E06)

„Britský homouš a chlípná matka? Do jakého pekla se to chceš přiženit?“ Taylor se vrátila domů a Eli má k upřímnosti docela daleko. A hlavně tají, co by mohly způsobit prášky, které měly podpořit jeho psaní. Rob si uvědomuje, co všechno pro něj jeho manželka nezištně dělá, ostatně o to Beth Ann šlo. Než se zase něco pokazí. Vztah Simone a jejího homosexuálního manžela se krapet zaseknul, respektive nikam se moc neposouváme. Až do předsvatebního setkání s ženichovou stranou… Série je za polovinou, znovu jsme svědky tří pohřbů, u kterých naši hrdinové sehrají méně či více podstatnou roli. Tři milostné trojúhelníky rozhodně nejsou nijak intenzivními studiemi postav, ale jsou dostatečně komplikované, aby udržely diváka ve střehu. ()

I Found Out What the Secret to Murder is: Friends. Best Friends. (2019) (S01E07)

Eli už s prášky není spokojený, nechává to zajít dál. A brzy se to na cestě na společný pobyt projeví. Dál zřejmě půjde i April, protože svého ženatého milého navštíví doma. A Beth Ann se musí nechat „zastoupit“. Jenže pak se dozví, co ještě si April ze vztahu kromě rozlučkové kytice odnesla. Reakce bude nakonec, no, překvapivá. Dál hodlá jít také Tommyho matka Naomi se šroubovákem v ruce, protože si myslí, že synek prodává drogy. Naposledy „pochybné zákaznici ve středním věku.“ Marc Cherry znovu přispěchal s hezkými, vtipnými, bystrými i drzými dámami, které mají svá tajemství, své kostlivce ve skříni, které jsou vesměs zazobané, a které se svérázně vyrovnávají se dílčími životními překážkami. A fajn se na to dívá. ()

Marriages Don't Break Up On Account Of Murder - It's Just A Symptom That Something Else Is Wrong (2019) (S01E08)

Jelikož se konverzace mezi Robem a Beth Ann minule vyvinula tak trochu překvapivým směrem, je třeba najít „tu správnou rakovinu“. A taky vymyslet, co bude s potomkem April. Simone už ví o manželově diagnóze, mění to letní plány v Evropě s Tommym. U Taylor doma se to naopak mění z hodiny na hodinu. Holt když má Eli prachy a překvapí Jade sportovním bourákem… za pomoc se scénářem. Nedokážu říct, která z tria žen (respektive hereček), kdy každá čelí ve svém manželství tak trochu jiné nevěře, je nejlepší. Pro někoho herecky jistá Ginnifer Goodwin, pro jiné asi Kirby Howell-Baptiste zastíní nejen fyzicky Alexandra Daddario, u dalších to bude Lucy Liu, která nejvíc připomene Cherryho předměstskou satiru Zoufalé manželky. Moc baví i elegantní Jack Davenport. ()

I Was Just Wondering What Makes Dames Like You So Deadly (2019) (S01E09)

Zesnulá malá holčička vnímá, jak je maminka Beth Ann smutná, ale tatínek to nevidí. Tommyho otec shora sleduje, jak se synkovi daří a jak moc mu matka řídí život. A jistá Verna zemřela při požáru, když byla pěstounkou jedovaté Jade. Reputace Karla a Simone je v troskách, zoufalá Beth Ann (která údajně nezamkla branku) a Taylor spřádají plány, jak překopat svůj současný stav. Dobové prostředí je povedené, hezky se to proplétá, tvůrci nás solidně vedou k otázce, která dává název sérii, a divák tak už pomalu tuší, kdo doprovodí ty tři výše uvedené tam nahoru. ()

Kill Me as if It Were the Last Time (2019) (S01E10)

Dobové prostředí je povedené, celé to mělo vzrůstající kvalitu, tvůrci nás solidně vedou k otázce, která dává název sérii, a divák tak už pomalu tuší, kdo půjde z kola ven. Navždy. Každá linie je poutavá, každá dokáže překvapit. Beth Ann má cool plán, ovšem náboje zůstaly v šuplíku, Karl by si rád ještě jednou zatančil se svou ženou, a Taylor klíče od domu nakonec nebude novým majitelům předávat sama. Nevěra a její obdoby jsou tu sice tím hlavním, ale série ji přesahuje a neomezuje se jen na ni. Seriálový matador Marc Cherry nezklamal, celkově milá záležitost. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (viac)

PF 2020

PF 2020