Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

Ledkodlaq

Poněkud vykrádání Stargate s politicky korektním dopingem. Někdy to bylo prostě moc dlouhé. Sachhoff vyhrála můj osobní řebříček o nejprotivnější herečku. S jiným obsazením i jiným podáním postav to mohlo být přece jen lepší. O nechutně a brutálně znásilněné fyzice se nebudu rozepisovat. Dávám tři, ale je to tak tak. ()

Kailo odpad!

"Nemůžeme proletět skrz temnou hmotu, protože bychom mohli trefit nějakou planetu." [insert WTF Jackie Chan meme]. Fun fact - v pásu asteroidů, jaký má např. Saturn, jsou od sebe jednotlivé částice vzdálené průměrně jeden milion kilometrů. I kdyby jste chtěli trefit nějakou částici aka asteroid, tak je to teoreticky nemožné... Takže, Netflix, jdi do prdele s takovými seriály. ()

Prochy38

Nevím no... Je to hrozná škoda. První díl vypadat velmi nadějně, efekty se nezdály tak špatné, ale dva tři díly a bylo jasné, o co go. Velké téma, ale naprostý amatérismus. Scénář až tak C-čkový, protože takové problémy, co tam řešily, to bylo jak ve Slunečné. Herecky bohužel naprosto podprůměrné. V každém dílu byl nějaký slabounký záchvěv naděje na zlepšení, ale ta touha být zajímavý se topila v realitě naprosté neschopnosti nezaujmout a nepřekvapit... Muselo to být drahé, tím pádem je to fakt neskutečně špatné. Dokoukal jsem ze zvědavosti ... nepřekvapilo ani závěrem... ()

Petike odpad!

Asi najväčšia nechcená komédia na poli televíznej SF za posledné desaťročie, ak nie viac. Netflix sa tu veru nepochlapili, neraz to pôsobí ako film od Asylum, s trošinku vyšším rozpočtom, ale nemenej debilným scenárom. Pripadá mi to, ako keby nejakým scenáristom z protekčnej rodiny sľúbili, že im dovolia nakrútiť ich vlastný SF seriál, nech by bol scenár akokoľvek blbý. A on je veru žalostne blbý - bez minimálnej úcty k logike, vede a inteligencii divákov. Do veľkej miery je to telenovela o posádke hádajúcej sa o stupídnostiach, a s asi takým pudom sebazáchovy ako posádka v Prometheovi (t.j. nula bodov). Korunu tomu nasadzuje výber obsadenia, ktorý pôsobí ako márna snaha á la "koľkých vyslúžilcov z iných SF seriálov môžeme zlanáriť do tejto srágory". Zdá sa, že bubákov na lanárenie bolo dosť, len škoda, že to nebolo investované aj inde. //// Môžem vrelo odporučiť túto podrobnú kritiku. Na pousmiatie aj chytanie sa za hlavu. ()

Tempest

Zatím mohu hodnotit po prvních 2 sériích. Sci - fi mám rád a na tento seriál jsem byl hodně zvědavý. Bohužel jsem shlédnul hluboce podprůměrné dílo, které má naprosto katastrofální první řadu a o něco lepší druhou. Docela dobrý námět byl scénáristicky naprosto promrhán. Není zde vlastně postava, kterou bych měl rád a s kterou bych se ztotožnil. Už po první řadě jsem se divil, že toto dílo bude mít nějaké pokračování, tak jen doufám, že 2 řady stačily a nebude další pokračování. Aktuální hodnocení prvních dvou řad je 30%. ()