The Deeper You Dig

JASON_X

Moje druhé setkání a Adamsovými a opět mám z něho pozitivní dojmy. Jasně, jejich styl je trochu chaotický, poloamatérský, ale... nelze mu upřít jistou originalitu i interessantnost. A taky tiše závidím tý Adamsovic buchtě, že má takový osvícený rodiče. Místo toho, aby s ní jako ostatní přízemní měšťáci a šosáci jezdili na nějakou tamní americkou obdobu Mácháče, nebo chodili svátečně voháknutý v neděli do kostela, točí spolu pěkně celá rodina ve volným čase thrillery a horrory, takový prímový dětství bych si dal taky líbit. "Tatí, nenatočíme dneska tu scénu, ve který mě zakopáváš do hrobu? A nebo jak mě pak vykopáváš z hrobu a porcuješ pilkou?" "Ne ne, to až zejtra, dneska bych radši udělal ty záběry, jak se mně nebo mámě zjevuje duch tvojí mrtvoly. Nebo možná natočím jenom tu krátkou halucinační fantasmagorii, ve který máma dostává okultní vizi těch Sedmi Kruhů... A nebo co kdybys nás natočila, jak se s mámou snažíme vzájemně zabít? Mám k tomu připravenejch pár vtipnejch triků...". Bezva dětství, jak říkám. Jenom si dédy Adams mohl odpustit tu scénu, ve který defekuje na hajzlu, tu jsem fakt vidět nemusel. ()

RUSSELL

Rozjíždí se to docela slibně, ale záhy to začne zabředat do nudně natahovaného marasu, ze kterého občas vykoukne zajímavý nápad či vydatná scéna, ale celé se to nakonec utopí v grotesknosti. Kdyby si to radši drželo konstantně depresivní podtón a nekazily to nápady, které jsou ve výsledku hrozně směšné, tak by mohl být výsledek lepší. Konec je už naprostý výsměch. Jde o velmi nízkorozpočtový film, což ale není to, co tenhle film potápí. Kdyby byl scénář vybroušenější, mohlo jít o svěží psycho horor a neotřelou variaci na duchařinu, a snad bych se i těšil na příští film těchto tvůrců. Takhle se jim to rozpadlo pod rukama a jakýs takýs potenciál byl zakopán hluboko pod zem. ()

*CARNIFEX*

Podivná, miestami sureálna záležitosť, ktorá vďaka špecifickej (nie temnej!) atmosfére, pôsobí zaujímavo, no odrádzajúco zároveň. Nemám príliš pochopenie pre takýto druh snímkov, a to obzvlášť, keď sú zrobené za šesť korún. Niekomu to sadne, mne nie. ()

George Stobbart

Po domácku natočený, nezávislácky psychologický horor, ktorý sa ľahko stratí v záplave žánrovej produkcie, pokiaľ si človek náhodou nevšimne podozrivo dobré ohlasy, ktoré sa k nemu viažu. Nemyslím si síce, že režisér (resp. tvorcovia, keďže ide o rodinný projekt) bude ďalší Flanagan, no s jeho prelomovou Absentiou to čosi spoločné má. Je tu atmosféra, jednoduchá funkčná story, úsporní herci a vzhľadom na mikro-rozpočet aj dosť solídny audio-vizuál. Mne sa to páčilo a kto má rád pomaličky plynúce, psychologicko – mysteriózne filmy, tak sa nemusí báť tomu dať šancu. ()