Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (3)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Nalákalo mě Brno (kterýho tam bylo po málu) a vlastně i paní Čvančarová, i když mám pocit, že už je jí nějak hodně. No a co k tomu říct... už u toho intra, který jako by vypadlo z časů tak deset let zpátky, jsem začala být rozpačitá a vlastně mě ta rozpačitost neopustila do konce. Vyšetřovací parta je nevýrazná a to i přes charisma pana Dvořáka, které pro mě má. Případ celkem nudný, rozhodně neudržel mou pozornost. S tím bráchou jsem to nepochopila doteď, co to mělo být... předpokládám, že se ta linka bude prolínat dalšími díly. Bohužel se to v mých očích nijak neodlišuje od stejných projektů, kterých je přehršel a neumí to ani přenést specifickou atmosféru místa. Škoda. ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Za mě o kapku lepší než první díl. Ale stejně slabota. Záběry kamer na prázdné nebo napjaté obličeje náhodných lidí asi mají navodit pocit... napětí? Nevím. Ale zcela se to míjí účinkem. Velkým plusem stále zůstává Dvořák. Jitka Čvančarová mi tam moc nesedí. Někde jsem četla, že jako policistka v kanclu by se typově hodila víc, asi s tím souhlasím... ale třeba mě ještě vyvede z omylu. Jsem zvědavá, co tvůrci zamýšlí tou linkou s bráchou. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Tento díl mi vůbec nesedl... cca v půlce jsem si přiznala, že mě to vážně nebaví a vlastně ani nezajímá. Jen jsem si říkala, že by do toho mohl být namočenej Řezníček, aby mu zmizel ten jeho falešnej úsměv. ()