Spratci

• USA Brats
Komédia / Krátkometrážny
USA, 1930, 20 min

Stan s Oliverem by si rádi zahráli svou oblíbenou partičku dámy. Musí ale hlídat své nezbytné synátory, kteří pro poklidný večer zjevně nemají ani trochu pochopení. Když jejich řádění překročí únosnou mez, jsou vykázáni do postele. Cestou pokračují v demolici zařízení domu a nezastaví je ani vidina úplatku přislíbeného lstivým panem Hardym. Tatínkové zatím dole hrají kulečník, dokud stůl ještě drží pohromadě. (dopitak)

dopitak

Slabý. Celý vtip spočívá v tom, že borci si zahráli ve zvětšených kulisách, a že mohou dělat věci (třeba si dávat pěstí do nosu), které jindy nedělají, protože jsou dospělí. Závěrečný splash muselo být hodně těžké natočit. Jako nezbedové vypadají legračně. Film ještě plně spadá do němé éry, moc se v něm nemluví a všechny dialogy by se daly nacpat do mezitituků, aniž by to výsledek změnilo. ()

Paldini

Stan Laurel a Oliver Hardy tentokrát v trikové podívané, kdy hrají své vlastní nevydařené nezbedné synky, kteří jsou horší než vlna Tsunami a to doslovně (kdo viděl pochopí ;-)). ()

Mariin

Jedna z nejlepších grotesek s Laurelem a Hardym zvaná "Spratci", totiž dva malí kluci, zmenšené figurky svých otců. Scénka, kdy Hardy zpívá ukolébavku, se mi moc líbí a vůbec - mnohokrát jsem se spontánně a vydatně zasmál... ()

josieaddms

Přijít na takovouhle bláznivou magořinu mohli jen tihle dva. Že si budou hrát své vlastní otce i děti, mi přišlo vtipné, ale svým způsobem trochu děsivé. Protože skutečně nevypadali jako děti, ale spíše působili jako dosti nebezpeční šotci kteří nejsou v chování o nic lepší než jejich povedení otcové. I když musím říct že jejich výchovné metody byli opravdu k popukání. Ale jinak to žádnou zápletku moc ani nemělo. Malý Ollie si jen oholil knírek a malý stan se ani měnit nemusel. Začátek byl pro mě trochu slabý, pak to ale poslední scény vyrovnali. Ty byli skutečně rozkošné. ()

Iggy

Laurel a Hardy mají taky konečně potomky, což jsou jejich věrné kopie, pouze zmenšené, resp. titíž herci v obřích kulisách. A jsou opravdu kouzelní! Příběh je i na Laurela a Hardyho až příliš banální, ale sledovat maličkého Stana a Ollieho jak se pošťuchují a vyvádějí různé neplechy stojí za to! Oba výtečníci ve velkých kulisách nepůsobí jako děti, ale spíš jako nějací potměšilí nezbední skřítkové a jsou strašně směšní i když vůbec nic směšného zrovna nedělají. Výborné je sledovat, jak velký Stan nadržuje svému synkovi na úkor malého Ollieho. ()

• Brats je jednou ze dvou grotesek, kde hrají pouze Stan Laurel a Oliver Hardy. Tou druhou je Early to Bed (1928). (Komiks)
  • Iluze malého Laurela a Hardyho bylo dosaženo použitím velkého nábytku a totožných místností, které se v domě vyskytují, ve větším měřítku. Dokonce i schodiště a dveře musely být znovu vyrobeny, aby odpovídali dětské velikosti. (Komiks)
  • Brats je jednou ze čtyř grotesek, do níž byl v roce 1937 na pozadí vložen nový hudební motiv od skladatele Leroye Shielda. Dalšími byly grotesky V nemocnici (1932), Blotto (1930) a Perfect Day (1929). (Komiks)