Lord El-Melloi II-sei no džikenbo: Rail Zeppelin Grace Note

• Japonsko ロード・エルメロイⅡ世の事件簿 -魔眼蒐集列車 Grace note- (viac)
Japonsko, (2018–2021), 6 h 15 min (Minutáž: 23–52 min)

Terezinka198

Fate/Apocrypha jsem ještě neměla možnost vidět (a dle hodnocení a komentářů se nejspíš jedná o průšvih). Tak nějak celkově nejsem moc velký fanoušek "Fate franchise". Co se ovšem tohoto dílka týká - Waver Velvet spolu s Riderem byly jediné postavy, kvůli kterým jsem Fate/Zero nakonec i dokončila. Takže, když jsem se dozvěděla, že uvidím Waverův seriál (a že vypadá fakt handsome jako starší :D), kterak bude řešit různé případy, řekla jsem si: Proč ne? A nakonec jsem se i příjemně bavila. Klidně bych si dala i druhou sérii. ()

darthvader77

Fantastická animace určitě se jedná o jiný kafčo než Apocrypha. Oceňuji, že jsme se podívali do Clock Toweru, to je něco, co jsem chtěl vidět už od konce UBW. Detektivní příběhy Wavera jsou radost pohledět a muzika Yuki Kajiury stále stojí za to předně reference k Fate/Zero. Stejně tak reference ke všemu napříč Fate (Bazet, Kairi, Clause). Speciálně finále ve vlaku stálo hodně za to. Za mne osobně za plný počet a určitě se těším na pokračování. ()

Myslivir

Jestli celému Fate univerzu něco scházelo, byla to právě tahle civilní a přízemní odbočka. Opravdu pozoruhodná je zde práce s worldbuildingem, jelikož jsou magie a její pravidla ukázány z jiné perspektivy, a detektivní nátura zápletek příběhu jedině prospívá. Jen prvnímu a závěrečnému dílu chybí nějaká větší provázanost se zbytkem, tak jako i seriálu jako celku chybí výraznější postavy (s výjimkou ústřední dvojice). ()

Scalpelexis

[Shlédnuta 1. epizoda, drop] Říkám si, kdy osobně už Fate spin offům dám mentální vale a přestanu cokoliv očekávat. Možná teď? Časté klišé (a které mi srdnatě pije krev), kde se postavy rádoby tváří šíleně inteligentně a několik tahů napřed, je počet předaných informací, které soupeře evidentně překvapí/zaskočí (animace zvětšených očních bulv či nejklasičtější "NANI?!" nesmí chybět). Na to mám moc málo prstů na každé ruce, abych to v tomto díle zvládl spočítat. Není postavy, která by si zde nezasloužila aspoň jeden výchovňák přes palici a dorazily mě naprosto tristní pokusy o gagy (kurnik, pro mě blití krve prostě vtipný není?). Mrzí mě, že po A-1 s Apocryphou si to teď odskáče docela šikovná TROYCA, ale aspoň se poučí. Mně to to taky chvíli trvalo. ()