Jdem na to

Krátkometrážny / Komédia
USA, 1925, 19 min

Oliver Hardy

troufalka

Nevím, jestli se mi líbilo víc nošení kufrů nebo koupaní. Každopádně dost vydařených míst, která spolehlivě fungují i po letech. ()

otík

Jiný název Hop na to, pikolíku!, anglicky Hop to It, Bellhop. V hlavní roli dvou pikolíků, kteří zmatkují v hotelu, jsou Bobby Ray a Oliver Hardy. Jenže když přijede do hotelu mladá žena Janet Dawn a další hosté, situace se ještě vyhrotí. Zatímco Oliver Hardy zatouží po penězích bohatého hosta, Bobby Ray nemůže najít správný pokoj a dodat osušku mladé dámě. Závěr celé grotesky je tak absurdní, až to celé ztrácí smysl. Ale pro pár humorných scén průměrné hodnocení. ()

filmmovier

Nic jsem od toho nečekal, ale bavil jsem se. A bavil jsem se fakt hodně. Další úžasná záležitost se skvělými gagy a spoustou omylů a záměn. Hardy má vedlejší roli, ale vůbec to není na škodu. Jediné, co na škodu je, je jenom ten závěr, ale všechno, co mu následovalo, mi udělalo obrovskou radost a já se výborně pobavil. 85%. ()

ostravak30

Výborná groteska plná nadčasových gagů a scének, které by hravě uspěly i dnes. Dokonce se dočkáme i působivých pádů ze střechy, což vypadá skvěle. ()