Dejové línie seriálu WandaVision vyústia do finále a tak sa rozhodne o osude všetkých protagonistov. (Disney+)

jigsaw44

Mohlo to mať epickejšie finále, než len to, že na každú stranu Hexu vytvorila Wanda runu a tak v ňom fungovali len jej kúzla a tak Agathu porazila (a premenila ju na vlezlú susedku v Hexe), Wanda sa stala potom Scarlet Witch. Biely Vision odletel, lebo si uvedomil, že on je vlastne Vision. Ten agent Swordu, ktorý strielal do detí a do tej černošky, tak toho iba zatkli (mohli mu vymyslieť nejakú lepšiu odplatu). A nakoniec Wanda zrušila Hex a vrátila sa do normálu (Nie je vysvetlené, čo sa stalo s Agnes). ()

KukulienkaHO

A je po finále, a tým pádom aj po seriáli. Otázky boli zodpovedané v podstate už v predošlej epizóde. Akurát to bolo treba dobre ukončiť, pretože pred poslednou časťou zostalo veľa vecí neuzavretých. No musím povedať, že ma prekvapilo, ako rýchlo sa podarilo tvorcom skĺbiť všetky linky a rýchlo ich uzavrieť. Takže som nechápal, prečo to zbytočné naťahovanie epizódy o ďalších dvadsať minút. Celkovo finálna časť splnila svoju hlavnú úlohu, ale štýl, akým bola podaná, ju robí jednou z najslabších celého seriálu (netvrdím však, že bola zlá). Som prekvapený, že nám nebol odhalený nejaký poriadny väčší záporák, ktorý ťahal za nitky (mimo Agnes). Toho negatívneho pána v obleku ani nehovorím, lebo z toho sa vykľula extrémne čierno-biela postava bez poriadnej motivácie. Fighty boli ok, ale až tak nestrhli. Od samotného konca som čakal všeličo, no to, ako sa to vlastne skončilo, vo mne vyvoláva otázku či "WandaVision" je skutočne tak veľmi dôležitým kúskom MCU ako odrazový mostík do budúcna, a či z veľkej časti nie je jeho príbeh zbytočný, skrz jeho zotretie v tejto epizóde. ()

Camel91

Krom Secret Invasion mi to moc neotevřelo náhled do následující události v další fázi MCU jak bylo slíbeno, čekal jsem návaznost na Doctora Strange. Jinak finále docela Epický, byl jsme lehce zklamaný jelikož bylo slíbeno další cameo, ale jak říkám asi tím bylo myšleno přítomnost Scrulla. Jinak celý seriál mě bavil a klidně by mohl pokračovat a vyplit další mezeru mezi kinofilmy. ()

Orion12

Spoustě lidem se finále nelíbilo , já jsem si ho sakra užil! Většina dějových linek se uzavřela , fight na konci byl dobrý a mě stačil- lidi co jste kurva čekali bitvu z Endgame ? Tohle naprosto stačilo bitva dvou čarodějek a vision vs vision a vojáci kolem. Co mi , ale přišlo tak všechno tak trochu uspěchané a zmatené( najednou se tam nahrnou vojáci swordu, bíly vision a všechno dohromady.) Wandin svět se rozpadl , městečko se osvobodilo. Většina postav , které si vytvořila zmizeli spočně s Hexem. Fight Agaty vs Wandy ve vzduchu kolem rudého pole Hexagonu vypadal jak z filmu.Co mi , ale přišlo nedoladěné , některé závěry postav - Wanda řekla , že nechá Agatu uvězněnou v tom jejím světě , ale sama ho zničila , co mi je teda aspon známo. Bíly Vision jen tak odletí , myslím že o něm ještě uslyšíme v budoucnu. Quick Silver , ani pomrknutí jak se vypaří ? Jinak finální rozlučka Visiona s Wandou , byla skvělé a smutná zároven , budou mi chybět. A Wanda konečně v sobě probudila tu Scarlet Witch! A je kurva OP! Jinak spousta lidí čekala Mephista atd , já jsem rád , že to nechali víc takové komorní - kdyby do toho motali Mephista s celým peklem , tak by z toho byl akurát guláš. Mephistův čas určitě příjde v jiném seriálu/ filmu. Jinak Wanda ted určitě vyhledá Strange , když se má objevit v Doctoru Str. 2. Za mě skvělej závěr. ()

matous20063

Ty kářečku tohle bylo hodně krutý. Ne ted vážně, nejvíc mě potěšila podtitulková scéna která bylo kurva TOP! Jinak děj epizody, to velké "finále" bylo ok. Trošku mi tam chybý pár odpovědí ale to se snad v budoucnu objasní. 80% ()

Kekik

Finále povedené. Poslední dvě epizody stály za to. Jinak ale za mě zklamání. Uškodilo tomu, že byl děj zbytečně rozkouskován na díly. Wanda by si zasloužila celovečerní film. ()

Zjewik

Já nevím co všichni máte, mě se teda díl líbil :D. Je to zkrátka Marvel, tak nemůže nikdo čekat, že že se vydá na úplně novou cestu. Klasický Marvel-finále se dalo očekávat, a ze všech filmů z MC co sem viděl (takže vlastně ze všech) rozhodně patří k těm lepším. A až si někdo bude stěžovat na konečnou zápletku, tak si uvědomte, že dost podobná situace (ne-li stejná) se odehrála v Endgame, ke kterýmu se všichni modlí. První půlku teda můžu hodnotit jenom pozitivně, mrzí mě konec, kdy sem čekal v rámci potitulkových scén větší napojení na nadcházející filmy. Jinak celkový prozření okolo Scarlet Witch bylo perfektní, hlavně konec a druhá potitulkovka (která vypadá jako by ji natáčel random fanoušek na svůj dron bez stabilizátoru). Jako jo, zamrzelo mě že se Doctor Strange neukázal, ale zase uznejme, že se o něm nejvíce mluvilo kvůli fanouškům, ne kvůli tomu že by se někdo v Marvelu prokecl. Opravdu se mi díl líbil, Pokud sem 5-ti hvězdami hodnotil i osmý díl, tak tady bez zaváhání. ()

kajajaneba

Čekal jsem klasický MCU fight, dostal jsem klasický MCU fight. Samo o sobě by to bylo na 4 hvězdy, nicméně ta druhá potitulková scéna! Jsem strašně zvědavej, co nás s Wandou ještě čeká. Up the Feige! ()

Johny203

Obavy sa naplnili, je to klasický Marvel posledných rokov. Hneď na úvod vidíme prapodivný strih a ten akoby predznamenal ako bude vyzerať celá epizóda. Tá zlyháva remeselne. Slabé triky, vo finále nehodiaca sa (osudová) hudba a ani ten súboj nebol veľkolepý. Jediné pozitíva boli dômyselná taktika Wandy a slovný súboj Visionov ktorý však mal byť natiahnutý na aspoň 15 minútovú konverzačnú, filozofickú debatu plnú veľkých myšlienok. Wandavision tak po fantastickom úvode a ohromnej originalite padol na úroveň Marvel filmov a tie sú od roku 2017 prevažne, podpriemerné. ()

Egl

Na to, jak jsem si říkal, že se z WandaVision stane možná nejambicióznější komiksový seriál všech dob, poslední díl dal kreativním nápadům a neotřelosti stopku a velké finále se odehrávalo v duchu klasické marvelové CGI akce. Agatha mi přišla v této epizodě spíš směšná než drsná, jejím průpovídkám s Wandou jsem se musel vyloženě smát. Scéna se dvěma Visiony v kostele byla skvělá (ale kam sakra odlétl bílý Vision?), a emotivní finále taktéž. Zklamaly mně ale efekty, které vypadaly, jako kdyby měl seriál o polovinu menší rozpočet. Obě podtitulkové scény byly boží a skvěle navnadily na další MCU projekty. Nemůžu říct, že jsem zklamaný, ale rozhodně se jedná o nejslabší epizodu seriálu. ()

drkaldj

Docela pěkné zakončení. Doufal jsem že nechá to pole alespoň kolem svého domu, to by nikomu neublížilo a navíc by měla pořád Visiona a děti. Mám ale taky spousty otázek. 1. Kam se poděl ten bílí jednobarevný Vision kterého probudil SWORD? 2. Když Wanda z Agathy udělala Agnes a potom zrušila to pole, neměla by si na všechno vzpomenout a stát se z Agnes opět Agatha? 3. Co Wandin falešný bratr/soused. Byl to její bratr z jiné dimenze? Měl ty schopnosti jen protože mu je dala Agatha nebo Wanda nebo jak to bylo? 4. Pořád nějak nechápu co má Monica za schopnosti a jak k nim přišla (jestli to bylo fakt protože šla skrze to pole nebo to měla od narození akorát ji to pole posílilo nebo to v ní vyvolalo?) a podobných věcí mám v hlavě vícero. Ale toto je Marvel a ten nám snad nějaké ty odpovědi časem dá. Jinak spousta věcí je uděláno pěkně. Finále s Runami mě celkem překvapilo (i když někdo pozornější to mohl vytušit). Rozmluva mezi Vision x Vision ve stylu filozofických otázek mě celkem bavila. Potitulková scéna č.1 fajn a č.2 taky, ale ta vyvolala spíše dalších pár otázek. Jako uzavření série celkem komorní na to že je to součástí většího celku zvaného Marvel. Proto je celkem divné že by si na Wandu nepozvali nikoho z Avengers. Ano, někdo by namítl protože chtěli Visiona, ale to byla stejně slepá scénáristická ulička (ledaže by v budoucnu našel uplatnění právě ten druhý bílí Vision). ()