Dva popletové

• USA Busy Bodies
Krátkometrážny / Komédia
USA, 1933, 19 min

Ráno jako malované a Laurel s Hardym celí růžolící blahem jedou autem do dílny. Cesta jim i díky nejnovějšímu typu ozvučení příjemně utíká. V truhlárně plivnou do dlaní a vrhnou se... likvidovat všechno a všechny kolem včetně sebe. Laurel a Hardy jsou totiž řemeslníci k nezaplacení. (dopitak)

dopitak

Němá éra pokračuje. Moc dialogů se nedočkáme, zato hodně nehod a trikové části v závěru (Hardy cestující potrubím). Menší fackovaná s kolegou dělníkem. Vynález do automobilu integrované hudby ale nemá chybu :)) Otevři okni, kterak si oholit bíbra a další povídky.. ()

josieaddms

Možná se mi Laurel a Hardy tolik líbí proto, že to je úplně něco jiného než normální film. Nejde tam ani o herecké výkony, ani o scénáře, ani o napínavost nebo originalitu snímku. Jsou to prostě jen dva bláznivý nešikové kteří se ze všeho nejvíc chovají jako mí dva malý bráškové. Nebo se tak alespoň perou. I přes jejich bezmezné přátelství si stále oplácejí, a neustále se pošťuchují. A běda tomu, kdo je dostane na své pracoviště. Většinou právě naprostá absurdita jejich vtipů nebo následujících akcí, je to co mě na tom vždy zaručeně pobaví. Nikdy nevíte co se tam může stát, ale určitě to bude stát za to. ()

Gilmour93

Truhlářská dílna je pro ty dva místo, kde zadřená tříska v prstu bude tím nejmenším. Zatímco ten tlustší fyzicky trpí, druhý se soustředí na lazebnictví a provokace za účelem zbavení se nepohodlných kolegů. Nelze ale podcenit ani úvod, kdy Laurel v čase 1:07 klasickým pohybem rozežene vši a následně představí audio systém, za který by se nemuseli stydět ani mechanici z Pimp My Ride.. ()

Iggy

Laurel a Hardy pracují v truhlárně a z různých truhlářských rekvizit vycházejí i gagy. Hardy je uvězněn v rámu okna, které spravuje, Laurel mu ohobluje kalhoty, štětka s lepidlem se Hardymu přilepí na bradu a Laurel ho musí oholit. Vrcholem je jízda Hardyho potrubím a následný pád obou nešiků s žebříkem do domku a následný pokus o útěk v autě, které jim ovšem obrovská pila rozpůlí. Vychytaný je rozhodně autogramofon, v němž stačí jen otáčet desku a můžete poslouchat vaši oblíbenou muziku i na cestě autem. ()