Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (19)

Jistě, pane premiére (1986)

Některé seriály začnou dobře a špatně skončí. Některé začnou špatně a zlepšují se. Ale některé začnou dobře a mají tendenci se zlepšovat. A ruku na srdce, těch je opravdu málo. Nicméně Jistě, pane mistře a později premiére k ním patří. Nejde říct, že by byla špatná epizoda. U každé z nich se člověk opravdu pobaví. A i když se některá témata opakují, nejsou pokaždé stejná. Za mě skvěle odvedená práce. ()

Série 1 (1986) (S01)

Klíčový je pro tuto sérii díl Klíč, který vyrovnal síly. Od té chvíli ani jedna strana neměla navrch. A tím to celé bylo takové zajímavější. A to bylo dobře. ()

Velký plán (1986) (S01E01)

Úvodní epizoda s velkým plánem, který se nám ještě několikrát objeví jako červená nit ve zbytku série. Dobrý nápad, jak sérii více propojit a nenechat to jenom na jednotlivých dílech. ()

Premiérův projev (1986) (S01E02)

Šáškárna s technickým řešením problému mi už přišla lehce přehnaná, mohla být mírnější. A i dějovosti zde bylo poněkud málo, byť mi přijde, že prostor věnovaný nacvičování projevu byl akorát. ()

Kouřová clona (1986) (S01E03)

Asi moje nejoblíbenější epizoda. Cigarety jako nadčasové téma se skvělými argumenty. ()

Klíč (1986) (S01E04)

Asi nejlepší díl vůbec. Minimálně z premiérských sérií. Způsob, jak si Hacker namazal Humphreyho na chleba je prostě bezkonkureční. Škoda, že se to nedělo častěji. ()

Skuteční partneři (1986) (S01E05)

Jakmile dojde na finance, tak je oheň střeše. Pokud se na ně šáhne komukoliv. Ale každý chce přidat. A i kdy to vypadá jako remíza, tak Humprehy vyhrál. Opět. ()

Vítězství demokracie (1986) (S01E06)

"A kde je vlastně ostrov Sv. Jiří?" Jestli vše nepletu, tak inspirací byly skutečné události. O to je to na jednu stranu vtipnější, ale i smutné zároveň. ()

Biskupské šachy (1986) (S01E07)

Církev jako téma určitě skvělá, ale oproti jiným dílům mi to přišlo slabší. Tím nechci říct, že bych se dobře nebavil, ale nemá to tak vysokou úroveň jako jiné epizody. ()

Jeden z nás? (1986) (S01E08)

Humphrey opět na lopatě, buď neschopný nebo rudý. Na druhé straně se ale překonává, takže dneska taková remíze. ()

Série 2 (1987) (S02)

Druhá série premiéra byla poněkud slabší, než ta první, nicméně jde stále o zábavu na velmi vysoké úrovni, která prostě neurazí a člověk na ni může koukat pořád dokola. ()

Muž přes palubu (1987) (S02E01)

Celou dobu to vypadalo jako průměrná epizoda, kde si Humphrey maže Hackera na chleba, ale konce ukázal, že i z této situace dokáže vyjít Hacker v podstatě jako vítěz. ()

Služební tajemství (1987) (S02E02)

Byť některé momenty jsou naprosto geniální, tak celkově to nebyla špička. Nicméně i tohoto seriálu to znamená velmi kvalitní porci zábavy. ()

Diplomatický incident (1987) (S02E03)

Když už Britové z nějakého důvodu spolupracují, tak musí jít o dlouholetého nepřítele. Ideálně takového, který je pro odvěký a stále aktuální. A kdo jiný to je, než Francouzi. A koho jiného si také namazat na chleba. ()

Střet zájmů (1987) (S02E04)

Jediný výrok u mě tentokrát vzbudil upřímný smích. "Protože tentokrát je to pravda!" ()

Všechnu moc lidu (1988) (S02E05)

"Parlament by byl poprvé v historii demokratickým." a "My máme britskou demokracii." Byly pro mě vrcholy této části. Ale bylo by zajímavé vidět ten Meriotův systém v praxi. ()

Patron umění (1988) (S02E06)

Umění nikdy nebylo můj šálek kávy a i kdyby bylo, tak tato epizoda byla "slabší". Humor je silnější, ale už jsme viděli naše protagonisty v lepší formě. ()

Školská reforma (1988) (S02E07)

Oproti předchozímu dílu školství mým oborem je, ale úroveň byla přibližně stejná. ()

Spletitá síť (1988) (S02E08)

Závěrečná epizoda se opravdu povedla. Takhle krásně si pustit hubu na špacír se opravdu vydařilo. ()